2017 lapkričio 21, antradienis.   Games.lt naršo: 6   Registruotų vartotojų: 113032
              
El. paštas
Slaptažodis 
Prisimink  
  
Statusas: Blogeris
Blogeris Mek [330]
Žaidžiu.
Įrašų: 419
Aplankė : 32767
Prenumeruoti blogo įrašus 

TOXIKK“ yra viena iš tų retų modernesnių pirmo asmens areninių tipo šaudyklių, kurios atrodo padarytos tikrai gerai, tačiau kaip būtų keista žaidėjų dėmesio taip ir nesugebėjo pakankamai patraukti. Negelbėjo net ir retai žaidimuose sutinkamas dalykas, kad nebūtina leisti pinigų - žaidimo lygiai atsirakina, surenkant pakankamai patirties taškų. 

Man pačiam TOXIKK“ daug labiau man primena Unreal Tournament“ tęsinį nei visi po to pasirodę šio žaidimo tęsiniai. Iš ties net keista kažkaip šiek tiek, nes net man kažkaip nuobodesnis Unreal Tournament 4“, kuris nesugebamas pabaigti, turi daug daugiau žaidėjų. 

Aišku, negaliu pasakyti, jog TOXIKK“ tikrai kažkoks tobulas areninis internetinis pirmo asmens šaudyklės žaidimas. Turi ir jis problemų. Nežinau, kodėl bet žaidime variantai yra kažkodėl pervadinti, nors dauguma iš jų neturi kažkokių papildomų taisyklių, kurios skirtųsi. Dar keistas žaidimo aspektas yra tas, kad kažkaip sienos pradeda dažnai kliūdyti. Atrodo, tarsi tarpai tarp jų būtų šiek tiek mažesni nei tuose 1999-ųjų metų arenos šaudyklėse, kurias šis žaidimas bando atkartoti.

Iš ties gali būti, jog 
TOXIKK“ bando gražinti žaidėjus į 1999 pasiūlydamas iš esmės tik gerą grafiką, bet neatnešdamas kažkokių daugiau naujovių. Tie žaidėjai, kurie 1999-ais žaidė „Unreal Tournament“ ar „Quake III: Arena“, gali būti, kad šiandien nebeturi tiek laiko bei noro žaisti kažką. Pas juos galbūt dabar kokios vidurio amžiaus krizės bei visai kiti prioritetai, o jaunesniai kartai tokie žaidimai pasiūlo gal šiek tiek per mažai.


Gal po beveik 13-os metų nuo žaidimo išleidimo pradėti žaisti jį ir nėra pati geriausia mintis, bet būtent taip man nutiko su Command & Conquer: Generals“. Kai žaidimas buvo išleistas taip jam netradau laiko, o po krūvos metų poto kai kažkokiu būdu atsidūrė mano „Origin“ paskyroje ir dar nežinia kiek laiko ten pagulėjęs buvo išbandytas ir... taip ir neįveiktas! Kodėl? Nes nepraleidžiami filmukai nervina, misijos šiandieniniu požiūriu atrodė tikrai gana vidutiniškai (tiesa pasakius, jos man asmeniškai nublanksta prieš kiauliškai atrodantį S.W.I.N.E.“ ar kokį futuristišką Empire Earth“, kuris beje, irgi buvo 3D ir pasirodė panašiu metu). Na ir pati žaidimo mechanika, sakyčiau, biški tokia apkarpyta. Kiti C&C serijos atstovai kažkaip man žaidžiasi geriau.

Kai Gediminas parašė apie tai, jog galima griebti „Need for Speed: Most Wanted“ nemokamai, pagalvojau, kodėl gi ne ir pagriebiau.

Išties jau senokai bebuvau ką žaidęs iš „Need For Speed“ žaidimų serijos, todėl buvo puiki proga pasižiūrėti, kaip ši serija patobulėjo ir kiek šis „Need for Speed: Most Wanted“ panašus į senesnįjį „Need for Speed: Most Wanted“, kuriam aš jaučiu didelę simpatiją

Nors grafiškai žaidimas tikrai nuostabiai atrodo, garsai irgi neblogi, bet jausmo, kad esi pats visų ieškomiausias nebeliko. O dar tie avarijų vaizdo intarpai! Niekad negalvojau, kad kada nors vaizdo intarpai taip mane gali nervinti!!! Ir kas blogiausia, jie pradžioje rodomi velniškai dažnai ir jų niekaip negalima praleisti! Laimė, kad patobulinus automobilį, jų kiekis labai sumažėja ir galima gyventi. Vėliau tampa žaisti net ir pakankamai smagu.

