Rinkdamasis sau naują naminį gyvūną ilgai mąsčiau, kas būtų geriau – naminis paršelis, Tasmanijos velnias ar jūrų kiaulytė. Nepadėjo nei pašnekesiai su ekspertais, nei informacijos internete analizavimas. Niekaip negalėdamas išsirinkti to vienintelio, pradėjau vaikščioti pas ekstrasensus, astrologus, meteorologus ir kitus panašaus plauko tipelius.

Pasirodo, sau naminį gyvūną galima išsirinkti pagal zodiako ženklą. Pavyzdžiui, jeigu esate žuvis, jums geriausiai tinka laikyti šunį. Tačiau viskas nėra taip paprasta, kadangi mano zodiako ženklas yra skorpionas. Jiems tinkamiausias gyvūnas yra… juodvarnis. Okaaay, bandysim ieškoti kažko panašaus.

Panašiausias dalykas, kurį man pavyko prisijaukinti, buvo varno vardu pavadintas Silverstone korpusas. Ir tai nėra tik vardas – korpusas atrodo labai „varniškai“. Close enough. Žiūrėsime kaip mano karmą atitiks horoskopo pagalba parinktas Silverstone varnas Raven RV05.


Pakuotė ir komplektacija

Silverstone išvaizdžiam korpusui parūpino išvaizdžią pakuotę. Joje dominuoja juoda ir oranžinė spalvos.

Paprastai gamintojai kitoje dėžučių pusėje surašo produktų išskirtinumus, bet visi tie pastebėjimai dažniausiai yra šabloniški (ypač tylus, ypač kokybiškas bla bla bla) ir dažnu atveju net neatitinkantys realybės. Raven korpusas yra pakankamai unikalus, kad Silverstone sugebėtų sudaryti sąrašą iš išties unikalių savybių.

Oho! Tokį maišą mačiau tik prabanguose maitinimo blokuose, bet kad nebus gailima pagaminti jį korpusui yra didelis siurprizas. Jo panaudojimo galimybės labai plačios – jame telpa trečdalis lieso muchamoro (taisiklingiau jį supjausčius ir pusę eitų sugrūsti), ar 10 kilogramų papuvusių obuolių.

Korpuso priedų sąraše yra svarbiausi standartiniai montavimo varžtai, tiesa, jų kiekis yra gan mažas. Taip yra dėl to, kad korpuse yra mažas išplėtimo lizdų kiekis. Taip pat yra pridedamos laidų grupavimo juostos, bei vartotojo vadovas.

Džiugu rasti ir dar vieną pridedamą labai malonią smulkmeną – papildomą dulkių filtrą.


Žvilgsnis į išorę

Paprastai Silverstone korpusai yra minimalistinio dizaino, neišsiskiria aštriomis linijomis ir atrodo labai panašiai vienas į kitą. Tad norėdama pagaminti kažką visiškai kitokio ir atskirti nuo paprastų modelių, Silverstone į pasaulį paleido naują Raven prekinį ženklą.

Raven RV05 yra naujausias ATX formato motinines plokštes talpinantis serijos atstovas. Jis tapo pirmojo RV01 korpuso tiesioginiu įpėdiniu – RV02 RV03 ir RV04 yra improvizacijos sukurti kažką dar įdomesnio, tačiau iš tiesų pasisekusiais korpusais galime vadinti tik RV01 ir RV05.

Kuo šis korpusas išsiskiria iš kitų aprašinėti yra bergždžias reikalas. Geriausia jeigu į jo dizainą pažvelgtumėte patys.

Viskas atrodo visiškai išbaigtai, bet gan keistai į bendrą vaizdą įsipaišo kvadratinės formos langas. Prie tokios modernių linijų norisi matyti ir išraiškingesnį šoną. Beje, egzistuoja ir versija be galimybės pamatyti to, kas dedasi dėžės viduje.

Apšvietimas grožio korpusui irgi prideda daug.

Korpuso priekyje paslėptos dvi USB 3.0 jungtys bei audio prievadai. Visa tai paslėpta po guminiu dangteliu. Neprieštaraučiau, jeigu jis būtų  pritvirtintas, nes dabar turi didelį šansą būti greitai pamestas.

Štai kaip atrodo iš korpuso išeinantys laidai. Daugiau jokių netvarkingų kabelių galinėje sienelėje. Kaip tai buvo pasiekta pamatysime žvelgdami į korpuso vidų.


Žvilgsnis į vidų

Siverstone stipriai rizikavo atsisakydama įprastos korpuso konstrukcijos. Kompanija sugalvojo improvizuoti ir iš naujo permąstyti visą kompiuterio architektūrą bei išrasti korpusą iš naujo.

