Per paskutinius keletą metų žaidimų industrijoje smarkiai išpopuliarėjo ritminiai žaidimai. Vienas iš to pradininkų buvo „Guitar Hero“, kuris visam laikui pakeitė šio stiliaus žaidimus. Plastikinės gitaros tapo tokios populiarios, kad pasirodė dar daug įvairių „GH“ žaidimų. Ilgą laiką serija tiesiog neturėjo konkurentų kol pasirodė „Rock Band“. Šis žaidimas siūlė daug daugiau, nei „Activision“ perliukas. Per „Rock Band“ galėjome groti ne tik gitara, bet ir būgnais, bosine gitara bei dainuoti savo mėgstamas dainas. „Rock Band 2“ tapo tokiu pat hitu kaip ir pirmoji žaidimo dalis, nors ir nesiūlė nieko naujo, neskaitant puikaus dainų sąrašo. Tačiau, kai „Guitar Hero“ pasirodė „Nintendo DS“ konsolėje, daugelis „PSP“ savininkų tiesiog sproginėjo iš pavydo ir meldė dievų, kad ir jie sulauktų „Guitar Hero“, bet juos išgirdo ne dievai, o „Harmonix“. „Rock Band: Unplugged“ – taip vadinasi naujas ritminis žaidimas „PSP“ konsolei, bet ar šis mažasis „Rock Band“ brolis yra toks pat geras?

Jokių plastikinių instrumentų

Kaip ir „Guitar Hero“ taip ir „Rock Band“ turėjo plastikinius instrumentus, kuriais valdydavome žaidimo eigą, bet „Unplugged“ naudoją visiškai kitokią sistemą. Čia jokių plastmasinių instrumentų nereikia, viską valdome mygtukais. Iš pat pradžių tai gali pasirodyti keista, nes juk tokio tipo žaidimai ir išgarsėjo dėl netikrų instrumentų. Kad ir kaip keistai skambėtų, bet šis žaidimas žaidžiasi ir jaučiasi kaip tikras „Rock Band“, o ne prastas perkėlimas iš vyresniųjų „PSP“ brolių „PS2“ ar „PS3“. Nors ir neturime visų tų instrumentų, bet vis tiek galime groti jais visais, aišku, mygtukų pagalba. Iš pat pradžių visa tai gali atrodyti ypač painu, bet labai greitai prie standartinio žaidimo valdymo priprantama. Tačiau, jeigu valdymas nepatogus visada galėsite jį pasikeisti žaidimo nustatymuose.

Žalias, raudonas, mėlynas.. O velnias!

Žaidime išlaikoma ta pati žaidimo mechanika kaip ir visoje serijoje. Pagrindinis tikslas yra pataikyti į mažus kvadratelius, kurie simbolizuoja natas, tinkamu laiku. Jeigu mums sekasi gerai, dainą girdim puikiai, be jokių trigdžių, bet jeigu visiškai nepataikom į ritmą – daina skamba lyg ją grotų girti grupės nariai. Pirmuose dviejuose „Rock Band” žaidimuose kiekvienas žaidžiantis žmogus yra atsakingas už savo instrumentą: gitarą, būgnus ir pan. Tačiau „Unplugged” mes esame visi keturi grupės nariai. Taip, taip, žaidime reikia groti už visus keturi muzikantus. Tai gali skambėti ypač komplikuotai, nes jeigu esate žaidę „Rock Band” ar „Rock Band 2” tai atrodys kaip misija – neįmanoma. Tačiau „Harmomix” tai išsprendė labai paprastai. Žaidėjui tenka tam tikrą laiko tarpą groti tam tikru instrumentu. Viską sugrojus be klaidų, mes turime nedelsiant keliauti prie kito instrumento kol neprasidėjo jo takelis. Tam padaryti yra skiriamas trumpas laiko tarpas. Tačiau jeigu padarome nors vieną klaidelę grodami vienu instrumentu, grojimo takelis prasitęsia. Tokiu būdu, kito instrumento takelis prasidės dar net nesibaigus pirmajam takeliui. Kiekvieno instrumento takelis yra autentiškas. Begrojant būgnais ir persikėlus prie gitaros ritmas tuoj pat pasidaro visiškai kitoks. Staigiai bekeičiant juos galima tiesiog susipainioti ritmų maišalynėje, bet jeigu viskas einasi kaip per sviestą – malonumas garantuotas.

Mano grupė pati kiečiausia!

