Xigmatek pasaulyje gerai žinoma kaip pigiųjų aušintuvų ir ypač kaip prieinamų korpusų gamintoja. Be šių produktų kompanija siūlo ir aukštesnės klasės korpusus, maitinimo blokus bei įvairius smulkius priedus stacionariesiems kompiuteriams.

Nors plačiajame pasaulyje Xigmatek gaminiai yra labai dažnai linksniuojami, tačiau Lietuvoje jie nėra tokie populiarūs, kadangi ant kiekvienos parduotuvės lentynos nerasi. O gaila – globalaus pripažinimo sulaukusi nebrangi jų produkcija tikrai būtų populiari mūsų šalyje.

Xigmatek pradėjo bendradarbiauti ir su viena geriausių nebrangius aušintuvus gaminančių kompanijų – Scythe.  Atsižvelgiant į stiprius Scythe gaminius, į puikiai atrodančius Thermalright ar Prolimatech vardais ženklinamus produktus, tenka pripažinti, kad Japonai tikrai moka kurti gerus aušintuvus. Du pirmieji Scythe ir Xigmatek bendradarbiavimo vaisiai bus išbandyti šiame teste.

Net trys Xigmatek aušintuvai pasiekė super duper karinę Games.lt geležies testavimų bazę. Mes turime beveik visus Europoje prieinamus Xigmatek tower tipo aušintuvus – pradedant paprasčiausiu, vos 70 litų kainuojančiu Loki II ir baigiant įspūdingą išvaizdą demonstruojančiu Night Hawk – Frostbourne Edition. O tarp jų įsiterpę yra ir vidutiniokas Gaia II.


Xigmatek Loki II

Po kolegos surengto aštuonių procesorių aušintuvų labai kreivai žiūrėti į mažuosius 92mm aušintuvus. Ten dalyvavęs bene kiečiausias mažas cooleris Noctua NH-U9B SE2, kainuojantis 200 litų, gavo į kaulus nuo žymiai pigesnių 120mm sprendimų, kurių pasiekiamos temperatūros būdavo žymiai mažesnės.

Kitas dalykas, dėl ko man nepatinka mažyliai yra jų ventiliatoriai. Norint pasiekti pakankamą oro pralaidumą jiems tenka suktis žymiai greičiau. Pavyzdžiui maksimalus jų greitis siekia 2000 – 3000 apsukų per minutę, kai 120mm ventiliatoriams pakanka vos pusės sukimosi intensyvumo. Rezultatas? Tylesnis veikimas.

Tiesa yra situacijų, kai niekas neklausia, ar mes norim tokio aušintuvo ar ne. Ne paslaptis, kad Lietuvoje yra populiarūs kompiuterių korpusai – brudai, kainuojantys po 50 litų. Norint įmontuoti nestandartinį aušintuvą reiktų rinktis ypač mažo aukščio gaminių. Tada belieka pasitenkinti silpnesniais mažaisiais modeliais, galinčiais netenkinti spartintojo poreikių. Tai kuris čia sakė, kad nuo korpuso kompiuterio veikimo greitis nepriklauso?

Pakeisti mano nuomonę apie mažylius suteikiu šansą ką rik išleistam Xigmatek Loki II aušintuvui.

Pirmosios kartos Loki aušintuvas buvo tarp populiariausių mažųjų aušintuvų visame pasaulyje, net neabejoju, kad Xigmatek išleisdama naują modelį tikisi išlaikyti sėkmingus pirmtako pardavimus. Juolab, jog šito modelio gamyba rūpinasi aukščiausios reputacijos Japonų kompanija Scythe.

Miniatiūrinis aušintuvas yra paprastas kaip trys kapeikos. 330 gramų radiatorius sudarytas iš aliuminio plokštelių ir trijų paprastų nenikeliuotų šiluminių vamzdelių. Pastarieji yra įprasto šešių milimetrų skersmens bei išraityti į standartinę U formą. Xigmatek pasirūpino kad procesorius tiesiogiai kontaktuotų su šiluminiais vamzdeliais, be jokių papildomų plokštelių.

Ir didžiausią nerimą man keliantis dalykas yra ventiliatorius. Oranžinis septynių sparnelių ventiliatorius vizualiai atrodo gerai ir priežasties nerimauti nesukelia. Bet paskaičius specifikacijas ir pamačius maksimalų 2800 apsukų per minutę tiesiog pasišiaušia plaukai. Nepriklausomai nuo guolių rūšies ar ventiliatoriaus dydžio toks sukimosi greitis turėtų kelti nemažai triukšmo. Bet teisiu ne aš, nuteis arba išteisins decibelų matuoklis.

Pagrindiniai konkurentai šiam „Lokiukui“ yra Arctic Freezer 11, Cooler Master Hyper 103, Deepcool Ice Edge 400 FS, Thermaltake Contact 21 ir be abejo pačios Scythe sau pasigamintą Katana 4. Ir jeigu naudojate ne ypatingai ankštą korpusą dėmesį gali sugundyti didesni modeliai, tokie kaip Deepcool  Gammax S40, Cooler Master T4 ar Zalman CNPS10X .

Xigmatek Gaia II

Apie Xigmatek Loki II galimybes rašiau pakankamai abejingai, nors aišku testai gal būt parodys visai ką kitą. Jei jau spėjau atgrasyti nuo 92mm aušintuvų ir sudominau pigiausiais 120mm modeliais, Gaia II gali pasirodyti kaip visai tinkamas sprendimas nebrangiai sistemai vėsinti.

Gaia II aušintuvas tiek vizualiai, tiek techniškai yra toks panašus į Loki II, kad net norisi jį vadinti tiesiog padidinta pastarojo versija. Jei ne akivaizdūs 92 ir 120 mm ventiliatorių skirtumai ir šiek tiek kitokia plokštelių forma. Iš nuotraukų atskirti šiuos du modelius be minėtųjų detalių būtų labai sunku.

Kaip ir minėjau visas radiatoriaus išdėstymas yra labai panašus į Loki II aušintuvą. Viskas tas pats tik padidintoje versijoje. Net ir šiluminiai vamzdeliai, kurių dydis ir forma yra identiški pirmajam aušintuvui yra tiesiog padidinti – vietoj 6mm storio vamzdelių randame 8mm analogus. Ne nuostabu, kad gamyba buvo patikėta tai pačiai kompanijai – Scythe.

Kaip ir daugelio pigiųjų nedidelės masės aušintuvų, Gaia II šiluminiai vamzdeliai turi tiesioginį kontktą su pačiu procesoriumi.

12 centimetrų dydžio ventiliatorius sukasi vidutiniu 800 – 1500 apsukų per minutę greičiu. Tai darydamas jis skleidžia 16 – 24 decibelų triukšmą, tad galime tikėtis ausiai malonaus veikimo. Dirbdamas maksimaliu intensyvumu jis sukuria 56,1CFM oro srautą ir 1,57 mm H2O oro slėgį. Ventiliatoriuje naudojami skystieji slydimo guoliai, kurie pasižymi pakankamai kukliu 40000 valandų ilgaamžiškumu.

Pagrindinių konkurentų yra tiesiog begalybė. Pirmais numeriais eina Cooler Master Hyper 212 Evo ir Thermalright True Spirit , taip pat negalima pamiršti ir Enermax ETS T40, Scythe Kotetsu, Silverstone Argon AR01, Prolimatech Basic 65, Thermaltake NiC F3, ar Zalman CNPS11X Performa. Praktiškai kiekviena aušintuvus gaminanti kompanija turi savo atstovą šiame kainų segmente.


Xigmatek Night Hawk – Frostbourne Edition

Gerai užteks paprasčiausių ir kuklių aušintuvų. Reikia ko nors smagesnio, gražesnio, prašmatnesnio ir be abejo brangesnio. Xigmatek Night Hawk – Frostbourne Edition bus pats tas. Šio aušintuvo išskirtinumas – jis yra grakštus ir baltas kaip sniegas.

Kompanijos gamoje yra kitas labai panašus aušintuvas – Dark Knight – Night Hawk Edition (tamsusis karys – nakties žvėries serija, wow). Kaip matote pavadinimas skamba labai painiai, o pamačius kad Night Hawk šiame aušintuve perėjo į kitą pavadinimo pusę gaunasi visiška košė makalošė. Iškart pastebimas skirtumas yra tas,  jog pastarasis „košė makalošė“ yra nudažytas juoda spalva. Yra ir daugiau skirtumų, bet apie juos pakalbėsime keliomis pastraipomis žemiau.

Abu aušintuvai turi identiškos struktūros radiatorius. Juose, kaip ir Gaia II aušintuve randami trys aštuonių milimetrų storio šiluminiai vamzdeliai. „Naktinio žvėries“ aušintuvo dimensijos yra taip pat visiškai identiškos Gaia II modeliui, o masė netgi šiek tiek mažesnė (406 gramai vietoj 460). Visa tai matosi vizualiai – pastarojo aušintuvo plokštelės yra žymiai mažesnės. Tai leidžia šiek tiek suabejoti baltojo aušintuvo galimybėmis prieš žymiai pigiau kainuojantį Gaia II.

Tačiau neapsigaukime vien išvaizda. Night Hawk – Frostbourne Edition yra pagamintas visai kitos kompanijos, nei Scythe gaminamas Gaia II. Tai reiškia kad turime su skirtingomis technologijomis dirbančias kompanijas, tad kad ir kokie panašūs techniniai duomenys, jie neužtikrina identiško našumo.

Kaip ir praeituose aušintuvuose, taip ir šiame variniai šiluminiai vamzdeliai turi tiesioginį kontaktą su centriniu procesoriumu. Tai pats didžiausias ne baltos spalvos plėmas visame aušintuve.

Baltas Night Hawk – Frostbourne Edition ventiliatorius sukasi 800 – 1400 apsukų per minutę greičiu. Pasiekiamas 60 CFM oro pralaidumas bei 1.86 mmH2O statinis slėgis. Ventiliatorius prie radiatoriaus kabinamas nebe geležinėmis vielomis, o guminiais laikikliais, kurie turėtų padėti išvengti galimo vibravimo.

Ventiliatorius yra pagrindinis techninis skirtumas tarp Frostbourne Edition ir Dark Knight aušintuvų. Iš karto galima pastebėti, kad skiriasi jų išvaizda, o kartu ir aerodinamika. Juodčkio ventiliatorius sukasi greičiau, bet kartu ir garsiau, pasiekdamas 1000 – 2200 apsukų per minutę greitį. Aukštesnioji riba yra ypač aukšta, todėl su tokiu greičiu besisukančiu malūnu dirbti būtų ne pats didžiausias malonumas.

Nors šioje kainų grupėje yra galybė panašios struktūros ir galimybių aušintuvų. Tačiau tiesioginiais konkurentais galime įvardinti tik tris – Enermax T40 White Cluster, jo mažesnę versiją Lepa LV12-W ir Phanteks PH-TC12DX. Kaip ir Night Hawk – Frostbourne Edition, šie aušintuvai yra visiškai balti. Visi jie atstovaują tą pačią svorio grupę, dėl to ir aušinimo savybės, labai grubiai šnekant, yra daugmaž vienodos.


Testai

Xigmatek procesorių testavimui pirmą kartą naudosime visiškai naują platformą. Jos širdis – naujasis Intel Core i5 4670K procesorius. Su juo kartu į trasą žengė ir nauja AsRock motininė plokštė.

Norime padėkoti ištikimajam Intel Core i5 2500K už puikią ir ilgą tarnystę Games.lt labui. Atsiprašau už kaitinimą pigiaisiais aušintuvais, dideles įtampas, keiksnojimus kam nors deramai neveikiant ir visą kitą. Kad ir kas ten buvo, tu buvai ir vis dar esi nuostabus.

Taigi naudojame visiškai atnaujintą testų platformą:
Intel Core i5 4690K @ 4.7GHz 1.33V
Asrock Z87 Extreme 4
2*4 GB Patriot G2 Series RAM
Transcend SSD 740, 256GB
WD Caviar Blue, 1TB
NZXT Phantom 530 korpusas
OCZ/ PC Power & Cooling Silencer MKIII 80+ Gold 750W PSU

4,7 GHz greičiu dirbantis procesorius , naudojant stipriausius testus galėtų per kelias sekundes į šipulius suskaldyti net ir paties greičiausio procesoriaus ambicijas ir aušinimo našumas būtų matuojamas sekundėmis per kurias pasiekė kritinę ribą. Taigi aušintuvams duosime pakankamai nesunkų Aida Extreme CPU testą.

Ankstesnioji procesorių matavimo metodika buvo šiek tiek paini. Mes matavome kiek skiriasi kambario ir procesoriaus temperatūros, tad rezultatai sunkiai leido suprasti, ko galima tikėtis iš aušintuvų. Dabar temperatūros standartu pasirinkome 25°C temperatūrą ir prie galutinio rezultato pridedam/ atimam tiek, kiek kambario temperatūra skyrėsi nuo mūsų etalono. Pavyzdžiui jei kambaryje yra 22 laipsniai šilumos, o mes užfiksavome 67°C, tai į lentelę rašysime 70°C. Tai leis sulyginti aušintuvų, testuotų skirtingomis aplinkos sąlygomis galimybes.

