Corsair yra numeris vienas renkantis kompiuterio maitinimo bloką, aušinimą skysčiu, mechaninę klaviatūrą, Gaming klasės RAM atmintis ir t.t. Apskritai tai yra vienas populiariausių prekinių ženklų visame kompiuterio geležies sektoriuje ir labai populiarus pasirinkimas tarp žaidėjų.

Beveik visi Corsair produktai yra savo sektoriaus lyderių sąrašuose. Labai keista, kad SSD diskai yra išimtis. Iš tikrųjų net nesuprantu kodėl. Corsair SSD diskai niekada nebuvo vertinami blogai. Nebent tik senieji, tie kurie turėjo problematiškus SandForce kontrolerius, tačiau Corsair buvo ne vienintelė su jais susimovusi kompanija.

Iš tikrųjų žmonės tiesiog neįprato pirkti Corsair SSD diskų. Išgirdus SSD vardą į galvą pirmiausiai šauna kiti gamintojai. Dėl to man jau seniai knieti išmėginti Corsair SSD diską ir pamatyti ar jis populiariausių produktų sąrašuose nefigūruoja pelnytai.

Tam pasitelktas kiek daugiau nei 160 eurų kainuojantis Corsair Force LE serijos SSD diskas. Tai yra ekonominės klasės produktas, konkuruojantis pigesniųjų SSD rinkoje. Nepaisant to bandomas modelis gali pasigirti net 480 GB talpa, tad už jį bet kokiu atveju teks pakloti apvalią sumelę. Sutaupysite nebent jeigu rinksitės 120 GB ar 240 GB talpos modelius, o už 960 GB variantą teks pakloti dar didesnę sumelę.


Pakuotė ir komplektacija

Corsair visų talpų SSD diskams skiria tokią pačią pakuotę, o viduje esančio disko talpą nurodo papildomai užklijuotas lipdukas.

Galinėje pakuotės dalyje randame gan kuklų, neiškalbingą aprašymą. Jame pasakojama, kad išmetę lauk savo seną kietąjį diską ir nusipirkę šį SSD jūs pajusite kaip pagreitėjo Jūsų sistemos darbas, kaip greitai įsijungs kompiuteris, kaip paprasta įdiegti į kompiuterį šį SSD ir t.t. Nieko naujo ir neparašoma nieko, ko nebūtų galima pritaikyti kitiems SSD diskams.

Pamatęs talpią kartoninę disko dėžutę jau pradėjau įsivaizduoti kaip jos viduje slepiasi krūva gėrio – 3,5 colio adapteris, pastorinimas, varžtukai ir visas kitas gėris. Deja nieko panašaus nerandame. Vienintelis priedas – garantinės informacijos lapelis, skirtas Australijos gyventojams. Ir tas toks mažas, kad jo plotis siekia du pirštus.


Detalus žvilgsnis

Dažnai mėgstu priekaištauti kompiuterių komponentų gamintojams, kad jie vieno visiškai neskoningo lipduko dėka sugadina savo produktų dizainą. Arba nesuprantu, kodėl komponento sienelės paliekamos tuščios ir niūrios, nors vaizdą pagyvinti galėtų paprasčiausias lipdukas. Nors tai atrodo nereikšmingas dalykas, tokia smulkmena nulemia galutinį produkto dizainą.

Dėl šio dalyko niekada nekritikavau Corsair. Jie puikiai sugeba produktams suteikti tokį įvaizdį, kad vartotojai jų norėtų vien pamatę. Ne išimtis ir šis SSD diskas.  Dizainas dailus, solidus ir tvarkingas, neabejoju, kad jis įtiks visiems. Nebent visas dalis renkate tik vienos spalvos, o ta spalva nėra geltona, bet net ir tokiu atveju, daugumoje sistemų SSD yra viena mažiausiai matomų detalių.

Diskas turi 7 milimetrų storio metalinį korpusą, nudažytą juodais matiniais dažais. Jis surinktas nenaudojant jokių varžtų – korpuso dangteliai įsispaudžia vienas į kitą. Greičiausiai to nepamatys nė vienas paprastas vartotojas (o jeigu pamatys – tai praras garantiją), bet vienas korpuso dangtelis yra nudažytas net ir iš vidaus, kas yra labai retas atvejis. Tai turėtų būti didelio tvarkingumo pavyzdys, bet kadangi antrasis dangtelis nedažytas, to pasakyti negaliu.

SSD diskas paremtas Phison S10C atminties valdikliu. Tai yra praeitos kartos Phison atminties valdiklis, tačiau tai nėra blogai. Naujesnįjį Phison S11 jį turintis Silicon Power S56 paliko gan prastą įspūdį. Aišku tai nėra valdiklio kaltė, bet jau labai ilgą laiką naujesnis valdiklis nereiškia didesnės spartos. Naujesnis valdiklis leidžia nebent sutaupyti spartos kaina atsisakant kai kurių komponentų ar padidinti maksimalią disko talpą.

Diskas naudoja Nanya gamybos spartinančiąją atmintį. Corsair su šiuo disku nusprendė suderinti pagal 15 nm technologiją gaminamą Toshiba duomenų kaupimo lustus. Kaip ir visuose ekonominės klasės SSD diskuose atmintis yra TLC tipo.


Testai

Po kiek liūdnokų Silicon Power S56 ir S57 rezultatų testai tampa dar svarbesne apžvalgos dalimi. Ypač jeigu tai yra nebrangus SSD diskas.

Na ir kaip visad testų sistema atrodo šitaip:

Intel Core i5 4690K @4.7 GHz procesorius
AsRock Z87 Extreme 4 motininė plokštė
2 x 4GB Patriot G2 series DDR3 RAM @ 1333 MHz; CL9
OCZ PPC Silencer 750W PSU, 80+ Gold
NZXT Phantom 530 korpusas
Transcend SSD 740 256GB SSD
WD Caviar Blue WD10EALX 1TB HDD
Samsung Full HD monitorius
Windows7 Ultimate 64bit


Išvados

Kaip ir minėjau pirmajame puslapyje, Corsair Force LE SSD diskas kainuoja apie 160 eurų. Rinkdamiesi pigiausią tokios talpos diską sutaupytumėme, bet nedaug – 10 eurų, kas esminio skirtumo nesudaro. Diskui suteikiama ekonominėje klasėje visiškai niekuo neišsiskirianti 3 metų garantija.

Corsair Force LE parodė idealius sintetinių testų rezultatus ir šiuo klausimu yra numeris vienas tarp visų Sata jungtį turinčių diskų.  Aišku tai yra ekonominės klasės SSD diskas, tad visiškai suprantama, kad praktiniuose testuose jis netapo pačiu greičiausiu. Bet to mes ir nelaukėme – kaip ekonominės klasės diskui tokia sparta yra puiki.

Taigi rinktis Corsair SSD diskus, ne bent jau šį Force LE, tikrai yra verta. Nežinau, kodėl žmonės nepriprato pirkti Corsair SSD diskų. Gal būt taip yra dėl to, kad ši rinka Corsair‘ui niekada nebuvo pati svarbiausia, o konkurentams iš karto tapo vienu svarbiausių segmentų, į kurį buvo dedamos visos jėgos. Nežinau, ar gerai tai, ar blogai, bet svarbiausia, jog jų diskai yra tikrai neblogi.

Games.lt