Nors jau esu išbandęs Kingston HyperX Cloud II ir Revolver ausines, tačiau ehhh… labai norėjosi grįžti į pradžia ir pamatyti nuo ko viskas prasidėjo. Dėl to šiandien pristatome ne ką kitą, o legenda tapusias Kingston HyperX Cloud ausines – produktą kurio išleidimo dėka Kingston žaibišku greičiu tapo labai gerai vertinama kompiuterių periferijos gamintoja.

Apskritai, šios ausinės atgarsiu rinkoje gali lygintis tik su vienu vieninteliu produktu – tai 2009-aisiais debiutavusios Steelseries Siberia v2. Tai yra legendos, apie kurias noliferiai kalbės dar ir po 10 metų.

Šios ausinės nėra nė kiek atgyvenusios – naujesnės Cloud serijos ausinės yra skirtos aukštesnei arba žemesnei kainų kategorijai, tad 2014-aisiais debiutavusios Cloud savo savybėmis vis dar yra nieko nepasenusios. Todėl apie įpėdinį kalbėti dar yra labai anksti – HyperX Cloud galima pirkti drąsiai. Ir tuoj papasakosiu kodėl.

Pakuotė ir komplektacija

Nemažai aš Kingston HyperX serijos gaminių esu išbandęs. Taip, aš puikiai žinau, kaip Kingston kruopščiai ruošia jų pakuotes, aš žinau, kad į jų vidų jie sudeda visą tai kas tik telpa. Aš pasirengęs neaiktelėti.

aikt

Pasirodo, kad kiekvienos spalvos ausinės turi visiškai skirtingą pakuotę. Tinginiai gamintojai kokios spalvos modelis slepiasi viduje pažymi, stropesni gamintojai, ant šono užklijuoja skirtingų specifikacijų lipdukus. Na o taip, kaip daro Kingston… kiti tiesiog taip nesielgia. Nes tai finansiškai nelogiška.

Ant pakuotės puikuojasi gan logiška PC Gamer išvada apie šias ausinių garso kokybę ir mažai ką reiškiantis European Hardware Awards renginyje gautas titulas, kurie dalinami „iš akies“.

Viduje kaip ir jau įprasta Kingston HyperX serijai visas gėris sudėtas labai tvarkingai. O to gėrio yra išties daug, daugiau nei tikėjausi, nors lūkesčiai tikrai buvo nemaži.

Čia be abejo randame ausines, nuimamą mikrofoną, garso valdymo pultą, to kaip ir pakaktų, bet tai tik visko pradžia. Prie šių ausinių yra pridedami dar ir papildomi ausinių kaušeliai, garso dalinimo adapteris, prailginimo kabelis (nors dažniausiai tą funkciją atlieka valdymo pultas) bei 3,5 milimetro junties išsišakojimo kabelis, skirtas buvimui prie kompiuterio dviese bei kelioninį maišelį.

HyperX Cloud Core yra supaprastinta Cloud ausinių versija su kuklesne komplektacija. Kadangi jų kaina Lietuvoje yra netgi šiek tiek aukštesnė nei paprastų Cloud ausinių, versijos su kuklesne komplektacija pirkti neapsimoka. Nebent pirksim iš užsienio.


Detalus žvilgsnis

Dar kartą papasakosiu istoriją, kaip Kingston įėjo į žaidimų ausinių rinką ir kuo jos yra išskirtinės. Kaip žinia žaidėjams skirtos ausinės audio kokybės klausimu dažniausiai nebūna aukšto lygio produktai, nors ir kainuoja pakankamai nemažai. Tačiau yra tokia aukštos klasės garso technikos gamintoja Takstar, kuri gamina produktus, konkuruojančius visai kitoje rinkoje.

Ir tada Qpad sugalvojo genialią mintį – iš kokybiškų audio ausinių pagaminti žaidėjams skirtas ausines. Norint tai įgyvendinti užteko paimti Takstar PRO 80 ausines ir prie jų prikabino mikrofoną ir garso valdymo pultą. Taip gimė žaidėjams skirtos Qpad QH-90 ausines.

Ir nelabai kam jos rūpėjo, nes Qpad nėra labai populiari ausinių gamintoja, nors atsiliepimai apie jas ir buvo puikūs. Daug stipresnį prekinį ženklą turinti Kingston padarė tą patį ir išleido Qpad QH-90 ausines, tik su kur kas stipresniu HyperX prekiniu ženklu. Negano to Kingston sugebėjo pasiūlyti kur kas žemesnė kaina. Ir to pakako, jog niekada ausinių negaminusi Kingston tapo viena stipriausių rinkos žaidėjų.

Kadangi išbandžiau juodai raudonas Kingston HyperX Cloud II ir HyperX Revolver ausines, šį kartą užsimaniau kažko naujo. Dėl to pasirinkau juodai baltas ausines. Jos atrodo šiek tiek ne HyperX‘iškai, kitaip nei tikimės iš šitos serijos. Nepaisant to, baltai juoda spalvų schema atrodo puikiai.

Savo forma HyperX Cloud ir HyperX Cloud II yra visiškai vienodos. Ir tai yra gerai – nors formos yra kuklios, tačiau dėka labai gražios aliuminio apdailos ausinės atrodo labai solidžiai. O labai kontrastingos spalvos leidžia nepamiršti, kad tai yra žaidimams skirtas produktas.

