Ką žinome apie Pietų parką? Ko gero kiekvienas esame matę bent kelias šio animacinio serialo serijas arba bent jau girdėję šį bei tą. Taigi, Pietų Parkas yra vienas iš populiariausių ir ilgiausiai transliuojamų animacinių serialų pasaulyje. Pirmajai serijai pasirodžius dar 1997 metais, šiuo metu JAV yra rodomas jau 21-asis sezonas.

Savo rankose turiu South Park: The Fractured but Whole žaidimą skirtą XBOX ONE konsolei. Tai yra 2014 metais pasirodžiusio tų pačių kūrėjų žaidimo South Park: The Stick of Truth tęsinys. Kaip ir pirmoje dalyje, žaidėjai įsikūnija į The New Kid (angl. – naujokas). Kartu su kitais gerai pažįstamais veikėjais: Kartmanu, Stanu, Kailu ir Keniu (Cartman, Stan, Kyle ir Kenny) persirengus super herojais reikės kovoti prieš įvairaus plauko blogio jėgas, vykdyti misijas ir ieškoti pasimetusio katinuko, už kurį yra paskirta 100 dolerių premija.

Kaip ir seriale, taip ir šiame žaidime netrūksta juodo humoro, satyros ir subtilių (kartais nelabai) patyčių. Tik įjungus žaidimą, ekrane pasirodo perspėjimas, jog bus naudojama vaikams netinkama leksika. Na, nieko kito ir nebuvo galima tikėtis, juk tai South Park. Pirmasis dalykas ką reikia padaryti prieš pradedant žaisti, be abejo, susikurti savo personažą: pasirinkti plaukų spalvą ir kiekį, makiažo ryškumą, kitų kūno plaukų buvimą ar nebuvimą, drabužius ir pirštinaites. Kadangi aš esu mergaitė, tai ir susikūriau mergaitės personažą. Dar nepradėjus žaisti, mus pasitinka pirmasis subtilus „juokelis“ – renkantis sudėtingumą, kartu keičiasi ir mūsų personažo odos spalva, nuo lengvo žaidimo esant šviesiai baltai odai, iki labai sudėtingo odai patamsėjus iki juodos. Kad būtų dar linksmiau, iš karto gauname pranešimą,jog neverta dėl to nerimauti – odos spalva vis dėlto neįtakos kovų ir misijų sudėtingumo, tik visus kitus gyvenime priimamus sprendimus.

Susikūrus personažą, reikia pasirinkti jo super galias. Iš pradžių galima turėti tik vieną galią, tačiau ilgainiui tobulėjant ir nugalint vis daugiau priešų, bus galima gauti ir daugiau supergalių, ko pasekoje jūsų veikėjas taps galingesniu (akivaizdu, ar ne?). Truputį (gal netgi labai) supykau, kai įgijus vieną iš super galių, ant mano galvos buvo užmaukšlintas šalmas, kurio dėka nebeatrodžiau kaip mergaitė, o kaip eilinis ilgas blakstienas turintis berniukas! Aš juk nenoriu atrodyti kaip berniukas nei realybėje, nei žaidime! Akivaizdu, jog kūrėjams šioje srityje tikrai yra kur tobulėti. Kad ir ką pasirinktumėte pradžioje, didžioji dalis galių bus susiję su bezdėjimu, kas mane labai sužavėjo. Bezdėjimui yra skirta labai daug dėmesio: net gi yra atskiri mygtukai leidžiantys bet kada, tiesiog einant gatve, pagadinti orą. Bezdėjimas taip pat gali būti naudojamas ir sėkmingai įvykdyti misijas, pavyzdžiui, sugauti jūros kiaulytę ją nunuodijant bezdalais arba, gaminant specialų kokteilį striptizo klubo DJ – jui, pridėti „slaptą ingredientą“ dėl kurio jis turėjo skubiai bėgti į tualetą, o mes galėjome pasinaudoti jo pultu siekiant įvykdyti užduotį. Savo užpakalio gebėjimus galima demonstruoti ne tik dujiniu, bet ir kietuoju pavidalu. Tereikia užsukti į tualetą, padėti savo minkštąja ant unitazo ir tada pultelio pagalba atlikti įmantrius tuštinimosi manevrus, sekant ekrane rodomas instrukcijas. Tai labai panašu į „Just dance“ žaidimą, tik čionai tobulini bei demonstruoji ne šokio, o tuštinimosi įgūdžius.

Iš pažiūros žaidimas nėra sudėtingas, visos kovos vyksta keičiantis ėjimais, t. y. kiekvienas dalyvis gali atlikti po vieną veiksmą paeiliui. Dažniausiai, žinoma, tai yra smūgiavimas, tačiau kai kurie veikėjai turi gydomųjų galių. Kartais tenka kovoti vienam prieš 1, 2 ar 3 oponentus, o kartais tai būna masinės muštynės, keturiese prieš keturis ar netgi daugiau varžovų. Pirmoji mano mirtis žaidime buvo kuomet neįsivaizduojamo dydžio ir svorio striptizo šokėja vardu Spontaneous Bootay nukrito ant savo užpakalio, sudrebino žemę ir nužudė mane 🙁 Antru bandymu jau pavyko nuo jos pabėgti. Visas kitas kovas laimėdavau be didesnių sunkumų.

Šiek tiek sukikenti privertė slaptas durų kodas, kuris buvo „fuck you mom“. Jį pavyko atspėti, dar prieš surandant lapelį su juo. Iš kart pagalvojau, kad jeigu gyvenčiau su mama ir žaidimą žaisčiau jai esant namie, likčiau kiek nesuprasta. Kalbant atvirai, žaidimas šiek tiek atsibodo po pusantros valandos, iš naujo prisėdau tik kitą dieną. Dauguma kovų/muštynių yra labai panašios ir monotoniškos, misijų vykdymas nėra sudėtingas, nereikalaujantis daug ir ilgai sukti galvą. Galbūt prisidėjo tai, jog nesu didelė RPG stiliaus žaidimų fanė, tačiau mano akimis neutraliam žaidėjui, kuris žino labai mažai apie Pietų Parką (esu mačiusi gal tik kelias pirmųjų serialo sezonų serijas), norėjosi šiek tiek sudėtingesnių užduočių. Iš kitos pusės, žaidime tikrai netrūksta „stiprių“ juokelių, kurie turėtų suteikti daug džiaugsmo serialo gerbėjams, juolab, jog visa aplinka ir veikėjai tikrai atkurti panašūs. Taip pat, šis žaidimas suteikia galimybę įgyti patirtį, kurios turbūt neįmanoma patirti jokiuose kituose žaidimuose, pavyzdžiui, sušokti senam diedui lap dance ar beviltiškai kiekvieno sutikto žmogaus prašyti kartu pasidaryti asmenukę(selfie) – tiek rejectionų turbūt nesu patyrus niekad gyvenime.

Apibendrinant, žaidimo pliusais įvardinčiau galybę juodo humoro, tiksliai atkurtus personažus su savo savotiškomis elgesio manieromis bei bezdėjimą. Kaip žinia, mergaitės niekada nebezda, todėl šis žaidimas suteikia neįkainojamą galimybę net mergaitėms bet kur ir bet kada gadinti orą! Minusai: pernelyg monotoniškos muštynės, kurios atima visą žaidimo žavesį, taip pat, jų dėka, ilgainiui apima sunkiai nupasakojamas nuobodumo jausmas. Norėtųsi sudėtingesnių galvosokių ir daugiau mistikos.