2015 gruodžio 1, antradienis.   Games.lt naršo: 5   Registruotų vartotojų: 112519
              
El. paštas
Slaptažodis 
Prisimink  
  
Statusas: Blogeris
Blogeris Mek [330]
Žaidžiu.
Įrašų: 412
Aplankė : 32767
Prenumeruoti blogo įrašus 

Kažkada ne taip seniai „Bundle Stars“ kartu su „PC Gamerdalino nemokamaiThe Culling Of The Cows“. Ta proga pagalvojau paiimt. Ir žinot ką? Džiaugiuosi, kad šio žaidimo nepirkau kai išėjo bei dabar nerekomenduoju taip pat niekam jo pirkti. Šio žaidimo kaina tikrai per didelė. Turbūt jei reikėtų man mokėti tikrai nemokėčiau daugiau nei 2 eurų (šiuo metu prašoma apie 10!). Kodėl? Nes yra kitų panašaus stiliaus žaidimų, kuriuos žaisti daug smagiau. Pavyzdžiui, kad ir anksčiau mano minėtasZombie Football Carnage“! Tiesa, pastarasis neturi tiek daug galimybių kaip „The Culling Of The Cows“, bet tikrai daug smagesnis ir ne toks „anoying“!!!

Jei reiktų man rašyti šiam žaidimuo apžvalgą šiandien, turbūt max. kokius 5,5 balus duočiau... bet ir tik turbūt tik todėl, kad dabar galiu pasigaminti didelį banerį keliais pelės mygtukų paspaudimais... na... gerai meluoju, ne dėl to... o dėl tų smulkmenų, kurias turi „The Culling Of The Cows“, dėl kurių dar kažkam verta jį žaist...

Nežinau, ko tikėjausi kai pirkau „MotorHEAT“... gal labiau lenktynių žaidimo nei kažko, kas primena lenktynes iš rusiškų žaidimų automatų stovėjusių šalia Vilniaus Vingio parko buvusiame mini atrakcionų parke (dabar toje vietoje atstatytos kapinės)? Tai ką siūlo „MotorHEAT“ tikrai keista! Tai lyg nesibaigiančios lenktynės su power-up'ais, bet be priešininkų. Iš esmės viskas, kas yra tai lenktynės su savimi, renkant kiek įmanoma daugiau taškų, kurie vėliau praverčia tik norint pasirodyti, kad esi kietesnis už kitus! Galbūt būtų tai ir pakenčiama, jei nebūtų maksimalaus taškų limito, su kuriuo nemaža dalis, kitų žaidėjų sėdi...

Kažkada „Bobby“ skaitmeninė žaidimų parduotuvė „GamersGate“ dalino nemokamai. Tuomet aš jį ir paėmiau... Ir galiu drąsiai pareikšti, kad tai vienas iš tų žaidimų, kurių kūrėjai jei nori ką užsidirbti, turi juos ne pardavinėti tiesiogiai, bet rodyti reklamą, ir tik išmaniuosiuose telefonuose. Dabar yra daug geresnių žaidimų už tokią kainą! Ir šiaip „Bobby“ valdymas asmeniniuose kompiuteriuose labai užknisa. Būnant kosmonautu visai nesunku anksčiau nei reikia „įvažiuoti“ į portalus ir pamatyti „Game Over“ žinutę, Manau, telefonuose viskas turėtų atrodyti geriau. Ypač, jeigu būtų panaudotas akslerometras.

Orcs Must Die!“ yra dar vienas iš bokštelių gynybos žaidimų, kurie šiek tiek kitokie, bet tuo pat metu išlaiko visas esmines taisykles būdingas šiam žanrui.

Nežinau, kodėl bet man šis žaidimas labai primena tokį „Dungeon Defenders“, kuriame taip pat reikia kovoti prieš švairiausių orkų bangas senove tviskančiose pilyse. Tik vienas iš jų orientuotas vien į žaidimą tinkle, o kitas į vieno žaidėjo režimą.

Orcs Must Die!“ iš daugumos bokštelių gynybos žaidimų išsiskiria tuo, kad jis turbūt labiausiai iš visų primena įprastą RPG, kuriame daugiausia lemia būtent žaidėjo įgūdžiai.

Kažkada nusipirkau „Zombie Football Carnage“. Turbūt buvo koks išpardavimas ar kas... ir jis pas mane taip ir gulėjo... pagalvojau, kad gal užteks ir reikia pabandyti...

