Šiais laikais ypač populiaru susirinkti savo kompiuterį užuot pirkus jau paruošta naudojimui dėžę. Daugelis PC žaidėjų yra pamišę dėl įtin aukštos kokybės grafikų ir geriausios įmanomos žaidimų patirties, tačiau dauguma jų pamiršta, kad grafikų grožis dažnai priklauso ne tik nuo mūsų dėžės turinio ar vaizdo plokštės, tačiau ir nuo monitoriaus.  Dar daugiau, jūsų kompiuterio viduriai galingais galės vadintis vos porą metų, tačiau aukštos kokybės monitorius gali atitarnauti net du ar tris kartus ilgesnį laiką, tad rinktis ką pirksite reikėtų atsakingai.

Samsung prekės ženklas jau yra tapęs kokybiško monitoriaus sinonimu, tačiau tik visai neseniai kompanija šoko į specialiai žaidėjams sukurtų produktų traukinį ir pernai pristatė savo CFG70 modelį skirtą išskirtinai žaidėjams. 24 colių 1080p raiškos išlenktas monitorius už 350 eurų iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti kaip apiplėšimas tačiau Samsung parengė kelis siurprizus, kurie atperka šią kainą.
Visų pirma norime pakalbėti apie tai, kas pirmiausia krenta į akis – monitoriaus dizainą. Iš pirmo žvilgsnio monitorius atrodo kiek nuobodokas. Lenktas ekranas jau nebe naujiena, o žaidėjai jau spėjo priprasti prie akis rėžiančių ir raudonomis šviesomis paturbintų ekrano rėmų, tad Samsung šioje vietoje nepersistengė. Vienspalvis juodas lenktas ekranas yra prilaikomas masyvaus apskrito pagrindo, kuris tiesiog didelis bet jokios papildomos funkcijos neatlieka. Kiti, žaidėjams nepritaikyti Samsung monitorių modeliai leidžia krauti savo telefonus padėjus ant šio pagrindo, tačiau CFG70 to nesiūlo, tad susidaro įspūdis, kad pagrindas tiesiog užima bereikalingą vietą.

Vis tik dizaineriai atsigriebė kitose vietose – monitorių prilaikanti kojelė turi dvi ypač judrias alkūnes, kas leidžia lengvai nustatyti norimą monitoriaus poziciją – aukštį, palinkimą į priekį ir atgal, pasisukimą į šoną ar net pavertimą šonu, kuris pravers mėgstantiems sekti savo Twitch chat‘ą. Vis tik verta paminėti, kad norint padidinti paslankumą, kiek nukentėjo monitoriaus stabilumas, tad netyčia paspyrus stalo koją monitorius nejaukiai sudrebės. Žinoma šis trūkumas minimalus ir jei netrankote stalo savo žaidimų sesijų metu didelio skirtumo pastebėti neturėtumėte.

Dar viena įdomi dizaino detalė – nedidelė led lemputė esanti ekrano apačioje. Ji skleidžia blausia baltai mėlyną švieselę ant pagrindo, o jos mirksėjimą galima užprogramuoti pagal kompiuterio garsus, tad žaidžiant žaidimus galėsite grožėtis papildomu šviesų šou ir už ekrano ribų.

Monitoriaus nugara papuošta standartinėmis jungtimis. Čia rasime du HDMI lizdus, vieną DisplayPort ir dvi 3,5 milimetro audio jungtis, ko visiškai pakanka, tačiau senesnius kompiuterius turintieji gali nuliūsti neradę tradicinės DVI jungties.

Pats monitorius valdomas analoginę svirtelę primenančiu paslankiu mygtuku, kuriuo ir naviguosime po monitoriaus nustatymų meniu. Jame galėsime pasikeisti dažnį, šviesumą, spalvų kontrastą ir taip toliau. Beje, verta paminėti ir tai, kad nustatymų rinkinius galėsime išsaugoti viename iš 3 profilių, o vėliau juos greitai keisti 3 mažų mygtukų paspaudimais, kuriuos rasime ekrano apačioje.

Vaizdas ekrane yra kone geriausia Smasung CFG70 savybė. Monitorius geba atkurti vaizdą 144 hercų dažniu, kas leis mėgautis įspūdingu vaizdu tiek žaidžiant grafiškai nupoliruotus vieno žaidėjo žaidimus, tiek dalyvaujant League of Legends ar Dota teamfight‘uose. CFG70 taip pat turi ir Quantum Dot technologiją, kuri išplečia atkuriamų spalvų gamą ir intensyvumą. Spalvos šiame monitoriuje gerokai ryškesnės ir gilesnės tad funkcija tampa ypač naudinga žaidžiant daug smulkių ir spalvingų detalių turinčius žaidimus. Esporto mylėtojams taip pat turėtų patikti ir ypač greita monitoriaus reakcija – su gauta komanda monitorius susitvarko per vos vieną milisekundę.

Retkartinius vaizdo susiliejimus įprastus kituose monitoriuose Samsung CFG70 sumažino įdiegdami AMD FreeSync technologiją. Ši technologja praktiškai visiškai panaikina susiliejimus staigiai sukinėjantis virtualiuose pasauliuose, tačiau verta atkreipti dėmesį ir į tai, kad ši technologija veiks tik tiems, kurie savo kompiuteriuose naudoja AMD vaizdo kortas, o Lietuvoje tokių žaidėjų yra mažuma. Tačiau labai išsigąsti ir nurašyti šio monitoriaus neverta, nes išjungus FreeSync labai akivaizdaus skirtumo nepastebėjome, tačiau neturėjome galimybės išbandyti monitoriaus su senesne vaizdo korta.

Apibendrinant galime tik konstatuoti, kad CFG70 yra puikus Samsung debiutas žaidimams skirtų monitorių rinkoje. Siūlantis puikias spalvas, beveik be lago atkuriamą sklandų vaizdą, didelį nustatymų pasirinkimą ir keletą mažų, bet be galo naudingų funkcijų, monitorius išsiskiria iš minios. Samsung CFG70 be galo smagu kustomizuoti. Paprastai lenkti monitoriai turi ribotą nustatymų kiekį, tačiau šis Samsung gaminys tiesiog prašosi būti pritaikytas pagal savus norus ir poreikius. Vis tik lenktas ekranas jau nebe naujiena ir daugeliui gali atrodyti kaip nereikalingas niuansas išpučiantis gaminio kainą. Tačiau jei ieškote ekrano žaidimams, kurį norite naudoti ilgai ir girtis visais kiečiausiais šiuolaikinio žaidimų monitoriaus pribambasais – jūsų paieškos baigtos.