Motininė plokštė pasukta pagal laikrodžio rodyklę 90 laipsnių kampu, tad jos išėjimo bei įėjimo prievadai atsirado korpuso viršuje.

Tik nesijaudinkite, tai nepagadins sistemos vaizdo. Priešingai – vienas pagrindinių tokio sprendimo privalumų yra pagerėjęs eksterjeras. Visi kabeliai yra išvedami per galinę korpuso dalį, kuri dabar nebėra perkrauta visokiausiomis jungtimis. Viršus yra dailiai paslepiamas po dangčiu.

Žinodamas visas įmantrybes, tikėjausi, kad korpusą „mankštinti“ įmontuojant ir išmontuojant diskus nebus lengvas dalykas. Klydau – tam nereikia net varžtų atsukinėt.

Nepaisant „pasileidusio“ išorės dizaino, kitos savybės nebuvo atpalaiduotos nuo grandinės. Na, pavyzdžiui, kad ir tai, jog visi vidiniai kabeliai yra sleeve‘inti.

Tačiau labiau norėtųsi akcentuoti ventiliatorius. Su korpusu yra komplektuojami du 180 milimetrų skersmens ventiliatoriai. Jie gali dirbti 600/900/1200 apsukų per minutė greičiais. Esant maksimaliam veikimo intensyvumui, jie skleidžia tikrai daug triukšmo, tačiau lygiai taip pat minimaliomis apsukomis yra itin tylūs.

Tačiau mus labiau žavi visai kita jų savybė. Po ventiliatoriais yra įmontuotas didelis oro filtras, apimantis visą apatinę dėžės dalį. Raven RV05 turi dar vieną papildomą vietą 120mm ventiliatoriui montuoti. Prie jo gali būti montuojamas papildomas filtras, kuris jau yra pridėtas. Taigi visų komplektacijoje esančių filtrų pakaks visoms korpuso ventiliatoriaus angoms!

Korpuse nėra vietos 5,25 colio formato įrenginiams. Tačiau tai nėra priežastis, bet kokia kaina atsisakyti diskasukio. Silverstone kompiuterio dėžės šone yra palikta anga slim tipo optinių diskų skaitytuvui.

Ir vis dėl to, naujoviškas korpuso išplanavimas nesugebėjo išlikti nepareikalavęs aukų. Čia teliko tik dvi vietos kietųjų diskų montavimui. Jų praplėsti neišeis papildomais narvais ar kitokiais triukais.

Išvados

Kad suprastumėte kaip stipriai yra Silverstone „pasinešusi“ į mažųjų korpusų gamybą, pasakysiu, kad tik du iš dvidešimties Lietuvos pardavėjų kataloguose esančių produktų yra nesumažinto formato.

Šiuo metu Silverstone Raven RV05 korpusas Lietuvoje kainuoja šiek tiek mažiau nei 110 eurų. Tai yra pakankamai protinga kaina už išvaizdžią, tvirtą ir funkcionalią vidutinio dydžio kompiuterio dėžę.

Pirmas dalykas, patraukiantis akį, yra išskirtinės korpuso linijos bei nestandartinis komponentų išdėstymas. Tačiau kiti klausimai išspręsti gerai – korpusas leidžia palaikyti tvarką kambaryje, nes kabeliai iš jo išeina tvarkingiau. Taip pat labai patiko, kad visos be išimties ventiliatorių skylės turi savo dulkių filtrus, kas garantuoja nepriekaištingą tvarką.

Jeigu nusprendėte nusipirkti tokio dizaino korpusą, daug alternatyvų neturėsite. Pridėjus 20 eurų galite įsigyti NZXT Phantom 530 ir tai turbūt yra vienintelis tiesioginis jo konkurentas. NZXT korpusas sugeba savyje sutalpinti daugiau gėrio, bet jeigu neplanuojate dėti nieko gigantiško, pilnai pakaks ir Silverstone siūlomų galimybių. Juolab Silverstone vidaus išplanavimas leis pasiekti žemesnes temperatūras. Likusios alternatyvos jus nuves į visiškai kitokios išvaizdos pasaulį, tad prieš jas analizuojant reikėtų pasirinkti norimą kryptį.

Kai kuriuos vartotojus gali atbaidyti tai, kad korpusas yra visiškai kitokios konstrukcijos ir jie tiesiog nepanorės išbandyti kažko naujo ir visiškai kitokio. Na o jeigu kalbėsime tik apie funkcionalumą vieninteliu argumentu prieš gali būti nebent mažas išplėtimo lizdų kiekis. Visa kita yra gerai. Dėl to už gerą funcionalumą, gražų dizainą ir unikalumą nepagailėsiu „išrašyti“ apdovanojimo.