HyperX į žaidimams skirtos technikos rinką įėjo sėkmingai, pristatydama tikrai labai gerai pasisekusias Cloud ausines. Jos išsiskyrė savo universalumu bei gera garso kokybe.

Buvo akivaizdu, kad po pirmojo sėkmingo žingsnio kompanija giliau ners į žaidėjų periferijos rinką bei pristatys peles bei klaviatūras. Pirmoji HyperX klaviatūra buvo Alloy FPS. Mechaninių klaviatūrų rinkoje išsiskirti yra sunkiau nei gaminant ausines, nes bet kokiu atveju teks naudoti jau sukurtus perjungiklius. Dėl to HyperX Alloy FPS buvo maksimaliai paprasta klaviatūra, kas yra iš ties neįprasta šiais laikais, kai visi bando pasiūlyti kuo daugiau funkcijų.

Rugpjūčio 21 HyperX pasauliui pristatys naują mechaninę klaviatūrą Alloy Elite. Tai aukštesnės klasės modelis, pasižymintis įmantresnėmis savybėmis nei HyperX Alloy FPS. Games.lt dovanoja galimybę susipažinti su naujosios klaviatūros savybėmis, iki oficialaus debiuto likus daugiau nei pusei mėnesio.

Pakuotė ir komplektacija

HyperX savo produktams visad suteikia įmantrias pakuotes. Ne išimtis ir naujoji HyperX Alloy klaviatūra. Ji yra išvaizdi ir vien pažiūrėjus į ją norisi geiminti.

Nuėmus fasadinį dėklą randame juodą solidžią dėžę, o jos viduje slepiasi ir pati klaviatūra.

Prie klaviatūros pridedama nuimama riešo atrama. HyperX suteikia galimybę pasikeisti WASD1234 klavišus į įmantresnius pilkos spalvos titano spalvos (taip pati gamintoja įvardino šią spalvą) mygtukus. Komplektacijoje randame ne tik pačius klavišus bet ir įrankį klavišam pakeisti. Galiausiai yra ir du informaciniai lapeliai.


Bandome HyperX Alloy Elite

HyperX Alloy Elite turi Metalinį rėmą bei metalinį viršutinį korpuso dangtį. Pastarasis klaviatūros korpusas yra labai tvirtas, solidus ir labai gerai sugeria mygtuko spaudimo metu susidarantį smūgį.

Metalui parinkti matiniai dažai, kurie neleidžia matyti, kad klaviatūros dangtis yra metalinis. Palietus klaviatūrą nejaučiamas metalo šaltis (nežinau ar tai gerai ar blogai, turbūt kiekvienam pagal skonį). Klaviatūros korpuse esanti plastmasė yra LABAI kokybiška ir ją liesti yra vienas malonumas. Realiai plastiko detales dėka savo kokybės (ir dėka metalinių detalių „nemetališkumo“) labai primena metalines. Tai klaviatūrai suteikia vientisumo jausmą.

HyperX suteikia galimybę rinktis iš trijų populiariausių vokiškųjų Cherry MX mechaninių perjungiklių modelių – tai MX Brown, MX Blue ir MX Red.

Mano turima klaviatūra turi Cherry MX Red mechaninius perjungiklius. Tai pakankamai nedidelį pasipriešinimą turintys perjungikliai, pasižymintys nedideliu pasipriešinimu spaudimui ir vienu tyliausių veikimu. Man patinka kaip veikia raudonieji Cherry MX‘ai, jie yra gan universalūs klavišai, skirti tiems, kurie ne tik geimina, bet kartais ir į MS Word užsuka.

Prie raudonų perjungiklių gražiai dera raudonas LED apšvietimas. Klaviatūra gali šviesti tik raudona spalva. Nėra jokių kitokių spalvų modifikacijų. Nors raudonas apšvietimas yra pats populiariausias, taip pat žaidėjai dažnai mėgta mėlyną ir baltą spalvas. Deja HyperX jų pasirinkti mums neleidžia.

