Viskas prasidėjo dar ganėtinai gūdžiais laikais, kai kompanija vyrukų sugalvojo nuostabią idėją – modifikaciją Warcraft 3 žaidimui. Sukonstravę gana paprastą žemėlapį ir pavadinę jį Defence of the Ancients (DotA), jie padėjo pradus naujam žaidimų žanrui – MOBA (Multiplayer Online Battle Arena). Modifikacijos populiarumas kylo į viršūnes, tarytum raketa. Visi vaikai, paaugliai, paauglių tėvai, tėvų tėvai – jei tik mėgo kompiuterinius žaidimus, žaidė ir DotA. Visiškai paprastas ir elementarus žaidimo principas užkariavo milijonus širdžių visame pasaulyje. 2 komandos, 2 bazės, vienas tikslas – prasibrauti per gynybos bokštus ir priešininkų bazę išlupinėti po lentą… Kas gali būti smagiau? Tuo metu retas būtų sugalvojęs gerą atsakymą. Bet dalis tų pačių modifikacijos kūrėjų supaprastino mums užduotį ir sukūrė absoliučiai naują, nepriklausomą žaidimą, kurio principas visiškai toks pats, kaip ir DotA – League of Legends. Toks sprendimas buvo priimtas tam, kad žaidimas galėtų evoliucionuoti ir neliktų amžinai įspraustas Warcraft 3 rėmuose. O jis ir evoliucionavo… Žemėlapiai, herojai, specialūs personažų gebėjimai – mus apkrovė tokia visko įvairove, kad beliko tik klauptis prieš kūrėjus, kurie save pasivadino Riot, ant kelių ir dėkoti už viską, ką gavome kartu su League of Legends. O mes ir dėkojame. Per nepilnus 3 metus, League of Legends surinko virš 30 milijonų aktyvių žaidėjų, kurie Riot biudžetą pildo nemenkom sumelėm. Toks beprotiškas pasisekimas turi turėti rimtų priežasčių, kurias pamėginsiu paanalizuoti.

Visų pirma, žaidimas visiškai nemokamas. Parsisiunti iš oficialios svetainės ir žaidi. Žaidimas apmokestinamas kitais būdais: nori, kad tavo personažas būtų apsirengęs ne baltą, o mėlyną švarką? Duok pinigėlių… Esi nekantrus ir labai jau knieti išmėginti naujai sukurtą herojų anksčiau negu visi draugai? Duok pinigėlių… O žmonės ir duoda. Bet jei nesi iš tokių išrankių kompiuterinių žaidimų gurmanų ir gebi pasitenkinti tuo, ką gauni – League of Legends bus visiškai nemokamas. Pliusas ir tas, kad mokūs žaidėjai neturi absoliučiai jokio pranašumo prieš tuos, kurie neleidžia nė cento.

Kita populiarumo priežastis – kokybė. Nėra ką ir pridurti. Grafika žaisminga… Daugelis tai įvardina, kaip neigiamą žaidimo pusę, bet manyčiau, čia galioja tam tikra skonio taisyklė. Svarstyklės tarp realybės ir anime ryškiai rodo į anime pusę ir tai ne visada yra blogai. O man, kaip tokių dalykų mėgėjui, tai tik teigiama League of Legends savybė. Kas liečia žaidimo muziką, tai ji tobulai įsilieja į kovos įkarštį. Visi kovos garsai, herojų įgarsinimai gražūs ir mieli pasiklausyti. Kokybė, kad ir kur pažiūrėsi. Pagalvota ir apie smulkmenas, kurios tiesiog visą krūtinę užpildo geromis emocijomis ir norisi, kaip vaikui, krykštauti. Nori pašokdinti savo šarvais apsikarsčiusį karį? Prašom! Nori, kad jis „suskeltų bajerį“? Po paraliais, prašom! Juoko netrūks niekam…