Dar apie žaidimo pabaigą. Nepamenu, kada paskutinį kartą mačiau kažką panašaus net ir nepriklausomų kūrėjų (aka Indie) žaidimuose. O čia juk žaidimas save vadinantis AAA!!!

Na, bet šiaip apskritai tai tikrai neblogas lenktynių žaidimas. Gal ne geriausias, bet tikrai ne blogas! Ar vertas jis buvo pilnos kainos? Manau, tikrai ne. Nors lenktynių žaidimų pasirodo ir ne tiek daug, bet bent šiuo atveju manau, kad gal geriau tuos pinigus skirti kai kuriems, kad ir dar senesniems serijos žaidimams.

Beje, prieš rašydamas šį įrašą žvilgtelėjau į naujienas apie naujesnįjį „Need for Speed: Most Wanted“ bei senesnįjį „Need for Speed: Most Wanted“. Yra ten ir tų pačių komentatorių, kurie labai panašiai peikia abu žaidimus ir bando girti kažkokius senesnius. Keistas jausmas apninka, kai tai pastebi.

Praėjusią vasarą turėjau vieną neplanuotą, nors ir nesėkmingą, bet gana naudingą patirtį. Vienas atrankų specialistas susisiekęs su manimi per LinkedIn, pasiūlė kandidatuoti į „Sproing Interactive Media“ siūlomą darbo vietą. Nors anksčiau niekad apie tokią savo karjeros patirtį aš niekada negalvojęs buvau, bet nusprendžiau kodėl gi nepabandyti. Teko kelis kartus dėl to pasikalbėti per Skype, atsakyti į milžinišką klausimyną (tai buvo pirmas, kartais kai gyvenime tiek daug teksto rašyti man reikėjo anglų kalba) bei pažaisti jų žaidimus, kad susidaryčiau nuomonę apie šią kompaniją. Vienas iš tų pabandytų žaidimų buvo „Asterix & Friends“.

Tikrai meluočiau, jog apie šį žaidimą nieko išvis nebuvau anksčiau girdėjęs. Bet, kad jį kūrė Sproing tikrai ne (kas labai keista pastoviai rašančiam apie žaidimus žmogui). Nors man patinka Asteriksas bei Obeliksas patinka, bet turbūt ne tiek daug, kad imčiau be priežasties žaisti dar vieną naršyklinį strateginį žaidimą (kažkaip mintis nuo šios idėjos dažniausiai jau mane nukrečia), turbūt dėl to šis žaidimas ir nebuvo iki tos galimybės taip ir paliestas. 

Kad jausčiausi kiečiau, pabandžiau žaisti žaidimą vokiečių kalba, kurios turbūt nenaudojau nuo pirmo universiteto kurso (vėlesniuose jos nebeliko). Nors ne viską supratau, ką ten rašo bei iš manęs nori, tačiau visa laimė, kad žaidime rodyklėlių, mikrsiančių mygtukų bei kitų vietų, į kurias lengva atkreipti dėmesį žaidime yra tiek daug, kad turbūt net žaidžiant ir prancūzų kalba (kurios nemoku) nebūtų didelio skirtumo.

Nors „Asterix & Friends“ ir turi tą labai nervinančią problemą - kai kurie procesai trunkai ilgai ir norint juos pagreitinti reikia imti naudotis savais pinigėliais. Laimė, jie gali būti ne vien nupirkti už tikrus pinigus, bet kartu ir gaunami žaidime atlikus dalį užduočių. Taip pat laimė, kad dėl kitos visumos žaidimo elementų, šis trūkumas, nekrinta taip smarkiai į akis kaip kituose nemokamiems žaisti šio žanro atstovuose.

Smagiausias žaidimo elementas, eiti ir duoti į kaulus romėnams. Na, o jei tai atsibostas, galima tradiciškai pulti ir kokį kito žaidėjo kaimą.

Daug nežaidžiau, bet iš to, ką mačiau, tai paliko tikrai gerą įspūdį. Tikrai tai vienas iš geresnių šio žanro šiandieninių atstovų.

