Call of duty buvo išleistas 2004 metais, laikais kada karaliavo Half-life 2 ir DOOM 3, o antrojo pasaulinio karo šaudykles kūrė EA – savo Medal of Honor, tačiau Activision prasimušė ir sukūrė hitą, kuris iškilo tarp visų šių puikių žaimų. O apie viska iš pradžių. Call of Duty (toliau CoD) pradėsime karo apmokymu bazėje, susipažindami su valdymu ir viskuo, ko mums prireiks žaidžiant žaidimą. Iš pradžių lenda ta nuostabi grafika. Aš net nustebau sužinojęs, jog čia tik Quake 3 varikliukas ( dabar jis nemokamas ) na, aišku, jis smarkiai modifikuotas. Tai štai: pašliaužiam kelis metrus tuneliu, peršlipam spygliuotą tvorą ir palaipioję su kopėčiom mes gauname ginklą ! Jei neklystu, jis buvo Tomsonas. Apšaudę taikinį gausime kita ginklą ir taip iki pabaigos, kol gausime granatų ir išmoksime pasinaudoti vaistinėle..

Amerikiečiai, Anglai ar Rusai?

Žaisdami Cod mes žaisime už 3 šalis ( skaityk aukščiau ) ir kovosime prieš Nacius (( Vokiečius ) kvaili fašistai ) kiekviena jų turės savus kareivius, ginklus ir misijas. Pradėsime nuo JAV armijos, kaip ir sakiau, viską pradėsime treniruočių stovykloje, o baigę keliausime į Prancūziją. Misijos gali susidaryti iš dviejų dalių. Negalvokite, kad misijos susidarys tik iš šaudymo į priešus ir keliausime tik kojomis. Bus misija, kurios dalį teks nukeliauti automobiliu ir iš jo mums reiks šaudyti į priešus. Tai tikrai bus nelengva, žinant, jog vis kelyje maišysis priešų tankai… Ar jums jau nusibodo kvaili misijos užrašai „Mision Failed“ ir pan.? Turiu džiugų pranešimą! CoD mums pasiūlys po kiekvienos suklystos misijos ( žinoma ją teks pakartoti nuo išsaugojimo vietos ) žmonių filosofines mintis, kurias aš beveik visas perskaičiau . Nors jos gali kartotis, tačiau pakankamai įdomios skaityti dar karta pavyzdžiui:

Dead resloves all men problems. No man no problem. ( liet.: Mirtis nuvalo nuo visų problemų. Nėra žmogaus nėra problemos ). Ir žinoma, po kiekvienos pereitos misijos:

Every war is civil war, because all men are brothers. ( liet.: Kiekvienas karas yra pilietinis kartas , nes kiekvienas vyras yra brolis ). Ech… Žiaurūs laikai, žiaurūs laikai ( nors ir šiais nelabai kas pasikeitė )

Geriausi jūsų draugai

CoD yra šiek tiek labiau komandinė šaudyklė – kiekvienoje misijoje jums padės saviškai . Ir jie nebus kvaili botai – jie jums tikrai padės, nors, žinoma, jie ne tokie „kieti“ kaip jūs. Saviškiai galės ir mirti, tačiau vėl atbėgs iš šono, kaip naujai gimę. Britų kampanijoje mums reikės išgelbėti kapitoną Princą ( koks jis ten princas ). Ir jis kovos kaip tikras princas, bet nepalikite visko kapitonams ir princams, nes taip jūs nieko nepadarysit.

Kitas svarbus dalykas yra vaistinėlė. Na pavyzdžiui jus pašauna, arba prie jūsų sprogsta granata, ko jūs ieškosite ? Žinoma vaistinėlės, kurių čia nestigs, bent jau iki rusų kampanijos, tada jų nuolat reiks… Vaistinėlių galima gauti jų radus, arba nužudžius priešą. Jų yra 3 rūšys: mažos, vidutinio dydžio ir, žinoma, didelės. Kiekviena jų mus atitinkamai pagydys, tačiau vėliau net mažųjų reiks kaip oro.

