Labai dažnai pirkėjai renkasi SSD diską pačiu kvailiausiu būdu – lygina gamintojų deklaruojamus linijinius duomenų įrašymo greičius. Džiugu, kad Games.lt nariai ant šio kabliuko pasimauna pakankamai retai, bet klaidų kartais vis tiek pasitaiko

Ir gamintojams tai patinka – pagrindinis ant dėžutės afišuojamas dalykas yra linijinė duomenų perdavimo sparta. Specifikacijų lape taip pat tai didžiausiomis raidėmis išskirtas dalykas.

Ši duomenų perdavimo sparta galioja tik dirbant su didelės apimties failais – pavyzdžiui jeigu iš USB rakto perkelinėjet nelegalų piratinį žaidi… Oi. Atleiskit. Netyčia. Tiesiog nepagalvojau, jog USB 3.0 raktai nepalaiko tokio aukšto greičio, o USB 3.1 raktai vis dar nėra populiarūs. Kaip geresnis pavyzdys, kada naudingi linijiniai greičiai gali būti duomenų kopijavimas iš vieno SSD į kitą.

Aukšti linijiniai greičiai nėra blogas dalykas. Tai kaip valytuvai – labai naudingi važiuojant mašina, bet jie nėra esminis automobilio komponentas. Jog renkantis SSD neverta žiūrėti į linijinius greičius visi seniai žino, nieko naujo nepasakiau. Šį straipsnį rašau dėl to, kad pasakyčiau koks „iš oro“ paimtas dalykas yra tai, ką deklaruoja gamintojai ir jokiu būdu negalima lyginti skirtingų diskų rezultatų. Tam yra 3 priežastys, išdėstytos sekančiame puslapyje.

1. Rezultatas priklauso nuo sistemos specifikacijų. Galima lyginti tik vienodose sistemose testuotus SSD diskus, kadangi pasiektas rezultatas yra priklausomas nuo naudojamos motininės plokštės tipo. Pavyzdžiui TechPowerUp tinklalapyje testuota Asus X99 Deluxe pasiekia 496,9 MB/s duomenų pralaidumą, o MSI X99S Gaming 7 522,4 MB/s. Skirtumas yra akivaizdus. Ta pati laikmena MSI Z97 Gaming 5 plokštėje „išspaudė“ 551,1 MB/s. Skirtumą dar labiau gali padidinti skirtinga kitų kompiuterio komponentų konfigūracija

2. Testų metodika.
Yra galybė programų, kuriomis galima atlikti SSD testus. Tai Crystal Disk Mark, ATTO, AS-SSD, Anvil‘s Storage Utilities ir t.t. Dauguma gamintojų naudoja ATTO, nes ji yra tiksliausius rezultatus pateikianti programa. Juokauju 🙂 Tiesiog ATTO metodika leidžia pasiekti aukščiausius rezultatus, o gamintojai juk nori kuo didesnių skaičiukų.

Paimam Silicon Power S56 ir S57 SSD diskus. Iš pirmo žvilgsnio žaliasis (S56) yra greitesnis, nes greičiai juk didesni parašyti. Tačiau atkreipkite dėmesį – jo greičiai nurodyti ATTO teste, o S57 – Crystal Disk Mark programoje. O tai reiškia, kad jų lyginti negalima.

Nebent turi abu diskus ir tiek ATTO, tiek Crystal Disk Mark programas. Tada galima lyginti juos per visus galus. Uoj, aš juk taip ir padarysiu.

Tris iš keturių testų laimėjo S57, nors ir žiūrint į pakuotę galima susidaryti nuomonę, kad jo linijinė duomenų perdavimo sparta yra mažesnė. Bet neskubėkite pirkti S57, juk linijinė duomenų perdavimo sparta nėra svarbiausia. Kituose testuose jis dar spės įrodyti, kad yra visiškas urodas. Laukite apžvalgos.

Viską dar labiau painioja faktas, kad žaidžiant programų nustatymais galima manipuliuoti gautais rezultatais. Taip pat rezultatas priklauso ir nuo programos versijos.

3. Karvės pieno riebumas.
Kai kurios kompanijos nurodo greitį nenurodydamos net testų rūšies. Jau įrodžiau, kad tas pats diskas visiškai skirtingą greitį rodys vienuose testuose, visiškai kitokį kituose, net ir ta pati programa rodys visiškai kitokius rezultatus ant skirtingų sistemų. Ką tai reiškia? Tai reiškia, kad nenurodant testo rūšies galima parašyti bet ką. O jūs man įrodykit kad nėra tokio testo ir tokios sistemos, kur mano SSD pasiektų tokį greitį. Ant karvutės Margės, pieno riebumo matuoklis parodė 550 MB/s, paneikit jog taip nebuvo.

Sąžiningiausi šiuo klausimu yra kinai ir jų kompanija Kingspec, kurios SSD vis dar yra greičiausia visų laikų Games.lt bandyta laikmena. Dar turite kokių klausimų pažvelgę į šią lentelę?

Vis dar žvalgysitės į teorinius linijinius diskų skaitymo greičius?