Ar dažnai žaidžiate pirmo asmens žaidimus, kuriuos mirkčiojama? Na, kaip tikrame gyvenime? šį klausimą uždaviau sau išbandęs „Fibrillation“. Nors lyg dar kažkada kažką esu žaidęs su panašiu efektu, bet prisiminti to taip ir nesugebėjau. Šis efektas kaip būtų keista sutinkamas kažkodėl labai retai, net ir siaubo žaidimuose, kuriuose jis galėtų būti kaip vienas iš būdų, bandant sukurti siaubo atmosferą.

Kalbant apie patį „Fibrillation“, šis man primena kažkokį „BIENTÔT L'ÉTÉ“ bei „Silent Hill 4: The Room“ hibridą, balansuojanti tarp bandymo sukurti tikrą emocinį siaubo bei kažkokių neaiškių abstrakčių vizijų, bandančių į žaidėjo galvą prikišti kažkokių filosofinių minčių meno pavidialu. Nors būna hibridų ir blogų, bet šiuo tas hibridas gavosi gana įdomus ir žodžiais taip lengvai neatpsakojamas... bet kitavertus nepasakyčiau, kad ir sukelia didžiulį norą ten lįsti po kurio laiko atgal. Įdomu pabandyti, bet turbūt tik tiek...
 
Net nebepamenu kaip mano Steam paskyroje atsirado „Left 4 Dead 2“. Gali būti, kad nusipirkau su grupe kitų žaidimų per eilinį šios parduotuvės išpardavimą. Aišku, tik tai, kad šis žaidimas nepaliestas ten pragulėjo krūvą metų iki 2015-ųjų, kuomet visgi aš nusprendžiau pagaliau imti jį ir pabandyti.

Negaliu pasakyti, jog nors šio žaidimo tema ir susijusi su zombiais, jis būtų jau baisus, bet viskas tikrai gana gerai išlaižyta. Kiekvienas elementas lygyje, turi savo buvimo ten kur jis yra priežastį. Priešų kaip ir kompiuterio valdomų komandos narių dirbtinis intelektas irgi gana šaunus - jie stengiasi pasinaudoti atsiradusiomis galimybėmis. Žinoma, kartais įvyksta ir labai keistų dirbtinio intelekto elegesio variantų, bet jie gana reti.

Jei reikėtų įvardinti pagrindinį žaidimo trūkumą, turbūt jis būtų tai, kad priešų bangas (bet ne visada jų sudėtį) būna labai lengva nuspėti, todėl po kurio laiko peržaidžiant tuos pačius lygius gali tiesiog tapti nuobodu ir visiškai nesvarbu kuriuo sudėtingumu žaidžiama. Vienintelė idėja, kaip tai būtų galima pataisyti, kuri man šauna į galva, perdaryti žaidimą į atviro pasaulio, kuriame zombių gaujos pačios po tą pasaulį klaidžiotų ir atsitiktinai atsirastų šiek tiek tolimesnėse nuo veikėjų vietose. Žinoma tokiu atcveju reikėtų pergalvoti ir misijų sistemą... o kaip tai galėtų veikti, deja, šiai dienai kažkokių aiškių idėjų neturiu.

BioShock Infinite“ nors ir yra gana gerai parduodama pirmo asmens šaudyklė, tačiau kad ir kaip begalvočiau šis žaidimas vistiek išskiria iš daugumos. Bet ne savo žaidimo mechanika, o istorijos pasakojimo būdu, labiau primenančius iš bado mirstančių ar bandančių prisidurti saub išgyvenimui dirbdami kokiame Barclay'uje   nepriklausomų kūrėjų darbus nei kažką ką gali pamatyti paprastai AAA kūriniuose. Šia prasme drįsčiau teigti, jog Ken Levine, kai jam duodama absoliuti projekto kontrolė, gali padaryti stebuklus Christopher Nolan daro kine. Kažkokiu magišku būdu šie žmonės sugeba sulipdyti gana sudėtingas temas į tai, ką gali suprasti eilinis žiūrovas. Ir svarbiausia abu jie tai daro kiekvienam savo kūriniui bandydami pritaikyti vis kažkokias naujas dogmas, kurios bando išplėsti techninių galimybių suvokimą!

BioShock Infinite“ turbūt geriausias Ken'o kūrinys šiai dienai. Tikras šedevras! Jame galime rasti nemažai tiek religijos, galios, santykių, politikos temų. Ir kas svarbiausia, turbūt kiekvienas peržaidęs žaidimą iki galo turės savą teoriją apie tai, kas ten įvyko. Gal teisingiau ne „kas“, bet „kodėl“ tai vyko. Kaip vienas, iš pradžių atrodytų toks visai nekaltai atrodantis, kelias, nuveda prie ne ypač gerų pasirinkimų? Ar tikrai tie pasirinkimai yra tokie kokie esą? Ar visgi pasirinkimai turi kažkokią prasmę? O nuklydimai?.. 

