Pastaruoju metu DLC kūrimas tapo įprastu dalyku. Juk tai ne tik puikus būdas užsidirbti, bet ir patenkinti žaidėjus nauju turiniu. Vieni DLC papildymai yra smulkesni, kiti – didesni. Neseniai pasirodęs „Empire: Total War“ DLC papildymas yra būtent toks, jis didelis ir vertas kiekvieno šio žaidimo gerbėjo cento. Tą pačią dieną žaidimas sulaukė ir pataisos, todėl „Empire: Total War“ išties smarkiai atsinaujino ir pakito. Pasistengsiu trumpai supažindinti „Empire: Total War“ žaidėjus su naujuoju DLC papildymu – „The Warpath Campaign“.

Iš esmės Amerikos žemėlapis yra tas pats, tiesiog kai kurių teritorijų išsidėstymas kiek pakoreguotas.

Pirmi atnaujinimai buvo pastebėti iškart įjungus žaidimą. Visiškai naujas meniu fonas ir jo spalva. Visiškai nauja fono melodija. Nors tai greičiau ne DLC atnaujinimai, o pastarųjų pataisų, nes žaidimas ruošėsi „The Warpath Campaign“ papildymui jau iš anksto ir tokie atnaujinimai kaip naujas meniu ir melodijos yra pasiekiami visiems žaidėjams. Patį „The Warpath Campaign“ papildymą sudaro visiškai nauja kampanija. Šį DLC galima įsigyti tik „Steam“ skaitmeninėje parduotuvėje.

„The Warpath Campaign“ žaidėjams leis sužaisti už 5 indėnų frakcijas ir apginti savo gimtąsias žemes nuo įsibrovėlių. Penkios indėnų frakcijos: Iroquois, Huron, Plains, Pueblo ir Cherokee nations. Jos kovos ne tik prieš kolonistus, bet ir vienos prieš kitą. Kaip ir pagrindinėje kampanijoje, čia galime pasirinkti kampanijos tipą: ilga, trumpa arba pasaulio užkariavimas. Žaidimą pradėsime 1783-iais metais. Kampanijoje išvysime ir tokių frakcijų kaip JAV, nes tuo metu ji jau buvo paskelbusi nepriklausomybę. Dar kelios sutinkamos frakcijos šioje kampanijoje, tai Didžioji Britanija, Prancūzija, Jungtinės valstijos ir Ispanija.

Pats kampanijoje pasirinkau Iroquois frakciją. Ji ribojasi su JAV valstybe, Didžiąja Britanija ir keliomis kitomis indėnų frakcijomis. Ne itin palanki startinė pozicija, nes greitai sulaukiau kitų genčių antpuolių ir esu kitų tautų apsuptyje. Pasirinkus trumpą kampaniją, žaisime tik kelių dešimčių metų laikotarpį, todėl reikės labai greitai veikti. Pasirinkus ilgesnę kampaniją bus apimamas kiek didesnis laiko tarpas. Naujoji kampanija yra gana sudėtinga, todėl net žaidžiant lengvesniu sudėtingumo lygiu gali kilti problemų. Pastebėjau, kad daugelis indėnų karių yra silpni, todėl net jei ir turime didelę armiją, o priešas ne, pasirinkus automatinį mūšį greičiausiai pralaimėsite. O indėnų kariai naudoja gana paprastus ginklus, lankus, kirvius bei ietis. Rasime ir pas juos raitelių. Kaip jau įprasta kampanijoje turėsime prižiūrėti ir savo kaimus, statyti pastatus ir stengtis uždirbti pinigų. Užimtus kolonistų miestus išlaikyti bus sunkoka, nes dažnai vyks sukilimai ir nepasitenkinimas. Indėnų gyvenvietėse galėsime statyti kareivines, fermas bei kitokius jau matytus pastatus.

Naujojoje kampanijoje galėsime sužaisti už indėnus ir kautis prieš įsibrovėlius.

Pats Amerikos žemėlapis yra visiškai toks pats. Tik kai kurių teritorijų išsidėstymas kiek kitoks, kai kur pridėti nauji miestai. Tai viskas. Indėnai turės ir šnipų bei žudikų dar vadinamų šamanais ir skautais, todėl galėsime šnipinėti priešiškas armijas ir vykdyti sabotažus. Visiškai naujas technologijų medis papildo indėnų frakcijas. Tiesa, jis nėra toks didelis kaip kitų valstybių. Pas indėnus jis nedidelis ir gana greitai išvystomas. Kas dar naujo šioje kampanijoje? Tai naujos melodijos, krovimo langai ir įvairiausios atnaujintos ikonėlės. Tiesa, dar viena smagi naujiena ta, kad už visas 5 indėnų frakcijas galėsime žaisti ne tik vieno žaidėjo, bet ir tinklo režime. Tai turėtų būti itin smagi dovana mėgstantiems žaisti tinkle. Dar plantesnis frakcijų pasirinkimas tikrai nepakenks.

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad DLC pasiūlo nedaug, bet juk nauja kampanija yra pakankamai įdomi ir verta tos gana nedidelės sumos. Šis DLC kainuoja 10$ arba 7 eurus. „Empire: Total War” gerbėjams tai būtinas pirkinys, nes tai vienas iš didesnių ir patrauklesnių DLC papildymų pastaruoju metu. Jei jums patiko šis žaidimas, galbūt irgi turėtumėte įsigyti šį papildymą, bet prieš perkant geriau rimtai pagalvoti, nes daugeliui ji gali būti ir visiškai nieko verta. Šiaip naujoji kampanija galėtų būti puikus laiko praleidimas „Napoleon: Total War” belaukiant. Pastarasis žaidimas turėtų pasirodyti kitų metų pavasarį.