Also Grand Academy 2013 parodoje ne tik klausėmės Lenovo paskaitos ir revoliucinės prekybos žaidimais Also Digital pristatymo, bet ir užsukime į Intel organizuotą konferenciją. O ši pasaulinio masto gigantė turėjo ką pasakyti.

Esminiai pokyčiai

Kompanijos veiksmuose nuo šiol atsiras esminių pokyčių. To priežastis ne tik besikeičianti rinka, bet ir naujas Intel vadovas Brianas Krzanichas, kuris pakeitė iki tol vadovavusį Paulą Otelini. Pastarųjų vadovavimo braiže yra daug skirtumų – ligšiolinis vadovas buvo pardavimų srities ekspertas, o Brianas Krzanichas yra produktų kūrimo srities specialistas, ilgą laiką dirbęs prie procesorių kūrino, o tai keičia visos kompanijos filosofijos kryptį.
Intel akcentavo, kad šiuo metu gamyboje turi vieną silpną vietą – produktų savikainą. Jos mažinimas šiuo metu kompanijos viduje yra prioritetinis klausimas.

Motininės plokštės – kai jau nebėra, tai jau reikia

Ne paslaptis, kad Intel jau yra paskelbusi išėjimą iš motininių plokščių rinkos. Tačiau konferencijos metu buvo atskleista keletas labai įdomių detalių. Pirmoji – kad motininių plokščių gamyba bus sustabdyta greičiau nei tikėjotės. Intel iš pradžių planavo viską užbaigti ramiai ir iš lėto, tačiau pasirodo taip ji nesugeba, todėl spaudžia stabdį iki dugno.

Kitas dalykas – pirkėjų reakcija apie anonsuotą Intel pasitraukimą iš šios rinkos. Paskelbus šią žinią visiem kažkodėl prireikė šių motininių plokščių – pardavimai šoktelėjo labai stipriai. Kodėl taip atsitiko ir pati Intel nelabai supranta. Aišku kelio atgal jau nebėra, tiesa kompanija nenutrauks mažųjų NUC plokščių gamybos.

O mums dzin dėl PC…

Haswell procesoriai sukėlė daug klausimų stacionariųjų kompiuterių vartotojams. Kaista jie labiau, nei prieš tai gaminti Ivy Bridge, spartinas sunkiau, o spartos prieaugis lyginant su senąja karta – tik teorinis.

Intel pati pripažįsta, kad stacionariųjų rinkoje, kuri vis mažėja, jau viskas jau yra pasiekta. Ji valdo beveik viską (80-90 procentų rinkos), ir vartotojai iš esmės neturi kito pasirinkimo. Tačiau mobiliojoje sferoje Intel tesugeba kontroliuoti vos vieną procentą viso sektoriaus, dėl to kompanijos komanda didžiąją laiko dalį skiria būtent tam.

Tiesa nešiojamųjų kompiuterių rinka dar labiau traukiasi nei stacionariųjų, užleisdama pozicijas ultrabukams, planšetams bei jų hibridams. Jeigu kiekvienais metais stacionariųjų parduodama 7 procentais mažiau, tai šis kritimas nešiojamųjų rinkoje siekia net 10 procentų.

Pigūs keturbranduoliai laukia mūsų

Nemėgstančių spartino žaidėjų gretose Core i5 3350P procesorius buvo sulaukęs nemažai dėmesio. Kadangi jis neturėjo integruoto grafinio lusto, todėl jis pasižymėjo geresniu kainos ir kokybės santykiu. Haswell gretose toks analogas irgi bus! Konkrečios detalės nebuvo atskleistos.

Taip pat šiais metais kalėdinio bumo metu pasirodys nauja Haswell procesorių, dirbančių šiek tiek didesniais dažniais banga – jie už tą pačią kainą siūlys didesnę spartą. Deja tikslių modelių rotacijos duomenų nepavyko užfiksuoti.

Taigi kur žiūri Intel?

Labiausiai Intelį neramina ARM architektūros procesorių dominavimas planšečių rinkoje. Būtent tam keisti Intel ruošia visas savo pajėgas ir investicijas. Per ateinančius tris metus kompanijos planuose dvigubas augimas.

Intel kreipia dėmesį ne tik į brutalios procesoriaus spartos didinimą, bet ir į grafinį lustą bei baterijos veikimo trukmės optimizavimą. Aišku reikės ir glaudžiai bendradarbiauti su pagrindiniais įrenginių gamintojais.

Intel nepatiko, kad pardavėjai labai mažai dėmesio atkreipia į tai, kad tokių produktų, kaip Samsung Galaxy Tab 3 specifikacijoms skiriama tiek mažai dėmesio. Nors pagrinde Samsung ir prekybininkai akcentuoja jo turimas funkcijos, tačiau Inteliui atrodo, kad pagrindinis šių kompiuterių išskirtinumas yra jų gamybos procesorius.