…nuo šiol jūs visi tapsite vyrais…

Tikriausiai pati įsimintiniausia vieta buvo rusų kampanijos pirmoji dalis, kurioje viskas atsispindėjo baime. Viskas. Visi eiliniai buvo tokie įšsigandę ir bijojo pasiekti krantą. Tada ir pradedi žaisti už rusą, keliaujantį į karą. Aš net pats įšsigandau, kai mane apšaudė skridęs fašistų lėktuvas. Išlipę į krantą kas antras gaus ginklą o kitas dar geriau… Net keturias kulkas! Isivaizduojat ? KETURIAS kulkas, kurias mums reiks nunešti kitam žmogui, jai jam jos baigsis. Na taip ir misija baigsis su KETURIOM kulkom iki antrosios misijos, kurioje tik GALËSIME pasiimti ginklą. Jūs galėsite jo nepamatyti ir taip jo negauti.

Lietuvos paminėjimas žaidime

Vienoje iš paskutinių misijų bus paminėtas ir Lietuvos vardas. Rodant Vokietijos žemėlapi, bus matoma Lietuva ir paminėtas jos vardas. Po kiekvienos šalies kampanijų bus parodytas vaizdo intarpas, kuris mus supažindis su kovos aplinka, o bus parodytos nuotraukos iš kovos. Nors išgirsti Lietuvos varda nebus taip ir gerai… Baigsis žaidimas.

Kovos internete

Labai didelį pliusą deda multiplayer režimas. Multiplayer žaidimo rėžimai yra šeši:

Deathmach – turėsi nužudyti kuo daugiau priešų, nesvarbu kokių, svarbu priešų. Team Deathmach Jau negalėsime žudyti bet ką, reikės kovoti už visą komandą. Duty: Behind Enemy Lines – su kelias žaidėjais turėsime išlikti kuo ilgiau. Retrieval – mes rinksime priešo vėliavas. Search and Destroy –viena komanda deda bombą, kita turi jai sukliudyti, o jei jau bomba padėta – išminuoti, ir Headquarters, kuris buvo pridėtas prie 1,2 pataisos .

Unikali multižaidėjo ypatybė buvo „Killcam“, per kurį nugalėtas žaidėjas galėjo pažvelgti į savo paskutines 5 sekundes gyvenimo per akis priešininko, kuris nnušovė žaidėją. Tokia galimybė buvo palankiai įvertinta kritikų, nes taip galima lengvai prigauti nesąžiningus žaidėjus ( cheater ).

Išvada

Call of Duty vis dar yra vienas geriausių ( o gal ir geriausias ) antrojo pasaulinio karo tematika kurtas žaidimas. Jis yra beveik tobulas: nuostabi grafika ,muzika atmosfera… Jeigu turite 5.1 garso aparatūrą ir sistemą, susidėję ją galite išgirsti tikrai nuostabius garsus ir pasijusti kaip tikrame karo lauke ( kaip aš padariau ). Aplinka tiesiog nuostabi – aš net negalvojau, jog jis kurtas Quake III varikliuku. Activision pavyko: jie sukūrė puikų žaidimą, kurį niekas nesugebėjo užgošti nors, tada dar visi kalbėjo apie MoH, tačiau CoD sugebėjo prasimušti. 2004 metus aš vadinu žaidimų aukso metais dėl HL, DOOM, ir GTA, o CoD yra tarp jų įsiterpęs į vidurį. Nors jau yra keturios CoD žaidimo dalys ir kuriamos dar dvi, tačiau man asmeniškai labiausiai patiko pirmoji dalis, kurios didybė išliko iki šių dienų. Jeigu atsibodo StoryMode, jūs galite rinktis multiplayer rėžima ir žaisti prieš, arba su kitais žaidėjais, arba prieš juos, arba susitarti su draugais ir žaisti su jais. Kad ir kokiu atveju vistiek bus smagu!

Pirmasis įspūdis: Kažkas priešinasi MoH. 9.5

Žaidžiamumas: Žaidžiau tol, kol perėjau visą. 9.9

Grafika: Ir čia, norit pasakyti, yra Quake III ?? 9.7

Garsas: Lyg šaudytų man iš nugaros. 9.1

Valdymas: Nepalyginsi su konsole. 9.0

Galutinis: Dar lieka vienas klausimas. Ar tai geriau už MoH? Atsakymas: taip, išties geriau. 9.7