Iš esmės šis žaidimas nieko nepasakoja. Iš esmės ir nieko jame pasirinkti negali. Esi tik kažkoks amerikietiško futbolo žaidėjęs su savo kamuoliu bei randamais powerup'ais taškantis zombius bei kitus baisius padarus. Padarai lenda iš niekur. Ištaškai juos - trumpa pertraukėlė. Ir taip toliau. Žaidimo prasmė išsilaikyti kiek galima ilgiau.

Nors žaidimas paprastas kaip 2x2, bet tikrai padarytas gana gerai. vienintelis minusas, jog nėra galimybės žaisti tinkle, todėl gana greitai viskas atsibosta.

Kažkada kai vyko „InfoBalt“ paroda ir ji buvo geriausia vieta gauti žinių, apie naujas IT tendencijas, su grupiokais nuėjau. Buvo ten viena tokia vieta kur pažaisti buvo galima tinklu kažkurią „Medal Of Honor“ versiją (deja, tiksliau jau nebepamenu). Žaidžiu, ir jaučiu kaip man už nugaros stovi vaikas ir įkyriai žiūri. Ne į ekraną, bet į mane. Atsisuku. Sako: „pažaisti leiskit!“. Užleidau, ją jau darysi... visvien neblogas žaidimas... Kodėl apie tai pasakoju? Nes galvoju, kad reikia įrašo ir apie vieną tokį labai gerą žaidimą „Medal of Honor: Allied Assault Warchest“ :)

Žinoma, dabar grafika žaidžiant atrodo primityvi, bet tuomet tai buvo vienas tikrai nebloga. Be kitavertus, kuo dabar žavi „Medal of Honor: Allied Assault Warchest“? Pirmiausia dirbtiniu intelektu. Jei tavo būrio draugai pamatys priešą, negalvodami šaus. Žinoma, šiek tiek keista, kad kartais jie sugeba pamatyti kažlą labai gerai pasislėpusio ir gulinčio krūmose, bet apskrirai tai tikrai atrodo, kad jie kažką daro, o nėra eilinė patrankų mėsa, kurią turi saugoti, kaip būna daugumoje kitų pirmo asmens šaudyklių.

Taip pat žaidimo sudėtingumas yra ta savybe, kuri tikrai žavi. Net ir žaidžiant lengviausiu lygiu, yra ką veikti. Gal ne visuose bet dalyje lygių. Žinoma, priešai nebūna tuomet tokie jau taiklūs, bet vien dėl to, kad šie elgiasi taip it kažkiek mąstytų, atrodo tikrai gerai.

Vienu metu bokštelių gynybos žaidimų buvo tiek daug, kad išvydus dar vieną kiekvienas žaidėjas dūsteldėdavo „Ach! Dar vienas! Kada jie baigsis!!!“. Bet visgi, tarp šios masės žaidimų atsirasdavo tokių, kurie pakeisdavo nuomonę, kad dar ne viskas, kas tik buvo įmanoma padaryta. Būtent vienas iš tokių bokštelių gynybos žaidimų buvo „Plants vs. Zombies“, kuriame augalų pagalba reikia ginti savo namus nuo zombių invazijos.

Žaidimas sukurtas taip, kad išnaudotų turbūt beveik kiekvieną įmanomą aplinkos elementą, pateiktų zombius iš juokingesnės pusės. O kas svarbiausia, viskas padaryta žvelgiant į viską labai smulkmeniškai. Atrodo, ką čia dar tokio galėtum sugalvoti. Yra diena, naktis, saulėtas oras, audra... Yra vaikščiojantys zombiai, yra ir kurmiai zombiai!.. Yra dar ir šokinėjantys... Ir dar tas išprotėjęs kaimynas yra!.. Ir kaip kolekcionuojamos kortos pasiruošiami augalai...

Visgi, yra ir vienas keistas dalykas žaidime - vaizdas. Kažkodėl buvo nuspręsta, kad ekrano kraštinių santykis nesikeis, o jei yra ekrano ploto per daug, bus matoma juoda spalva.

Grafiškai nors „Darwinia“ yra labai panašus į jaunesnį savo šaunų brolį „Multiwinia: Survival of the Flattest“, tačiau kitais žaidimo elementais tai visai kitas žaidimas. Jei anas labiau apie populiacijų kontrolę, tai „Darwinia“ suteikia tokį įspūdį it tu būtum hakeris prisijungęs prie kažkokio profesoriaus kompiuterio, kuriame šis vykdo keistų žalių dvimačių padarų auginimo imitavimą. Ir čia nėra jokios galimybės žaisti tinklu. Viskas orientuotas į vieno žaidėjo režimą. Bet gal ir gerai! Be tokio požiūrio, kažin ar būtų įdomu stebėti kur krypsta tekstu pasakojama žaidimo istorija!