Ausinių kaušeliai malonūs, o pačios ausinės būdamas ant galvos yra nejuntamos, nors laikosi tvirtai. Net ir ilgose geiminimo sesijose neturėtumėt pradėti jausti nuovargio. Kingston puikiai žino kaip padaryti patogias ausines.

Mikrofono ir garsumo valdymo pultelis yra vienintelis dalykas ausinėse, atrodantis pigiai. Net keista, kai kiekviena smulkmena apgalvojama taip kruopščiai, o toks dalykas praleidžiamas. Na bent jau savo funkciją jis atlieka gerai.

Garso kokybė

TLDR: Tobula

non TLDR: Kadangi Kingston HyperX Cloud ausinės yra pagamintos ant muzikai skirtų ausinių platformos. Natūralu, kad muzika jose skamba kur kas gražiau nei Corsair ar Razer gaminiuose ir kokybė priartėja prie biudžetinių Beyerdynamic ar Audiotechnica modelų. Pastarosiomis irgi įmanoma geiminti, bet jos dažniausiai neturi integruotų mikrofonų.

Žaidimuose garsas taip pat malonus ausiai. Veiksmo scenose gal ir geriau su garso efektais (sprogimai, šaudymai ir t.t.) dorojasi klasikinės žaidėjų ausinės, bet jeigu tai nėra Counter Strike, reiškia bus ir daug kitų garsų, kurie kur kas geriau skambės šiose ausinėse.  Kaip jau ir minėjau universalumas ir yra pagrindinis šių ausinių arkliukas.

Išjungus erdvinį garsą ir prijungus jas prie tos pačios garso plokštės HyperX Cloud ir HyperX Cloud II skamba vienodai. Aišku įjungus 7.1 erdvinio garso efektą, kokybė iš karto nukenčia. Bet 7.1 garso reikalingumas – tai jau skonio reikalas.

Uždarojo tipo ausinėms neturiu jokių priekaištų. Jūs negirdėsite aplinkinių priekaištų dėl to, kad jie girdi garsus iš ausinių, nes gera garso izoliacija apsaugo Jus nuo aplinkinių kalbų neleidžia ausinių garsui pasiekti Jūsų namiškių.

Internete girdėjau įvairių atsiliepimų apie HyperX Cloud ir HyperX Cloud II mikrofono kokybę. Dauguma sako, kad originaliosiose HyperX Cloud ausinės turi geresnį mikrofoną nei brangesnioji versija. Šiek tiek tiesos šiame teiginyje yra – geresnis mikrofonas yra šiandien bandomose ausinėse.. Bet privalau paminėti, kad skirtumas tarp šių mikrofonų yra labai mažas – neabejoju, kad abiejų ausinių savininkai džiaugsis mikrofono teikiama garso įrašymo kokybe.

Kadangi žaidėjams ypatingai svarbi garso izoliacija, neabejotinai tai yra uždaro tipo ausinės. Jos pakankamai neblogai izoliuoja žaidėją nuo išorinio pasaulio, neperduodamos daug garso aplinkiniams bei žaidėją apsaugantis nuo jų tarpusavio kalbų.

Išvados

Kingston HyperX Cloud ausinės kainuoja 80 eurų. Ir jeigu kas nors bandys prieštarauti, kad tai yra geriausios ausinės žaidėjams, tai be jokių ginčų HyperX Cloud yra pačios geriausios ausinės žaidėjams bent jau už tokią kainą.

Labai maloniai nuteikia jų universalumas – jos yra tinkamos muzikai, filmams, pokalbiams ir be abejo žaidimams. Šiais laikais būtų labai sunku rasti daug tokiomis savybėmis pasižyminčių įrenginių. Mane tenkina ne tik ausinių atkuriamo garso kokybė, bet ir mikrofono garso įrašymo galimybės.

Tai yra visiškai identiškos ausinės Qpad gaminamoms QH-90. Nepaisant to Kingston sugebėjo pasiūlyti visiškai tokį patį gaminį žymiai žemesne kaina, kas yra labai sveikintinas pasiekimas. Panaši situacija yra ir su HyperX Cloud Core – tos pačios ausinės su kuklesne komplektacija Lietuvoje kainuoja šiek tiek daugiau.

Šiek tiek sutaupyti galime pasirinkdami nebent HyperX Cloud Core iš anglijos Gearbest sandėlio. Ši versija nieko nesiskiria nuo šiandien bandytų ausinių, tik turi mažiau papildomų kabelių, bet ir kainuoja šiek tiek pigiau. Kadangi pristatymo kaina yra netgi mažesnė nei Lietuvos parduotuvių, o iš Europos siunčiamoms prekėms muitas netaikomas, kad dėl netikėtų priežasčių kaina tikrai nepakils.

Ar rinktis šias ausines, ar HyperX Cloud II priklauso nuo to, ar Jums reikalingas daugelio nemėgstamas erdvinis garsas, tiksliau tik virtualiai sukuriamas jo efektas. Jei Jums taip pat jis nepatinka, be didelės sąžinės graužaties galite rinktis šias ausines. Jos yra labai geros.