Kai Noctua išleido 24 voltų įtampai pritaikytus IndustrialPPC ventiliatorius, galvojau, kad apie juos niekad nepasakosiu, nes pastarieji yra pritaikyti gan siaurai komercinės paskirties kompiuterių rinkai. Išgirdęs Noctua pasakojimus, kad jie puikiai tinka namų bei žaidėjų kompiuteriams iš pradžių regavau kiek skeptiškai.

Išklausęs kuo šie ventiliatoriai gali būti patrauklūs plačiąjai visuomenės daliai galiausiai nusprendžiau, kad vertėtų išbandyti šiuos ventiliatorius standartinėje sistemoje ir patirtitimi pasidalinti su Jumis, mielieji geimeriai.

IndustrialPPC 24V ventiliatorių seriją sudaro šie modeliai:

NF-F12 industrialPPC-24V-2000 IP67 PWM
NF-F12 industrialPPC-24V-3000 IP67 PWM
NF-A14 industrialPPC-24V-2000 IP67 PWM
NF-A14 industrialPPC-24V-3000 IP67 PWM

Man teko garbė Jus susipažindinti su visais keturiais IndustrialPPC 24 V modeliais. Taip pat supažindinsiu ir su Chromax silikoniniais priedais, skirtais šiems ventiliatoriams. Taip pat priedais, kurie tiks ne tik Noctua ventiliatorių savininkams.

Iš pavadinimų galima suprasti, kad pirmieji du yra 12 centimetrų dydžio, o paskutinieji yra 14 cm skersmens. Tarpusavyje jie skiriasi veikimo greičiais – vieni sukasi 2000 apsukų per minutę greičiu, na o kiti pasiekia ir 3000. Taip pat pavadinimas išduoda, kad ventiliatoriai turi IP67 apsaugos nuo vandens ir dulkių sertifikatą. Kad tai veikia mes jau spėjom įsitikinti kalbėdami apie 12 voltų tinklui pritaikytus aušintuvus:

Taigi kas įvysta prijungus 24 V ventiliatorių prie įprasto 12 V tinklo? Nieko ypatingo. Ventiliatorius dirba stabiliai, tačiau sukasi žemesniu greičiu ir tokiu būdu kelia mažiau triukšmo.

Apart pasikeitusių greičių jokių problemų jungiant 24 voltų ventiliatorių į įprastą sistemą tikrai nekils. Jungtys tos pačios, viskas tas pats ir jokio papildomo galvos skausmo. 

Tie, kas nori Noctua Industrial PPC ventiliatorių, bet nenori didelio maksimalaus sukimosi greičio, 24V ventiliatoriai tampa gan įdomiu pasirinkimu. Nors minimalus sukimosi greitis išlieka tas pats, pasiekti didesnius greičius trukdo antnasris. Kam 2000 – 3000 apsukų yra perdaug tai yra labai naudingas dalykas.

Kalbėti apie tokio sprendimo aušinimo našumą nėra jokio tikslo. Tiek temperatūriniu, tiek triukšmingumo atžvilgiu, vienodu greičiu besisukantys Industrial PPC ventiliatoriai rodys visiškai vienodus rezultatus.

Jų kaina yra tokia pati, kaip ir 12V IndustrialPPC ventiliatorių su IP67 apsaugos standartu – 30 eurų. Ir taip, tai vienas brangiausių egzistuojančių ventiliatorių.

Na o dabar trumpai apie Noctua Chromax silikoninius priedus.

Ruda spalva tapo Noctua firminiu ženklu. Jeigu kas nors pamato tokios spalvos ventiliatorių, jau žino, kad tai yra kokybiškas aukštos klasės produktas. Ir pavieniui Noctua ventiliatoriai atrodo iš ties išskirtinai ir įdomiai.

Tačiau jeigu juos įmontuosime į bet kokią sistemą, jie joje atrodys labai keistai. Abejoju, kad lengva būtų rasti kompiuterį su kitais rudos spalvos akcentais.

Tam Noctua išleidžia visą guminių padelių seriją. Nors pastarieji tinka ir įprastiems Noctua ventiliatoriams, geriausiai derinsis būtent prie juodųjų Industrial PPC.

Padeliai komplektuojami pakuotėse po 16 vienetų. Kadangi padeliai statosi abejose ventiliatoriaus pusėse, vieno komplekto užteks dvejiems ventiliatoriams papuošti.

Galima rinktis iš šešių spalvų: Juoda, balta, raudona, mėlyna, žalia, geltona. Beje, pastarieji du skirti vartotojams kurie ieško kažko išskirtinio, džiugu, kad Noctua nepamiršo ir jų. Jei jau prakalbom apie išskirtinius sprendimus, gaila, jog nepamatysime oranžinės spalvos priedų.

Spalvoti laikikliai šiems ventiliatoriams tinka puikiai jie pagyviną visą blankų buvusįjį visų Noctua ventiliatorių įvaizdį. Šio malonumo kaina – 7 eurai.

Taip pat Noctua pristatė ir paprastus guminius Chromax antivibracinius laikiklius, kurie tiks bet kokiam ventiliatoriui.

Deja šiuo atveju Noctua žeemesnėm temperatūrom vartotojų į savo pusę patraukti jau nebegali, o ir laikikliai funkcionuoja lygiai kaip ir konkurentų gaminiai. Nors tokių laikiklių yra pilna rinka, o jų visų savybės yra vienodos, Noctua vis tiek sugeba išsiskirti. Šį kartą ir vėl savo spalvomis. Galima rinktis iš tų pačių šešių spalvų, kas leis sistemoje jiems atrodyti geriau.

Paprastus guminius laikiklius galima nusipirkti už mažiau nei eurą, kai Noctua Chromax kainuoja beveik 7 eurus. Tačiau visą keičia faktas, jog Noctua priedų užteks net penkiems ventiliatoriams tvirtinti. Viską keičia faktas, jog Noctua priedų užteks net penkiems ventiliatoriams tvirtinti. Tad galime tvirtinti, kad rinktis Noctua laikiklius apsimoka tada, kai yra svarbi jų spalva, bei perkame juos keliems ventiliatoriams. Tad galime tvirtinti, kad rinktis Noctua laikiklius apsimoka tada, kai yra svarbi jų spalva, bei kai perkame juos keliems ventiliatoriams.