Pamenu, kai buvo paskelbta pirmoji informacija apie „Bioshock“, tikrai labai džiaugiausi. nes pagaliau pasirodys bent kažkas panašaus į ilgai lauktą, bet taip ir nesulauktą daugybės gerų emocijų sukelėjąSystem Shock 2“ tęsinį. O ir Big Daddy labai įdomiai atrodė ir tas vandens pasaulis! Todėl visiems pažįstamiems paklaustas apie gerus turinčius pasirodyti žaidimus pradėdavau labai entuziastingai pasakoti apie jį. Vėliau žaidimui išėjus, visi aplink mane pradėjo liaupsinti jį. Deja, iš karto išbandyti nepavyko, teko dar šiek tiek palaukti. Kol laukiau, teko matyti krūva apžvalgų su ypač aukštais balais, gerais įvertinimais. Visgi, kai išbandžiau šį kūrinį turiu pasakyti, jog manau, kad jis buvo labai pervertintas. Iki kitų FPS/RPG hibridų tokių kaip „System Shock 2“ ar „Deus Ex“ yra dar kur eiti. Viso žaidimo metu kankina toks jausmas, kad kūrėjai orientavosi labiau į aplinkas bei genetines modifikacijas, bet ne į pačią istoriją. Pastatyti tokį miestą po vandeniu, apgyvendinti tokia krūva žmonių ir dar kažkaip pasiekti tokį aukštą genetinių modifikacijų lygį, greičiausiai reiktų ne vieno šimto metų. Toks jausmas it tai būtų koks „System Shock 2“, bet tiesiog nenorėta būti panašiu į šį žaidimą, todėl vietoj to, kad viskas vyktų ateityje, buvo pasirinkta praeitis. Bet mane kas dar labiau glumina, tai kad tie beveik visi genetiški powerup'ai, neaišku kam skirti. Pavyzdžiui, koks praktinis tikslas yra pasiųsti bičių spiečių ant taikinio? Arba elektros šokas? Įdomiausia, kad šie žaidimo elementai dar ir turi filmukus, kurie lyg ir tai turėtų paaiškinti, bet, jei atvirai jų pateikiama informacija dar labiau trikdo.

Iš ties istorija turi gana įdomių ir šiek tiek netikėtų, niekur kitur nematytų posūkių. Dėl kurių tikrai verta žaisti ir pereiti „Bioshock“. Visgi, galutinis mūšis yra labai šabloniškas. Matydamas kaip miršta tie tarpiniai bosai, tikiesi, kažko pačiam gale įdomesnio. Visgi, tenka iš esmės ten daryti, ką ir visada - gudriau nugalėti pagrindinį žaidimo bosą, kad paskui pamatytum kažkurią iš keleto skirtingų žaidimų pabaigų. 

Žaidimų, kurie nebūtų niekada grafiškai labai patrauklūs, bet kartu būtų tapę tikrais kultais, nėra labai daug. Toks būtent yra „Uplink“. Taip, tas pats žaidimas, kuriame be krūvos langų iš esmės nelabai ko daugiau yra! Bet kitavertus, jis yra kompiuterių tinklų įsilaužimo imitatorius, kurių nėra labai daug. Kitavertus, tikru imitatoriumi kažin ar įmanoma šį daiktą vadinti, nes skirtingai nuo tikrovės dauguma reikalingų veiksmų, norint įsilaužti, yra supaprastinti. Bet kitavertus už tokius žaidimus kaip „Deus Ex“ bei „Watch Dogs“ daug daug kartelių įsilaužimo prasme „Uplink“ yra realistiškesnis. Neužtenka kelių mygtukų paspaudimais nuhakinti sistemą, reikia daugiau veiksmų.

Kalbant apie „Uplink“ vienas dalykas, kuris man labai nepatinka (užduotis tikrai įdomios), tai kad jis nėra Windows Forms tipo aplikacija su daugybe langų, o bando emuliuoti atskirą operacinę sistemą. Jei veiktų viskas per paprastus Windows langus, būtų galima ne tik ir šiek tiek pažaisti, bet kartu ir užsiimti kitais darbais. Kitaip tariant būtų lengviau multitask'inti!

 Puslapiai: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »» 
Blog‘o įrašai: