backpack_all-sizes750x100
2018 vasario 20, antradienis.   Games.lt naršo: 1   Registruotų vartotojų: 113087
              
El. paštas
Slaptažodis 
Prisimink  
  
Statusas: Guru
Guru Ndx [316]
Ndx įdomybių blogas
Įrašų: 73
Aplankė : 8391
Prenumeruoti blogo įrašus 
Sekretorės filmo Puppy Helps a Man at Risk of Suicide recenzija
2017-04-03, Aplankė: 1084
Pirmąją mano parengtą panelės Petrauskytės filmo „Šuniukas nori suvalgyti kačiuką“ analizę galite rasti čia. Filmas buvo iš ties puikus, tad nekantraudamas laukiau naujų autorės darbų, o šiandien naujausiąjį iš jų ir apžvelgsiu.Penki kablelis aštuoni. Tiek balų duočiau naujausiam panelės Petrauskytės aka Sekretorės filmui „Puppy Helps a Man at Risk of Suicide“, kuris yra viešai publikuojamas čia. Nemanau, kad daugiau duos ir Metacritic bei IMDB. Pats filmas nėra blogas, bet jis praranda unikalumą, tą visų mylėtą išskirtinį panelės Petrauskytės stilių ir patampa eiliniu Holivudiniu filmu, kurių kiekvienais metais išleidžiami šimtai.

Pradedam nuo filmuko pavadinimo. Jau trečią kartą iš eilės jis yra parašytas vien anglų kalba, jau trečią kartą iš eilės nėra oficialios lietuviškos versijos. Tai parodo autorės sužvaigždėjimą, parodo tai, kad jai rūpi tik tarptautinė auditorija. Labai buvo malonu, kai ankstesniuosiuose filmukuose originaliam pavadinime naudodama lietuvių kalbą ji parodydavo išskirtinę meilę savo šalies žiūrovui, parodydavo, kad ji niekada nepamirš iš kur yra kilusi, kur yra jos šaknys, kad Lietuvos žiūrovai jai yra brangesni už kitų tautybių auditoriją. Dabar viskas labai komercizuota – Egilė tarsi sako „Jūs man nesvarbūs lietuviai, vis tiek susižersiu milijonus iš peržiūrų vakarų Europoje, JAV ir šiaurinėje Indijos dalyje (kur jos filmai yra ypač populiarūs), o tokia maža rinka kaip Lietuva man nerūpi“.

Tai jau yra ketvirtas filmukas iš eilės, kurio video aprašyme nėra pateikiama anotacijos. Tai dar vienas unikalus dalykas pastaruoju metu pranykęs iš panelės Petrauskytės filmų. Tai dar vienas dalykas kurio pasiges tikrieji Petrauskytės gerbėjai. Ech... Ką su žmonėmis daro pinigai...

Ankstesnieji autorės filmai turėjo baltą tuščia foną. Jis skatino žiūrovų vaizduotę ir leisdavo kiekvieną situaciją įsivaizduoti savo asmeniniame gyvenime. O ką turime dabar? Fonas yra pilnai parengtas, viskas paruošta masiniam vartojimui. Mes jau nebegalime įsivaizduoti savo kiemo, mokyklos ar uošvienės namų aplinkos. Liūdna, kad šiuolaikinius filmus reikia ne patirti, ar išgyventi, o tiesiog žiūrėti maukiant alų ir ryjant popkornus.

Filmo siužetas yra tikrai įdomus, bet gan paprastas ir labai nuspėjamas. Ankstesnieji Petrauskytės filmai pasižymėjo didele alegorinę prasmę turinčių atsitiktinių įvykių gausa. Na o dabar tai – tiesiog eilinis filmas su daug veiksmo, daug efektų, bet be jokių paslėptų minčių ir vos keliomis per daug akivaizdžiomis nuorodomis į bibliją.

Filmukas man priminė paskutiniąją, neseniai išleistą X-Man‘ų dalį „Loganas. Ernis“. Iš karto pasigendama stilistikos. Taip pat stipriai jaučiasi kūrimo metu taupymas aktorių sąskaita. Kam samdyti visus X-Man‘us jei užtenka pasamdyti vos tris iš jų? Kam panelei Petrauskytei samdyti visus senųjų filmų aktorius, jei užtenka pasamdyti vos vieną senųjų filmų žvaigždę šuniuką ir žmogų (bet ne tuos iš senųjų filmų, anie jau nužudyti ankstesnių filmų kūrimo metu). Filmuke nėra nei katytės, nei karvytės, nei saldainio. Na taip, puiki proga sutaupyti.

Didžiausias nusivylimas prisiekusių autorės darbų gerbėjų laukia filmuko gale. Kai visą ekraną užlieja kraujas, ir pasirodo užrašas „The End“ visada pasirodydavo gėlytė. Kai pirmą kartą ji pamiršo uždėti gėlytę, fanai ją su žemėm ėmė maišyti. Po šio labai nemalonaus incidento autorė pasižadėjo daugiau taip nebedaryti. Na o kur dabar dingo ta gėlytė??? Jos ir vėl nėra! Dėl šios priežasties finaline scena yra tiesiog žiaurus susidorojimas su žmogumi. Filmas nebeturi to skoningo žiaurumo ir mielumo kokteilio, kuris buvo taip vertinamas panelės Petrauskytės filmuose, liko tik paprastas brutalus žiaurumas. O žinote, kas yra žiauriausia? Kad toks dalykas buvo padarytas per patį žibučių žydėjimo piką...

Filmas yra neblogas, dėl savo efektingo bet nuspėjamo siužeto ir daug veiksmo. Gal net pavadinčiau jį savotiška  filmo „Loganas. Ernis“ kopija, nes matome per daug panašumų siužete ir pačiame požiūryje. Deja Petrasuskytės filmas yra praradęs savo unikalumą, čia jau neberandame visų taip pamėgtų paslėptų motyvų. Greičiausiai šis filmas gaus vieną – kitą nominaciją Oskarui (greičiausiai už grimą), bet kad taps bent vieno iš jų nugalėtoju aš deja netikiu.

 

Atgal

Cobb
Cobb, parašė 2017-04-03 11:51
Pavėlavai dviem dienom seni.
Sekretore
Sekretore, parašė 2017-04-03 16:00
Nepavėlavo!! Čia tau ne balandžio 1-osios pokštas!!
-ToXic
-ToXic, parašė 2017-04-05 20:56
Man asmeniškai priminė Quentin Tarantino darbus. Kas liečia kritikos autoriu norėčiau įspėt dėl stiliaus klaidų. Komercizuota turėtu būti: Komercializuota.  nekaltas nekaltas O šiaip tai žuvies papai esat  abejoja

Tik registruoti vartotojai gali komentuoti. Prisijunkite!
Blog‘o įrašai: