Kai staiga gyvenimas pradeda atrodyti niūrus ir bespalvis, kai širdį slegia niekaip PC platformai nepasirodantis GTA V žaidimas, kai IT rinka nepateikia nieko naujo ir stebinančio – ūpą pakelti atskuba Acer! Šį kartą Acer’is nusprendė pamaloninti visų pasaulio žaidėjų širdis į parduotuvių lentynas patalpindamas savo naują gaminį – Acer Aspire V 15 Nitro.

Tai puikus, į žaidėjus orientuotas nešiojamas kompiuteris, kuris pavelka gana reiklius žaidimus. Taigi, šioje apžvalgoje jūs sužinosite, kaip šiam kompiuteriui testo metu sekėsi atlaikyti žaidimus su aukščiausiais grafiniais nustatymais.

 

Na, bet pradėkime viską nuo pradžių… 
Ruošiuosi šokti iš sraigtasparnio nešina tiksiančia bomba, kad išsprogdinčiau terorizmu užsiimančius blogiukus. Misija beveik baigta, liko nuskristi į Baltuosius rūmus Amerikoje ir atsiimti poros milijonų dolerių premiją už besąlygišką pasiaukojimą, bet… Staiga šį nuostabų sapną sugadina skambutis į telefoną. Numeris nežinomas, tad nuspėti, kas ir kokiu reikalu skambina, gana nelengva. Nepramerkus akių ir besistengdama neišvaikyti sapno metu sukeltos euforijos, pakeliu ragelį… BAAAM, džiugi naujiena! Kurjeris informuoja apie šiandien atvykstantį nešiojamą kompiuterį Acer Aspire V 15 Nitro! 
Darbe skaičiuojamos sekundės, kol galėsiu parbėgti į bendrabutį ir išpakuoti žvėrelį, kuris spurda dėžėje laukdamas savo nuostabiosios testuotojos. Ir štai – teta Egilė jau gelbėja kompiuterį iš tamsios dėžutės gniaužtų.



Na, pradžiai pakalbėkime apie dėžutę. Šis juodas, elegantiškas daiktas su paslaptingu kompiuterio paveiksliuku šone, tik ir prašosi būti atidaromas bei ištuštintas. Atlikus šią paslaugą, radau tris dalykus: kompiuterį (tai kažkodėl nenustebino), kažkokią BYOC knygutę, kurios iki šiol neišpakavau, ir įkroviklį – gana naudingą ir praverčiantį priedą.

 

Kalbant apie kompiuterio išvaizdą – neišsišokantis, bet tuo pačiu ir atkreipiantis dėmesį dizainas jau nuo pat pradžių kelia galingo daikto įspūdį. Tarp ekrano ir klaviatūros išgraviruota „ASPIRE V NITRO“ spindi like a boss. Korpusas yra juodos, sodrios spalvos, kurią nesunku priderinti prie savo namų interjero – juoda spalva yra universali. Šis korpusas pasižymi savo švelnumu – jis malonus liesti, čiupinėti ir glostyti. Viršutinė dalis papuošta nežymiais mažyčiais grioveliais. Vos tik įjungus kompiuterį, klaviatūra sušvinta rausva spalva, kuri ypač gerai atrodo bei pagelbėja naktį. Kuo daugiau švieselių ir lempučių, tuo smagiau leisti laiką prie šio prietaiso tamsiuoju paros metu.
Be abejo, iš kart papostinau šį gražuolį į Facebook ir netrukus į svečius prisistatė kompiuterinius (ir ne tik) žaidimus mėgstantys studentai. Deja, šiuo daiktu jiems leidau tik pasigrožėti. 

 

Pasigėrėti galima ir kompiuterio techninėmis specifikacijomis.
Mums papuolęs modelis turi ne patį geriausią procesorių, taičiau, nepaisant to, jis gali didžiuotis didinguoju „Core i7“ lipduku. Kalbame apie Intel Core i7-4570U, kuris dirba 2,0 GHz dažniu ir „Turbo Boost“ technologijos dėka gali pasiekti iki 3.1 GHz. Šis procesorius yra skirtas pasiekti maksimalią spartą esant mažoms energijos sąnaudoms. Kodėl šis modelis atsidūrė pakankamai dideliame kompiuteryje, skirtame žaidėjams, nėra aišku, daug protingiau būtų rinktis galingesnį Core i7 su keturiais branduoliais arba energijos netaupantį „Core i5“ procesorių, kuris už žemesnę kainą pasiūlys analogišką spartą. Tiesa, Aspire V 15 Nitro, kaip ir bet kurio kito nešiojamo kompiuterio, negalima teisti už tokį procesoriaus parinkimą. Yra daug skirtingų versijų, turinčių skirtingus procesorius, tad pasirinkti „Tą Vienintelį“ galima iš labai plataus asortimento, tiksliau rinktis galime tik iš tų modelių, kuriuos užsakė tiekėjai.

 


Aštuonių gigabaitų operatyviosios atminties turėtų pakakti daugeliui žaidėjų, net ir jeigu žvelgsime tolyn į priekį. Kompiuteryje esantis modulis dirba standartiniu 1600 MHz dažniu. Jei atliekate specifines užduotis, reikalaujančias daug RAM resursų, galėsite įsidėti dar vieną tokios pačios talpos modulį ir turėti didžiulį 16GB dydžio masyvą.

Svarbiausias kompiuterio žaidimams atributas yra vaizdo plokštė – Acer kompiuteris yra aprūpintas NVIDIA GeForce 840M modeliu, turinčiu 2GB grafinės atminties. Ši vaizdo plokštė yra pakankamai galinga nebrangių nešiojamųjų kompiuterių draugė, bet… Žaisti naujausius projektus, esant Full HD rezoliucijoje jos gali nepakakti. Netikite? Palaukite testų!



Duomenys kaupiami dideliame terabaito talpos hibridiniame kietajame diske. Jei stacionariuose kompiuteriuose galima svajoti apie atskirą SSD ir kietojo disko tandemą, ribotą vietą ir svorį turinčiame įrenginyje SSHD yra optimaliausias sprendimas. Ypač jeigu kalbėsime apie įrenginius, skirtus žaidėjams, kur duomenų talpyklai gali būti skirtas tik gana mažas biudžetas.

 

Kompiuteris pasižymi ne tik kokybiška grafika, bet ir paturbinta garso sistema, turinčia net keturis garsiakalbius! Tačiau juos išbandant bei lyginant su kambario draugių kompiuterių kolonėlių skleidžiamais garsiais, šitie itin didelio įspūdžio nesukėlė – trūksta garso. Vis dėlto, ramų vakarą, žaidžiant kokį stalo žaidimą su draugais, šis daiktas puikiai pasitarnauja kaip foninės muzikos atlikėjas. Garsas perteikiamas kokybiškai ir švariai.

Vaizdą kompiuteris perteikia gana neblogai. Vakare pasižiūrėti filmą ar pasigrožėti nuotraukomis bei paveikslėliais naudojant šį įrenginį visai malonu – spalvos perteikiamos puikia raiška. To priežastis – Full HD 1080p ekranas.

Kompiuteris, kaip ir priklauso, turi keletą skylučių: 3 USB 3.0, HDMI jungtis, SD kortelių skaitytuvą. Norėtųsi, jog būtų daugiau USB jungčių, nes trijų nepakanka.

 

Taigi, regis Aspire V 15 Nitro yra sutvertas taip, jog patenkintų kiekvieno žaidėjo užgaidą.

Tačiau ar tikrai? Kad tai patikrinčiau, kai kuriuose žaidimuose nustačius aukščiausius grafinius nustatymus, atlikau paprastą „benchmark“ testą. Jo metu buvo testuojami tokie žaidimai kaip „Sleeping Dogs“, „Tomb Raider“, „Total War Rome II“, „Resident Evil“ bei „Grid Autosport“.

 

Rezultatai gauti tokie:
„Tomb Raider“ vidutinis FPS lygis – 10,5. Turint omenyje, jog norint žaisti be didelio diskomforto vidutiniškai žaidimas turi siekti 30 FPS, testas buvo pakartotas su žemesniais grafiniais nustatymais. Paaiškėjo, jog normalesnis FPS skaičius (35,9) buvo pasiektas tik sumažinus žaidimo vaizdo kokybę iki vidutinio lygio.

Panaši situacija buvo ir su „Total War Rome II“. Šio žaidimo FPS su aukščiausiais nustatymais siekė tik 10,2. Didesnį kadrų per sekundę kiekį pasiekiau pakeitus žaidimo kokybę iš Extreme į High, vidutiniškai FPS siekė 31,5.

Resident Evil“ šiame teste pasirodė truputį geriau – surinko 18 FPS. Tačiau tiek žaidėjui tikrai nepakanka, todėl pakartotinio testo metu teko ne tik nustatyti vaizdo kokybę žemiausiu lygiu, bet ir truputį sumažinti rezoliuciją. Galutinis rezultatas – 32 FPS.

Sekantis žaidimas, kuris išbandė „benchmark“ testą buvo „Grid Autosport“. Šis žaidimas, savo ruožtu, jau pirmo testo metu, esant aukščiausiems nustatymams, surinko 30,6 FPS.

Sleeping dogs“ pirmo testo metu nesėkmingai bandė pasivyti „Grid Autosport“, tačiau surinko tik 27,2 FPS. Jog pasiektų didesnį lygį, teko nežymiai sumažinti grafikos kokybę.

O dabar metas pereiti prie galutinių išvadų. Acer Aspire V 15 Nitro yra toks kompiuteris, kurį pademonstruoti draugams bei (ne)pažįstamiems tikrai nėra gėda – jis išvaizdus, malonus ir draugiškas. Šis Acer gaminys pasižymi gana galingomis techninėmis specifikacijomis. Tiesa kompiuteris ne visiškai patenkina žaidėjo poreikius – norint pasiekti daugiau FPS, tenka sumažinti žaidimų grafinius nustatymus, o tai kelia šiokį tokį diskomfortą.

Lietuvoje šį gaminį galite rasti… Niekur. Tačiau už 1000 eurų galite įsigyti truputį kitokią jo versiją – su „Intel core i5“ procesoriumi, kuris, mano nuomone, yra daug geresnis pasirinkimas nei šis, su brangiu ir mažai naudos teikiančiu dviejų branduolių i7. Situacija būtų daug geresnė, jei gamintojai į jį būtų įkinkę keturių branduolių i7 procesorių, aišku tai atsispindėtų ir kainoje. Tiesa ir dabartinis agregatas gali susidoroti su dauguma jam pavestų užduočių, tik jo kainos ir spartos santykis yra ne idealus.

Daug svarbesnis klausimas grafinio procesoriaus galia – GT 840M vaizdo plokštės negalima derinti su „Full HD“ ekranu, nes kuo didesnė rezoliucija, tuo daugiau galios reikalaujama iš vaizdo plokštės. Šiuo atveju, renkantis kompiuterį, kuris patenkintų jūsų, kaip žaidėjo, poreikius, daug geresnis variantas būtų Asus N551JM ar Lenovo Y50-70. Šie du produktai pranašesni tuo, jog už panašią kainą siūlo daug geresnį derinį – keturių branduolių i7 procesorių bei GTX860 vaizdo plokštę. Tiesa Lenovo kompiuteryje kyla klausimai dėl surinkimo kokybės ir specifinio dizaino.