Pačioje žaidimo pradžioje reikia susikurti savo grupę. Tai galima patikėti pačiam žaidimui, bet jo sugeneruoti pavadinimai ir veikėjai dažniausiai būna tiesiog buki. „Rock Band: Unplugged“ mums siūlo patiems užvardinti savo grupę, bet tai yra problematiška, nes rašyti su „PSP“ yra labai nepatogu. Kai jau duodame vardą savo roko grupei ateina metas susikurti veikėjus, kurie bus tie muzikantai grojantis žaidime. Nors kostiumizacija žaidime ir nėra tokio dydžio kaip „RB2“, sukurti gražiai atrodantį veikėją nėra sunku. Drabužių pasirinkimas yra pakankamas, kad veikėjas atrodytų originaliai, o įvairūs aksesuarai tik prideda papildomo žavesio. Ne gana to, galite nusipirkti ir gražesnių instrumentų: įvairių formų bosinių bei elektrinių gitarų, spalvingesnių būgnų ir vargiai įžiūrimų mikrofonų. Tačiau, kad galėtumėte įsigyti visus šiuos priedus reikės pinigų, o juos gauname už įvairius pasirodymus.

Publika geidžia geros muzikos

Koncertai yra esminis dalykas „Rock Band: Unplugged“. Už juos gausime pinigus. Jų suma priklauso nuo mūsų pasirodymo scenoje. Šie yra vertinami žvaigždutėmis. Geriausias įvertinimas yra penkios žvaigždutės, bet, kad gautumėte tokį įvertinimą – teks iš peties paplušėti. Pagrindinis „Unplugged“ rėžimas yra pasaulinis turas. Vien iš pavadinimo galima spręsti jog keliausite po įvairiausius miestus ir ten demonstruosite savo sugebėjimus. Kiekviename mieste gausime groti po keletą dainų ir dažniausiai „paslaptingąjį dainų repertuarą“, kuriame dažniausiai būna pora ar daugiau atsitiktiniu būdu atrinktų dainų. Retkarčiais per koncertą sulauksime iššūkių, kuriuose prašoma sugroti kelias dainas nemažesniu įvertinimu kaip keturios žvaigždutės ir pan. Tokie nors ir neesminiai dalykėliai motyvuoja kuo geriau sugroti dainas.

Platus dainų pasirinkimas

Kuo „Rock Band“ serija visada galėjo pasigirti? O gi puikiu dainų repertuaru. „Rock Band: Unplugged“ savo kolekcijoje turi 41 – ą dainą. Kiekvienas žaidimo savininkas turėtų rasti sau tinkančią, nes „Unplugged“ siūlo puikų klasikinio ir dabartinio laikotarpio dainų grojaraštį. Jame galite rasti tokių grupių ir atlikėjų dainų kaip: „Nirvana“, „Pearl Jam“, „Foo Fighters“, „Bon Jovi, „Smashing Pumpkins“, „Billy Idol“ ir „The Killers“. Dainų repertuaras yra labai panašus į praėjusių „Rock Band“ žaidimų, tačiau šiame yra 9 – ios dainos, kurių neišgirsime jokioje kitoje šios serijos dalyje.

„Stiliovas“ žaidimas be svarbaus elemento

„Unplugged“ išlaikė puikų „Rock Band“ stilių. Net su kiek paprastinta grafika žaidimas atrodo labai gerai. Visos koncertų salės atrodo gražiai ir sudaro malonią atmosferą. Tačiau laiko į jas žiūrėti nebus kada, nes dėmesį reikia sutelkti į atkeliaujančias natas.

Deja žaidimas neturi vieno iš svarbiausių „Rock Band“ elementų. Jame nėra daugelio žaidėjų režimo. Taigi, visu puikiu žaidimu teks mėgautis tik vienam, o gaila, nes šis režimas paverstų žaidimą dar geresniu.

Išvada:

„Rock Band: Unplugged“ yra vienas iš tų žaidimų, kuriuos pradėjęs žaisti negali sustoti. Jis tiesiog įtraukia ir nenori paleisti. Taip ir dėl ypač puikios žaidimo mechanikos, ir nuostabaus garso takelio. „Unplugged“ yra lyg supaprastinta, bet labai kokybiška „Rock Band 2“ versija skirta nešiojamai “Sony“ konsolei. Jeigu turite „PSP“ ir mėgstate gerą muziką – nepraleiskite šio žaidimo, nes jis yra vertas kiekvieno savo cento.

Games.lt