Praeitą mėnesį SilverStone pristatė Argon procesoriaus aušintuvų seriją. Argon aušintuvai pasižymi paprasto dizaino bokšto tipo radiatoriais su tiesioginio kontakto variniais šiluminiais vamzdeliais ir į akis krentančiais baltai mėlynais ventiliatoriais. Mes testuojame vidutinįjį Argon AR01 (SST-AR01), turintį tris šiluminius vamzdelius ir 120 mm ventiliatorių. Argon AR01 kainuoja apie 130 litų.

Specifikacijos

Komplektacija

Argon AR01 įpakuotas į žemą mėlyną dėžę, ant kurios randame visas aušintuvo specifikacijas.

Viduje aušintuvas apsaugotas kartoniniu rėmu.

Argon AR01 komplektaciją sudaro LGA775/1156/1155/1366/2011 bei AM2/2+/3/3+, FM1/FM2 lizdų montavimo įranga, nedidelis pakelis termopastos, 120 mm ventiliatorius, aštuoni guminiai ventiliatorių laikikliai ir vartotojo vadovas. Idealiu atveju, vietoje pakelio termopastos norėtume matyti visą tūtelę. Nors pakelis, atsižvelgiant į aušintuvo kainą, yra pateisinamas.

Ventiliatorius iš minios išsiskiria savo spalvomis – baltomis mentelėmis ir mėlynu rėmu. Tikslus ventiliatoriaus modelis yra AS1225H12. Tai yra 120 mm PWM ventiliatorius su 9 mentelėmis ir Sleeve guoliu. Jis veikia 1000-2200 RPM apsukomis, sudarydamas 37.2-81.4 CFM oro srautą ir 16-33 dBA triukšmą. Dėl Sleeve tipo guolio ventiliatorius pasižymi trumpoku 40000 valandų tarnavimo laiku. Tačiau tai įprasta pigesnių aušintuvų ventiliatoriams.

Priekyje, mentelėmis išilgai eina įpjovą. Kitoje pusėje mentelės turi po 3 „dantukus“.

Žvilgsnis iš arčiau

Argon AR01 yra labai paprasto dizaino bokšto tipo aušintuvas. Jis yra 159 mm aukščio, 50 mm pločio ir 120 mm ilgio, sveria 420 gramus be ventiliatoriaus. Argon AR01 sudarytas iš 52 aliuminio plokštelių, tarp kurių yra maždaug 2 mm tarpai. Pirmoji plokštelė yra 4 cm aukštyje.

Šonuose aliuminio plokštelės užlankstytos keliose vietose. Ant aušintuvo pagrindo nėra jokio papildomo radiatoriuko. Visos plokštelės nusėtos pailgais iškylimais/įdubimais. Tai yra vizualiai išskirtiniausias radiatoriaus bruožas.  Prie aušintuvo, kaip įprasta šiuolaikiniems aušintuvams, galima pritvirtinti du 120 mm ventiliatorius.

Aušintuvas turi 3 U formos varinius šiluminius vamzdelius. Jie yra 8 mm skersmens – storesni nei dažniausiai naudojami, ypač pigesniuose aušintuvuose, 6 mm vamzdeliai. Storesni vamzdeliai lemia didesnį aušinimo efektyvumą. Argon AR01 pagrindas yra lygesnis nei įprastas aušintuvams su tiesioginio kontakto vamzdeliais, tačiau iki standartinio varinio pagrindo lygumo dar trūksta. Vamzdeliai atskirti 3 mm pločio tarpeliais.

Neįprastos ventiliatoriaus spalvos kontrastuoja su paties radiatoriaus paprastumu.

Montavimas

Argon naudoja Intel lizdams naudoja universalią galinę plokštelę, tačiau jos nereikia surinkti iš karto. Tereikia uždėti ant motininės plokštės ir iš priekinės pusės prisukti tarpikliais su izoliatoriais. Toliau uždėdami ir prisukami šoniniai kronšteinai.

