Rugsėjo 19 dieną septynioliktus metus iš eilės bendrovė „Santa Monica Networks“ kviečia į kibernetinio saugumo konferenciją „Security Day‘2017“. Šiemet jos šūkis – „Ar verta visais pasitikėti? Kibernetinių atakų išgyvenimo vadovas“.

„Kasmet kibernetinių atakų vis daugėja, po didesnių pasigirsta garsūs raginimai stiprinti saugumą, nepalikti infrastruktūroje silpnų vietų. Tačiau praeina kiek laiko, viskas aprimsta, nerimą keičia mintys, kad mums taip nenutiks, – patirtimi dalijosi „Santa Monica Networks“ generalinis direktorius Mindaugas Žiūkas. – Tiesa ta, kad nuo kibernetinių atakų gali nukentėti kiekvienas mūsų, todėl geriausia pasiruošti iš anksto. Būdų ir priemonių tam yra.“

Į konferenciją kaip kasmet rinksis ilgametę patirtį sukaupę įvairių IT įmonių ir valstybinių organizacijų vadovai bei darbuotojai, savo srities specialistai. Jie pasidalins patarimais, kaip elgtis, jei visgi tapote kibernetinės atakos taikiniu, bei papasakos, ką daryti, kad tokių atakų būtų išvengta. Pranešimus aktualiomis temomis skaitys AB „Lietuvos geležinkeliai“ IT centro vadovė Eglė Radvilė ir šios bendrovės Prevencijos vadovas Rolandas Terminas. Jie įsitikinę, kad net ir turėdamas naujausius IT įrankius ir žinias, kibernetinėje erdvėje negali jaustis visiškai saugus. Pranešėjai pristatys hibdridinės saugos principą. Apie nusikalstamumo evoliuciją papasakos Lietuvos kriminalinės policijos biuro (LKPB) viršininko pavaduotojas Andžejus Roginskis.

Ypatingas renginio svečias – Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto profesorius, Istorijos ir kultūros katedros vedėjas Alfredas Bumblauskas, kalbėsiantis apie tai, ar IT išgelbės Lietuvą. „Mes bandome formuoti IT pasaulį nesusimąstydami, kad tai turėtų koreliuoti su naujos tapatybės formavimu, – mano žinomas istorikas. – Šios tapatybės poreikį gimdo mūsų nepamąstyta 2004 m. geopolitinė revoliucija, susijusi su įstojimu į ES ir NATO. Aukštos informacinės technologijos laikytinos ne tiek priemone naujos tapatybės formavimui, kiek ruošimuisi masinei emigracijai“.

Konferencijos, kurią moderuos Neringa Vaisbrodė, dalyviai taip pat dalyvaus apskritojo stalo diskusijoje „Kibernetinių atakų pamokos. Kodėl ginklais mojuojame po mūšio?“ Diskusijos įvadinėje dalyje Krašto apsaugos ministerijos Kibernetinio saugumo ir informacinių technologijų departamento direktorius Jonas Skardinskas pristatys esamą situaciją, aptars ateities tendencijas ir galimas grėsmes. Prie diskusijos prisijungs Ryšių Reguliavimo tarnybos Tinklų ir informacijos departamento direktorius Rytis Rainys, advokatų bendrijos „Sorainen“ atstovas Dr. Stasys Drazdauskas, Lietuvos Kriminalinės Policijos biuro viršininko pavaduotojos A. Roginskis, Valstybinės duomenų apsaugos inspekcijos direktoriaus pavaduotoja Dijana Šinkūnienė, „Santa Monica Networks“ atstovas Arvydas Žvirblis.

Renginyje naujausius sprendimus pristatys „Cisco Systems“, „Check Point Software Technologie“, „Juniper Networks“, „F5 Networks“, „Palo Alto Networks“, „IBM“, „Hewlett Packard Enterprise (Aruba)“, „Fortinet“, „Hermitage Solutions“, „Sophos“.

Trečiadienį, rugsėjo 20 d., konferencija „Security Day‘2017“ persikels į Latvijos sostinę Rygą, kur kibernetinio saugumo temos bus gvildenamos su kaimyninės šalies IT specialistais.