Kuom HyperX Alloy Elite geresnė už senąją HyperX Alloy FPS? Alloy FPS klaviatūroje buvo akcentuojamas kompaktiškumas. Dėl to ji neturėjo net rankų atramos ir tai nėra labai gerai. Šioje klaviatūroje ji jau yra. Jis yra pagamintas iš pakankamai kieto plastiko, su paprastu tvirtinimu (kuris bėgant laikui gali nulūžti). Kai klaviatūros kokybė yra tikrai labai aukšta, rankų atrama galėtų būti šiek tiek įmantresnė.

Taip pat Alloy FPS turi atskirus media bei apšvietimo valdymo mygtukus, kas man tikrai labai patinka. Ne mažiau patinka ir tai, kad garsas reguliuojamas sukiojamu cilindru. Nors nuotraukose jis atrodo identiškai Corsair naudojamam reguliatoriui, tačiau skirtumas yra akivaizdus, Corsair reguliatorius yra metalinis, jį sukant maloniai jaučiamas jo sunkumas, o HyperX plastikinis ratukas yra žymiai prastesnis.

Kadangi klaviatūra neturi papildomų programuojamų mygtukų ir RGB apšvietimo, tada jei nėra reikalinga ir programinė įranga. Klaviatūroje yra įrašyti keli apšvietimo efektai, bet tai produktas, skirtas tiems, kam tokie efektai yra visiškai neįdomūs. Esant tik vienai spalvai jie atrodo pigiai ir yra visiškai nereikalingi. Tai kam tada juos dėti?

Klaviatūroje yra Gaming mode mygtukas. Paspaudžiau jį – jokio skirtumo nepastebėjau. Išsiaiškinti ką jis daro turėjau gamintojo svetainėje. Pasirodo jis paprasčiausiai aktyvuoja antighosting‘ą ir tiek… Akivaizdu, kad ši funkcija galėtų būti aktyvi visą laiką, tiesiog marketingo skyrius norėjo kokio nors „Gaming mode“, techninis skyrius jį ir padarė…


Išvados

Kaip ir minėjau HyperX Alloy Elite pasaulinis debiutas bus tik rugpjūčio 21-ąją, bet Lietuvoje ji pasirodys dar vėliau. Jos kaina sieks 109 JAV dolerius, Pavyzdžiui daug savybių neturinti HyperX Alloy FPS yra vos 10 dolerių pigesnė. Lietuvoje kaina greičiausiai bus didesnė, nes čia senoji Alloy FPS kainuoja apie 120 eurų.

Pasaulis yra pasidalinęs į dvi stovyklas. Vieni perka RGB apšvietimą turinčius produktus, kiti tyčiojasi iš jų, jog pirmieji leidžia pinigus vaikiškai atrodančioms švieselėms. Pirmieji greičiausiai norės ir papildomų klavišų bei esamų programavimo, antrieji sakys, kad įrašytas mygtukų kombinacijas naudoja tik visiški noob‘ai. Pirmųjų korpusas greičiausiai yra agresyvus ir pilnas lempučių, o antrųjų korpusas yra Fractal Design, ar kitas panašaus kirpimo produktas. Jeigu Jūs priklausote antrųjų grupei, tada naujoji HyperX klaviatūra yra tinkamas pasirinkimas.

HyperX Alloy Elite yra graži, kokybiška, tvirtai surinkta, turi dedikuotą media ir apšvietimo valdymą. Ko dar daugiau reikia? Jei atsakėte, kad RGB apšvietimo, daugiau mygtukų ir t.t., tai tiesiog produktas skirtas ne Jums. O jeigu tiesiog ieškote paprastos, bet geros mechaninės klaviatūros HyperX Alloy Elite yra puikus pasirinkimas.

Ateityje HyperX planuoja pristatyti ir klaviatūros versiją turinčią RGB apšvietimą. Ji jau yra pademonstravusi prototipinį modelį ir apie naują klaviatūrą jau šneka viešai. Tada bus patenkinti ne dalies, o jau visų žaidėjų norai bei poreikiai. O kol kas teks tenkintis paprastesne versija su raudonos spalvos švieselėmis.