backpack_all-sizes750x100
2018 vasario 20, antradienis.   Games.lt naršo: 5   Registruotų vartotojų: 113087
              
El. paštas
Slaptažodis 
Prisimink  
  
Vesk, sek arba nesimaišyk po kojomis
2009-10-05, parašė PC Gamer
Žaidimo įvertinimas: 9.0, puslapis 1 iš 6

Apžvalga iš žurnalo PC Gamer 2009/04. Teksto autorius: Artojas

Apie Empire Total: War vien šiame numeryje rašoma vos ne kas antrame puslapyje. O kiek esame parašę iki šiol! Tu tikrai žinai, kaip mes jo laukėm, norėjom, kaip jį mėgstam. Neabejotinai supranti, koks jis svarbus PC žaidimų rinkai ir strategijos žanrui. Todėl dar sykį apie tai nerašysiu. Empire Total War išėjo ir taškas. Žiūrim, ką turim.
Šis žaidimas nukels Tave į XVIII a., kuriame dominuoja parakas ir žmonių įprotis po mūšio lauką vaikščioti tvarkingomis linijomis. Empire Total War veiksmas apima maždaug vieną šimtmetį. 1700—1800 metai. Šimtas metų, per kuriuos įvyks tiek, kad keletas amžių, praleistų valdant Romą, tau atrodys kaip vaikų žaidimas. Tad gal nuo to ir pradėkim.
Total War žaidimuose laikas bėga, kol žaidi strateginiame ar kampanijų žemėlapiuose. Iki šiol ši žaidimo dalis būdavo keičiama išties minimaliai ir ne ypač pastebimai. Aišku, jei lyginsime Shogun su Medieval II, skirtumų bus daug, tačiau jie juk neatsirado per naktį. Nuo Shogun laikų serija nuėjo ilgą kelią. Iš pirmo žvilgsnio pasikeitimai Empire kampanijos žemėlapyje irgi neatrodo ypatingi. Bet ilgainiui supranti, kad pasikeitimų šioje dalyje debesys, o jų pasekmės radikaliai keičia ėjimų strategijos režimą. Atsirado veiksmo. Pirmą kartą žaidimo istorijoje pagalvojau, kad būtent strateginiame, o ne taktiniame žemėlapyje sprendžiamas pergalės ir pralaimėjimo klausimas. Tai didelis žaidimo serijos žingsnis, atveriantis naujas galimybes būsimiems žaidimams nepriklausomai nuo to, kokią epochą pasirinks kūrėjai. Kas gi pasikeitė?
Pradėkim nuo jėgų pusiausvyros, kuri XVIII amžiuje buvo ypač įdomi. Senajame pasaulyje jau kuris laikas nusistovėjusi geopolitinė padėtis. Grobikiški karai vyksta vis rečiau, diplomatija įgauna kur kas platesnę reikšmę, žmonės tampa labiau civilizuoti. Formuojasi Europa, tokia, kokią mes ją žinome šiandien. Senosioms supervalstybėms tai visai paranku. Įsitraukusios į kolonijinę plėtrą, jos mažiausiai trokšta kariauti dar ir namuose. Tuo naudojasi kitos, mažesnės, bet didelių ambicijų turinčios valstybės. Jos nėra pajėgios pradėti savo kolonijinę politiką ar tiesiogiai pulti vieną iš supervalstybių, tačiau turi pakankamai jėgų, kad užimtų ir išlaikytų smulkesnius už save.
Tame pat žemėlapyje yra ir smulkiosios šalys ar kunigaikštystės, kurios labiausiai norėtų nesivelti į jokius karus. Tarp jų ir mūsų mylima Lietuva. Tiksliau, ne Lietuva, o Abiejų Tautų Respublika (ATR), kurią labiau reprezentuoja lenkai nei lietuviai. Nepaisant to, kad pradinis ATR žemių, išsilavinimo ir armijos kapitalas tikrai nėra menkas, galimybių laimėti yra nedaug.

Tik registruoti vartotojai gali komentuoti. Prisijunkite!