Visi korpuso ventiliatoriai temperatūrų testų metu dirba pilnu pajėgumu, o matuojant triukšmingumą jie yra išjungiami. Kadangi naudojame pusiau pasyvų maitinimo bloką, o vaizdo plokštė testuojant procesorių aušintuvus būna išimta, tad vienintelis garsą skleidžiantis dalykas yra procesoriaus aušintuvas.

Atrodo visa teorija jau susakyta. Taigi mums pavyko pasiekti tokius aušinimo našumo bei triukšmingumo rezultatus:

Išvados

Rintis Loki II ar investuoti į bet kurį kitą 92mm aušintuvą siūlau tik tokiu atveju, jeigu turite pigų kompiuterio korpusą, kuris yra neįgalus aušinimo sistemų modernizavimo klausimu. Retais atvejais jis tiks mažo formato kompiuteriams, nors juose geriau montuoti horizontaliuosius aušintuvus.

Visais kitais atvejais siūlau dėmesį sutelkti į didesniuosius aušintuvus. Geriausias sprendimas tarp aušinimo našumo ir kainos – mažiausi 120 milimetrų toweriai, tokie kaip Gaia II. Toks sprendimas tenkins tiek pradedančiuosius spartintojus, tiek tylios sistemos ieškančius vartotojus. Šio aušintuvo demonstruojami rezultatai nuteikė ypatingai maloniai.

Aušinimo savybėmis šiek tiek nuvylė Night Hawk – Frostbourne Edition aušintuvas. Jis aušina praktiškai taip pat, kaip ir Gaia II modelis, tačiau kainuoja žymiai daugiau. Mane tikrai sužavėjo dailus jo dizainas, bet kainos ir aušinimo našumo santykis yra kur kas prastesnis nei pačiuose pigiuose 120 mm aušintuvuose. Iš kitos pusės tokio našumo pakanka lengvo spartinimo mėgėjams, tad jeigu jums to pakanka ir negaila išleisti daugiau pinigų dėl išvaizdos, tai galite jį drąsiai rinktis.

Po Balticmart žlugimo Lietuvoje įsigyti šiuos CPU aušintuvus yra ne pati lengviausia užduotis. Iki šiol čia buvo galima įsigyti Night Hawk – Frostbourne Edition, kuris kainavo 160 litų. Gaia II ir Loki II modeliai dar nebuvo spėję čia atvykti, bet nesunkiai buvo galima įsigyti pirmtakus, kurie kainavo atitinkamai po 100 ir 70 litų. Naujieji modeliai būtų kainavę maždaug tiek pat.

Kaip jau supratote, man geriausią įspūdį paliko Gaia II aušintuvas. Jis siūlo gerą kompromisą tarp kainos, tylos ir aušinimo našumo. Išleisdami šiek tiek daugiau, kažko žymiai įspūdingesnio negausime, o šiek tiek sutaupę galime prarasti daug. Taigi šiam modeliui drąsiai galime rašyti redaktoriaus pasirinkimo

      Xigmatek Gaia II

4 Komentarai

  • djmindziulis
    Posted 2014-09-17 23:47 0Likes

    Po Balticmart žlugimo Lietuvoje įsigyti šiuos maitinimo blokus yra ne pati lengviausia užduotis.
    sitas straipsnis apie ausintuvus, ar maitinimo blokus? 😀

  • Ndx
    Posted 2014-09-18 08:56 0Likes

    djmindziulis rašė:
    Po Balticmart žlugimo Lietuvoje įsigyti šiuos maitinimo blokus yra ne pati lengviausia užduotis.
    sitas straipsnis apie ausintuvus, ar maitinimo blokus? 😀

    Pataisyta 😉

  • labasrytas93
    Posted 2014-09-19 11:48 0Likes

    Galejot i testus itraukt 212 Evo rezultatus. Pastarasis visame pasaulyje giriamas del gero kainos/kokybes santykio.

  • Ndx
    Posted 2014-09-28 10:42 0Likes

    labasrytas93 rašė:
    Galejot i testus itraukt 212 Evo rezultatus. Pastarasis visame pasaulyje giriamas del gero kainos/kokybes santykio.

    Jei kada paklius po ranka tas coolermasteris itrauksiu. Siaip reiktu tiketis kazko panasaus kaip is Gaia II 😉

Komentuoti