Galiausiai, skersai aušintuvo uždėdamas ir prie kronšteinų prisukamas aušintuvo laikiklis. Ventiliatorius pritvirtinamas be jokių sunkumų. Tereikia antivibracinius laikiklius pirmiausia uždėti ant ventiliatorius ir tik tada ventiliatorių tvirtinti prie aušintuvo. Tai padaryti paprasta net mažų matmenų korpuse.

Testavimo metodika

Aušintuvai testuojami Intel Core i5 2500K procesorių apkraunant LinX AVX Edition programa, temperatūros stebimos naudojant RealTemp. Aušintuvai testuojami 3 kartus su skirtingais procesoriaus profiliais arba iki tol, kol pasiekiama kritinė temperatūra. Procesoriaus dažnių ir įtampių profiliai yra tokie: 3.7 GHz 1.22V, 4.2 GHz, 1.3V, 4.5 GHz 1.35V. Išvedamas visų keturių branduolių temperatūrų aritmeninis vidurkis ir atimama kambario temperatūra.

Testavimo sistema:
CPU: Intel Core i5 2500K
MB: Gigabyte Z68A-D3
RAM: Patriot 2x4GB DDR3 1600MHz 9-9-9-24-1
SSD: Samsung 830 256GB
VGA: MSI GeForce GTX 460 768MB Cyclone
PSU: Seasonic S12II-620 Bronze
Korpusas: Silverstone Redline RL01

Korpuse įdėti du ventiliatoriai: priekyje standartinis SilverStone Redline RL01 esantis 120 mm ventiliatorius, veikiantis ~1400 RPM apsukomis, o gale ~1500 RPM apsukomis veikiantis Xilence 120 mm ventiliatorius. Jei nenurodytos aušintuvo ventiliatorių apsukos ar nustatymai, reiškias, ventiliatorius veikia maksimaliomis apsukomis.

Testai

Jei pamenate praeitą žiemą darytą 8 CPU aušintuvų apžvalgą, tikriausiai žinote, kad Prolimatech Panther tuo metu parodė geriausius rezultatus. Dabar Argon AR01 tuos rezultatus pagerino. Veikdamas maksimaliomis apsukomis Argon AR01 aplenkia Prolimatech Panther 2-3°C, priklausomai nuo procesoriaus spartinimo nustatymų. Automatiškai reguliuojant apsukas, skirtumas sumažėja iki 0.5°C, tačiau Argon AR01 vistiek išlieka lyderio pozicijoje ir, svarbiausia, tokiomis sąlygomis veikia gerokai tyliau.

Verdiktas

Pliusai:
+ Labai geras kainos/efektyvumo santykis
+ Pakankamai tylus
+ Suderinamas su visais Intel ir AMD lizdais
+ Patogus montavimas
+ Antivibraciniai ventiliatoriaus laikikliai

Minusai:
– Galėtų būti pridėta daugiau termopastos

Mūsų testuose, naudojant apie 130 litų kainuojančius aušintuvus, SilverStone Argon AR01 parodė geriausius rezultatus. Veikdamas maksimaliomis apsukomis aplenkė iki šiol buvusį lyderį Prolimatech Panther 2-3°C, priklausomai nuo procesoriaus dažnio ir įtampos. Veikdamas automatiškai reguliuojamomis apsukomis aušintuvas buvo visiškai tylus ir aušinimo efektyvumo atžvilgiu sugebėjo išlikti pirmoje vietoje, nors ir nedidele persvara.

Montavimas yra, gal ne paprasčiausias, tačiau patogiausias iš visų 9 iki šiol testuotų aušintuvų. Ventiliatorių laikikliams priekaištų taip pat nėra. Argon AR01 palaiko visus šiuolaikinius Intel ir AMD lizdus ir yra kompaktiškas, kas padidina suderinamumą su įvairiomis sistemomis.

Turint visa tai galvoje, SilverStone Argon AR01 yra toks aušintuvas, kurį galima rekomenduoti kiekvienam, ieškančiam pakankamai tylaus ir efektyvaus, spartinimui tinkančio aušintuvo už nedidelę kainą. Dėl to jis gauna Games.lt redaktoriaus apdovanojimą.