Prakalbus apie herojus, vertėtų paminėti, kad tai vienas iš didžiausių šio žaidimo žavesio aspektų. Legendų lygoje yra apie 100 herojų. Gali rasti visiškai tavo stilių atitinkantį personažą. Tik sugebėk pasirinkti tarp nindzės, vilkolakio, mumijos, minotauro, kung fu meistro ar net sniego žmogaus raitelio. Garbės žodis, yra net krokodilas su kardais… Kiekvienas personažas visiškai unikalus su visiškai unikaliomis savybėmis ir atlieka vis kitokį vaidmenį komandoje. Vieni herojai atkreipinėja priešininkų dėmesį, kol komandos draugai juos po vieną sudoroja, kiti gydo kovos įkarštyje netoli mirties atsidūrusius kolegas, tretieji tiesiog laksto po žemėlapį ir žudo visus, ką sutinka.

Neypatingai seniai League of Legends pasipildė dar viena žaidimo modifikacija, kuri buvo pavadinta Dominion. Anot kūrėjų, Dominion tikslas buvo pagyvinti žaidimą, padaryti jį greitesnį ir labiau taktišką. Na, vieni šią modifikaciją pamėgo, kiti pabandė ir spjovę grįžo prie klasikinio žaidimo. Tačiau labai teigiamas dalykas yra, kad Riot nestovi vietoje ir savo žaidimą bando papildyti ir keisti. Nedaugelis žaidimų kūrėjų, turėdami tokią auditoriją, imtų ir darytų drastiškus keitimus, o League of Legends kūrėjai ėmė ir padarė. Plojimai jiems už tai.

Galiausiai League of Legends kokybę įrodo ir tai, kad šis produktas pastaruoju metu yra tapęs vienas pagrindinių visų eSports renginių žaidimų. Neseniai vykusiame Intel Extreme Masters renginyje League of Legends turnyras sulaukė kelių šimtų tūkstančių unikalių žiūrovų, o finalo kovas vienu metu stebėjo per 200 tūkstančių šio žaidimo gerbėjų. Jėga, bet…

Bet visada yra „bet“…. Juk nemokami dalykai visada turi kažką neigiamo. Žaidimai neišimtis. Tuo labiau internetiniai. Pykčiai, įžeidinėjimai, skundai tiek priešininkams, tiek komandos draugams yra League of Legends kasdienybė. Tik labai retu atveju jus pagirs už gerai sužaistą epizodą, bet galite neabejoti, kad už kiekvieną nupjautą grybą gausite porą nemalonių žodžių į savo pusę apie tai, kaip jūs nemokate žaisti ir kaip jums reikėtų lygintuvu išsilyginti rankas. Tiesą sakant, internetinių žaidėjų žargonėlis toks dažnas reiškinys, kad neilgai trukus pagausite patys save rašant kitiems žaidėjams tą patį, kas jus nervino tik įsijungus žaidimą.

Dar vienas neigiamas dalykas – labai skirtingas žaidėjų lygis. Nors žaidime integruota lygių sistema, tai vistiek nereiškia, kad žaidžiant neatsidursite vienoje kovoje kartu su tais, kurie šį žaidimą žaidžia jau antrus metus ir gali su jumis mūšio lauke išdarinėti ką nori. Taip pat, kai tapsite pažangesniu žaidėju, būtinai pateksite į mačą su tokiu pačiu žalioku, koks buvote pats ir per kurio neišmanymą būtinai pralaimėsite (arba švęsite pergalę, jei jis paklius į priešininko komandą). Žinoma, yra būdų to išvengti – keletas skambučių draugams ir pirmyn. Malonu žaisti su draugu petis į petį mūšio lauke, o po visko išeiti abiems į lauką ir išgerti, sakykim, apelsinų sulčių, aptarinėjant, ką tik įvykusį, mačą.

Kad ir kaip ten būtų, kad ir kokias sultis po žaidimo sesijos jūs gertumėt su draugais, reikia konstatuoti faktą, kad League of Legends yra nuostabus. Tai nėra tobulas PC žaidimas, nes kaip viskas šiais laikais, jis turi trūkumų, tačiau juk tai gražus, linksmas ir kupinas veiksmo mūšio laukas – daugiau nieko ir negalima prašyti iš kompiuterinio žaidimo.