Jau nuo vasario 10 dienos visas pasaulis sužiurs į Italijos miestą Turiną, kuriame prasidės jubiliejinės dvidešimtosios žaidynės. Žinoma, kaip jau priklauso, tokiu atveju žaidimų pasaulis tiesiog negali sėdėti nuošalyje, o iš sporto fanų būtina užsidirbti. Dažniausiai tokiais atvejais gauname visišką šlamštą su skambiu pavadinimu. Manote dabar pasikeitė kas nors? Nė velnio.

Tačiau jei vis dėl to laikote savo rankose šį žaidimą, vertėtų priminti, jog jame rasite 8 skirtingas disciplinas, su daugiau nei 15 įvykių sporto arenose. Atrodo gan nemažai ir pakankamai ilgesniam laiko tarpui būti prikaustytam prie kompiuterio ekrano. Deja, labai greitai suvoksite jog iš tikrųjų žaidime yra tik kokios 6 įdomesnės varžybos. Nes, pavyzdžiui, jei turėsite dvejas skirtingas bobslėjaus varžybas, tai jos neabejotinai vyks toje pačioje trasoje.

Jei jau užsiminėme apie disciplinas, tai savo jėgas galėsite išbandyti tokiuose žiemos sporto rūšyse, kaip slidinėjimas, bobslėjus, rogučių sportas ar čiuožimas. Turėsite atstovauti vienai iš žaidynėse dalyvaujančių šalių ir bandyti laimėti. Kas iš to jums? Nieko, išskyrus didelį, didelį pasitenkinimą. Be tokios „daugybės“ režimų, dar išmėginti turėsite galimybę ir daugelio žaidėjų režimą. Nesijaudinkit jei nebus tik jame su kuo žaisti, nes tinklo (online) Turinas nė neketina palaikyti. Tik jūsų draugas šalimais gali tapti tuo žmogumi, kuris privers jus prie žaidimo pasėdėti ilgiau nei 20 minučių.

Iš visų sporto šakų galėčiau paminėti tik dvi, kurios dar stengiasi ką nors padaryti, jog visas žaidimas nenugrimztų į didelę tamsą. Tai greitasis čiuožimas ir lygumų slidinėjimas. Pirmajame jūs du dviem mygtukais iš pradžių įgaunate greitį, o vėliau su tuos pačius mygtukus spaudinėjant ritmiškai bandote išlaikyti čiuožimą. Lygumų slidinėjime pagrindinis dalykas yra ištvermė. Būtent šis matuoklis nurodo kiek jūs dar galite padaryti spurto.

Kita didelė žaidimo problema yra jūsų progreso matuoklio nebuvimo. Ir nors tarpinis laiko matavimas, bei šiokie tokie komentarai yra apie tai, kaip jums sekasi žaidime, tačiau iki pat viso įvykio pabaigos turėsite kankintis didelėje nežinioje. Dar vienas didelis akmuo į kūrėjų daržą už tai, jog mums netgi nėra suteikta galimybę pradėti viską iš naujo. Taigi, pradėję blogai, privalėsite iki pat pabaigos ištverti žaidžiant. Galbūt tikroviškumo čia ir yra, bet jūsų kantrybė gali pasibaigti tuo, jog žaidimas bus išjungtas rankiniu būdu.

Minint grafikinę Turino 2006 pusę, apsieiti be blogų žodžių man nepavyks net jeigu ir labai stengčiausi. Nors žaidime ir nėra tragiškai prastos grafikos ar kažko tokio, dėl ko monitoriai turėtų pašėlti, bet šiais aukštos grafikos laikais aš jau iš 2K Games laukiu kažko daugiau. Na ir žinoma klaidos, klaidos, klaidos. Ir nors šį žodį pakartojau tik tris kartus, tačiau tai jokiu būdų nereiškia, kad žaidime rasime tik tris klaidas. Jų žymiai daugiau. Kaip jums, pavyzdžiui, toks vaizdelis kai slidininkas pradeda slidinėti nejudindamas kojų. Aš juk nepirkau žaidimo apie parolimpines žaidynes!

Iš tikrųjų labai sunku nuspręsti kam žaidimas skirtas iš tikrųjų. Jeigu žiūrėčiau iš kritiko pusės, tai Torino 2006 būtų nevertas netgi teigiamo įvertinimo. Iš sporto mėgėjo pusės (priklauso nuo jo ištvermės) žaidimas gali pasirodyti ir šio to vertas, galbūt netgi didesnio nei patenkinamas įvertinimas. Viskas priklauso nuo jūsų pačių, bet netgi fanatiškai olimpinėms žaidynėms atsidavęs gerbėjas pažaidęs žaidimą pripažins, kad jis privalėjo būti geresnis. Nors niekad Olimpinės tematikos žaidimai (tie kur kurti pagal licencijas) nebuvo žibantis ar verti išskirtinio dėmesio, tačiau šįkart Torino 2006 pasirodė bene blogiausiai. Išvada peršasi tik viena, jei norite žiemos sporto, griebkit į rankas pačiūžas ar slides ir marš į lauką.

Vytautas, Games.lt