Šiuolaikinės technologijos vis sparčiau keičia mūsų pasaulį. Jos integruojasi į edukaciją, rinkodarą ir kitas sferas, įskaitant pramogas. Skaitmeninio turinio kūrėjai, pristatantys pramoginę informaciją naujajai kartai, pastaruoju metu gauna vis daugiau dėmesio iš verslo atstovų, visuomeninių organizacijų, o tai suteikia jiems galimybes dar labiau tobulinti savo kanalus ir formuoti jaunų žmonių pasaulėžiūrą.
Rugsėjo 16-17 dienomis vyksiantis žaidimų kultūros konventas „GameOn III“ šalia pagrindinės renginio konferencijos pristatys ir atskirą programą, skirtą susipažinti su Lietuvos „YouTube“ ir „Twitch“ bendruomene.

Sužinosite apie edukacinius projektus

Daugelis gerai atsimena šiemet įgyvendintą „Minecraft Gigafactory“ projektą, tad  jį konferencijos metu kartu su youtuberiais ketina aptarti ir projekto iniciatorius Vladas Lašas. Diskusijoje bus pasakojama apie interneto bendruomenių svarbą ir jų galią tiek rinkodaroje, tiek jaunosios visuomenės švietime.

Vienas iš geriausiai Lietuvoje žinomų „YouTube“ turinio kūrėjų Darius Kniukšta teigia, kad video kūrėjams ir transliuotojams, ypač žaidėjams, neretai užklijuojama keistuolių etiketė. Pasak jo, daliai žmonių iki šiol nesuprantamas „YouTube“ fenomenas, tad konferencijos metu bus stengiamasi atskleisti šios socialinės erdvės subtilybes.

„Manęs ir mano kolegų daugelis vis klausinėja, kodėl mes nuolat filmuojame savo žaidimus, kokia viso to esmė ir panašiai. Džiaugiamės, kad „GameOn“ komanda šiemet mums suteikė progą visą tai paaiškinti ne tik pasakojant, tačiau ir demonstruojant gyvai,“ – kalbėjo Darius.

Be to, kartu su kolegomis D.Kniukšta įkūrė naujosios medijos projektų ir pramogų tinklą „Trys kubai“, o „GameOn“ metu pristatys kelis naujus edukacinius projektus, tarp kurių – specialūs „Minecraft“ serveriai ir naujos internetinės laidos.
„Skirsime dėmesį ir „Mikrobitų“ projekto pristatymui, kurio metu siekiame, kad kiekvienas Lietuvos moksleivis gautų po „Mikrobit“ kompiuterį,“ – pasakojo vienas iš „Trys kubai“ įkūrėjų.

Išgirsite youtuberių istorijas

Be edukacinių programų, žymiausi Lietuvos youtuberiai dalinsis savo sukaupta patirtimi ir suteiks žinių tiems, kurie apie turinio kūrimą internete nori sužinoti daugiau.

Konferencijos metu dalyvių laukia speciali naujos „YouTube“ laidos premjera ir pristatymas, interneto įžymybių pranešimai apie tai, kaip užkariauti „YouTube“ erdvę ar kaip kurti akiai patrauklius vaizdo įrašus.

„Programoje planuojame skirti laiko tiek vaikinams, tiek merginoms. Organizuosime diskusiją su kūrėjomis, pristatančiomis turinį internete, ir pamėginsime išsiaiškinti, su kokiais iššūkiais jos susiduria,“ – pasakojo Darius Kniukšta.

Anot jo, žaidimus transliuojančių merginų ir vaikinų patirtys nėra vienodos, tad pranešimo metu bus bandoma išryškinti skirtumus ir pasiaiškinti jų priežastis.

„YouTube“ keičia televiziją?

Gerėjant „YouTube“ programų kokybei ir didėjant pasirinkimui, o kūrėjams pamažu jungiantis į komandas ir organizacijas, jaučiasi ir visuomenės požiūrio pasikeitimas. Jei ankščiau „YouTube“ platformoje žmonės ieškodavo juokingų vaizdelių ir sekė jiems įdomių asmenybių gyvenimą, tai dabar vis daugiau žiūrovų prenumeruoja sau aktualų turinį. „YouTube“ gali padėti mokytis, sužinoti daugiau dalykų aktualia tema, atrasti naujų idėjų ir suprasti sunkiai paaiškinamus, bet lengvai parodomus dalykus. Tam tikra prasme, „YouTube“ pamažu tampa atsvara tradicinei televizijai.

Puikus to pavyzdys yra Lietuvoje startavusi „Laisvės TV“. Išlaisvinta nuo įkyrių kanonų, neaktualios ir neįdomios reklamos bei prievolės transliuoti turinį 24 valandas per parą, „Laisvės TV“ greitai tapo populiaria arternatyva televizijos programoms, o jos laidas prenumeruoja jau beveik 50 tūkstančių žiūrovų.

Žinoma, šie skaičiai kol kas nesiekia popiuliarių Lietuvos youtuberių senbūvių prenumeratų skaičiaus, tačiau susidomėjimas „YouTube“ auga ir tarp „televizijos kartos“. Įdomu tai, kad šiuo fenomenu vis labiau domimasi ne tik dėl savęs, tačiau ir dėl šeimoje augančių vaikų.

Konferencijos visiems

„YouTube“ konferencija, kurią „GameOn“ komanda vadina „Mistinių būtybių sambruzdžiu“, vyks abi „GameOn III“ renginio dienas. Tuo pačiu metu vyks ir „Žaidžia visi“ konferencija, kurioje apie žaidimus ir kitus technologinio pasaulio fenomenus pasakos žinomi visuomenės veikėjai, psichologai ir edukatoriai.

Skaitmeninio turinio kūrimu susidomėję svečiai galės apsilankyti specialioje „Nordcurrent“ organizuojamoje programoje, skirtoje žaidimų kūrėjams. Joje savo patirtimi dalinsis žaidimų industrijos žvaigždės iš Lenkijos, Olandijos ir JAV.