Kažkaip dabar pagalvoju, jog mokykloje buvo toks dalykas kaip „teksto analizė“. Jau kuris laikas aš kaip nebeeinu į mokyklą, bet jei ten vis dar moko tuos kūrinius analizuoti, kuriuos ir aš turėjau, manau, kad bent dalį jų galėtų pakeisti tokie interaktyvūs šedevrai kaip „BioShock Infinite“. Tie įgūdžiai, kurių bando išmokyti teksto analizė iš esmės, manau, gali būti išmokstami analiuojant bet kokios medijos istorijos ir svarbiausia ten turėtų būti galimybė ne kuo teisingiau išanalizuoti, bet pagrįsti savo argumentus dėl savo interpretacijos. Išvystytas šis įgūdis labai praverčia gyvenime, mažiau elgtis sau nenaudingai tuomet, kai reklama būna tokia įtikinanti, jog sunku būna ją pastebėti (juk nemažai vis dar tikinčių, kad straipsnis naujienų portale be aiškaus autoriaus nėra reklama!). 

Kažkada ne taip seniai „Bundle Stars“ kartu su „PC Gamerdalino nemokamaiThe Culling Of The Cows“. Ta proga pagalvojau paiimt. Ir žinot ką? Džiaugiuosi, kad šio žaidimo nepirkau kai išėjo bei dabar nerekomenduoju taip pat niekam jo pirkti. Šio žaidimo kaina tikrai per didelė. Turbūt jei reikėtų man mokėti tikrai nemokėčiau daugiau nei 2 eurų (šiuo metu prašoma apie 10!). Kodėl? Nes yra kitų panašaus stiliaus žaidimų, kuriuos žaisti daug smagiau. Pavyzdžiui, kad ir anksčiau mano minėtasZombie Football Carnage“! Tiesa, pastarasis neturi tiek daug galimybių kaip „The Culling Of The Cows“, bet tikrai daug smagesnis ir ne toks „anoying“!!!

Jei reiktų man rašyti šiam žaidimuo apžvalgą šiandien, turbūt max. kokius 5,5 balus duočiau... bet ir tik turbūt tik todėl, kad dabar galiu pasigaminti didelį banerį keliais pelės mygtukų paspaudimais... na... gerai meluoju, ne dėl to... o dėl tų smulkmenų, kurias turi „The Culling Of The Cows“, dėl kurių dar kažkam verta jį žaist...

Nežinau, ko tikėjausi kai pirkau „MotorHEAT“... gal labiau lenktynių žaidimo nei kažko, kas primena lenktynes iš rusiškų žaidimų automatų stovėjusių šalia Vilniaus Vingio parko buvusiame mini atrakcionų parke (dabar toje vietoje atstatytos kapinės)? Tai ką siūlo „MotorHEAT“ tikrai keista! Tai lyg nesibaigiančios lenktynės su power-up'ais, bet be priešininkų. Iš esmės viskas, kas yra tai lenktynės su savimi, renkant kiek įmanoma daugiau taškų, kurie vėliau praverčia tik norint pasirodyti, kad esi kietesnis už kitus! Galbūt būtų tai ir pakenčiama, jei nebūtų maksimalaus taškų limito, su kuriuo nemaža dalis, kitų žaidėjų sėdi...

Kažkada „Bobby“ skaitmeninė žaidimų parduotuvė „GamersGate“ dalino nemokamai. Tuomet aš jį ir paėmiau... Ir galiu drąsiai pareikšti, kad tai vienas iš tų žaidimų, kurių kūrėjai jei nori ką užsidirbti, turi juos ne pardavinėti tiesiogiai, bet rodyti reklamą, ir tik išmaniuosiuose telefonuose. Dabar yra daug geresnių žaidimų už tokią kainą! Ir šiaip „Bobby“ valdymas asmeniniuose kompiuteriuose labai užknisa. Būnant kosmonautu visai nesunku anksčiau nei reikia „įvažiuoti“ į portalus ir pamatyti „Game Over“ žinutę, Manau, telefonuose viskas turėtų atrodyti geriau. Ypač, jeigu būtų panaudotas akslerometras.
Puslapiai: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »» 
Blog‘o įrašai: