Koks sunkus apžvalgininko gyvenimas… Sužinai apie naują produktą likus mėnesiui iki jo išleidimo ir visą laiką turi tylėti kaip vandens į burną prisėmęs. Taip nutiko su naujosiomis Corsair Void Pro ausinėmis. Tylėjau kiek tik galėjau, o dabar jau galiu pasakyti viską ką apie jas galvoju.

Corsair atnaujino visas savo turimas Void serijos ausines į Void PRO seriją. Void Pro Surround yra paprasčiausios naujos kartos Corsair ausinės, kurios gali būti jungiamos arba įprasta 3,5 mm jungtimi, arba USB, leidžiančia išnaudoti virtualų erdvinio garso efektą. Void Pro RGB turi daugiaspalvį apšvietimą, tačiau jungiama tik USB laidu. Void Pro RGB Wireless ausinėse vietoj USB laido į kompiuterį kišime bevielį USB adapterį.

Nepaisant galimų trijų skirtingų ausinių rūšių, visos jos skamba visiškai vienodai – skiriasi tik papildomos funkcijos. Ieškodami geriausios kainos ir kokybės santykio apžvelgsime paprasčiausias Void Pro Surround ausines. Nes mums nereikia, kad ausinės šviestų.


Pakuotė ir komplektacija

Ausinių pakuotė yra graži bei tvarkinga, užtat mes gyvai negalime pamatyti paties produkto – teks pasitenkinti tik jo piešinuku.

Nuėmus fasadinę pakuotę, viduje randama dar viena geltona dėžutė, o joje jau yra ir pačios ausinės.

Komplektacija nėra labai gausi. Čia randame tik išorinę 7.1 garso kortą, numaunamą mikrofono kempinėlę ir naudojimosi instrukcijas.


Detalus žvilgsnis

Kaip ir minėjau egzistuoja šių ausinių versijos su RGB apšvietimu ir bevieliu režimu. Neabejoju, kad Jums iškilo klausimas, kam reikalingos RGB ausinės. RGB klaviatūra ar pelė yra suprantamas dalykas, kai kam tiesiog gali patikti mėgautis jų išvaizda, tačiau kam reikalingos ausinės su apšvietimu? Juk žaisdami mes jų net nematome…

Dėl to Corsair nekritikuosiu. Corsair siūlo Void Pro Surround, todėl visada turime galimybę nemokėti už lemputes ant ausinių šonų. O jeigu esate iš tų, kurie mano, kad lemputės ant ausinių šonų padės susirasti merginą – pirmyn, Corsair mielai priims Jūsų atliekamus pinigus!

Corsair Void Pro Surround dizainas yra gražus, turi ekspresyvias linijas. Mikrofonas yra nenuimamas ir nelankstomos formos, tačiau patį mikrofoną galima užversti į viršų. Vaikščiojančių su šiomis ausinėse gatvėse nesutiksime, jos tam yra visai netinkamos.

Ausinių kaušelius dengia blizgi plastmasė. Man ji nepatiko, nes toks plastikas lengviau renka dulkes, pirštų antspaudus ir kas svarbiausia – įbrėžimus. Ant ausų ausinės laikosi gan patogiai. Jų dydis yra reguliuojamas ir tai gan neblogai išpildyta – pagaliau tai ausinės, kurios mano galvai tinka ne tik ištrauktos iki maksimalaus dydžio.

Norėdami su kuom nors pasikalbėti, galime atversti kaušelius. Ausinėse yra naudojami medžiaginiai ausinių padeliai. Aš esu odinių analogų mėgėjas, na bet čia jau kiekvienam pagal skonį.

Lankelio viršuje yra patogus paminkštinimas. Jo viršuje yra matomas Corsair logotipas. Ši idėja pasiskolinta iš profesionalių audio ausinių, tačiau sakyčiau vaizdas gan neblogas.

Man nepatiko ausinėse esantis garso reguliavimas. Jis yra integruotas ant kairiosios ausinės kaušelio. Ant jo yra ir garso užtildymo mygtukas. Tai yra labai nepatogu – reguliavimo ratuko reikia ieškoti apčiuopomis. Taip pat ten yra mikrofono užtildymo mygtukas, jis taip pat visiškai ne vietoje.

Valdyti garsumą norėčiau ant išorinės garso kortos – tai būtų kur kas patogiau, nei spaudyti ausinių kaušelius. Tą patį galiu pasakyti ir apie mikrofono valdymą – jis turėtų būti ant išorinės garso kortos arba mikrofonas turėtų išsijungti jį atlenkus į viršų. Kad būtų įgalintas ausinių valdymas ant garso kortos, jos USB laidas turėtų būti žymiai ilgesnis.


Garsas

Garso atkūrimu rūpinasi 50 milimetrų neodinaminiai garsiakalbiai, ką galime vadinti standartu. Standartu galime laikyti ir jų 32 omų varžą. Tuo tarpu garso kokybė nustebino iš ties maloniai. Per ausines maloniai skamba tiek žaidimai, tiek įvairių žanrų muzika.

Vienintelis šiek tiek užkliuvęs dalykas yra pačių aukščiausiųjų dažnių juosta. Ji skamba kiek per šaižiai. Dėl to jomis neklausysiu klasikinės muzikos koncerto. Atleiskite man, Maestro.

Erdvinis 7.1 garsas yra virtualus, tad kaip ir kiekvienose jį turinčiose ausinėse yra tik simuliuojamas ir niekada neprilygs realiam erdviniam garsui. Daug mieliau naudoti ausines išjungus erdvinį garsą t.y. jas jungiant per 3,5 mm. lizdą, tiesa tą patį galiu pasakyti apie bet kurias kitas ausines.

Gerą įspūdį man paliko ir garso izoliaciją. Geiminant ar klausant muzikos išgirsti tai, kas vyksta kambaryje praktiškai neįmanoma. Čia Corsair labai pasistengė, izoliacija kur kas geresnė nei daugumoje uždarųjų ausinių.

Mikrofono fiksuojamas garsas šiek tiek nuvilia. Jo kokybės visiškai pakanka normaliam bendravimui, ar kalbėjimui su komandos draugais, ir tai darysite netgi aukščiausia klasė. Bet jeigu vertinsime jas kaip 85 eurus kainuojančias ausines norėtųsi kažko bent šiek tiek geresnio, kažko, ką būtų galima naudoti ne tik žaidimams.


Išvados

Corsair išleisdama Void Pro atsisakė visų kitų ausinių serijų, tad kol kas tai vienintelės oficialiai galimos kompanijos ausinės. Void Pro Surround yra pigiausios serijos ausinės, šiuo metu kainuojančios 85 eurus. Versija tik su USB jungtimi ir RGB apšvietimu kainuoja 95 eurus, o dar ir laidų nereikalaujančios versijos kaina yra 125 eurai.

Void Pro džiugina labi gera atkuriamo garso kokybe tiek žaidimuose, tiek muzikoje. Jas drąsiai galima lyginti su Kingston HyperX Cloud, kurios laikomos vienomis geriausių ausinių žaidėjams. Liūdnoji dalis yra ta, kad Kingston ausinės yra gerokai pigesnės už Corsair siūlomą variantą. Be to Cloud turi aukštesnės kokybės mikrofoną. Corsair gali atsakyti nebent geresne garso izoliacija.

Būnant objektyviems Corsair ausines reikėtų vertinti su HyperX Cloud II, turinčiomis erdvinį garsą. Tada Corsair ir Kingston ausinių kainos supanašėja, supanašėja ir mikrofono kokybė, nes Cloud II mikrofonas yra prastesnis nei montuojamas į pirmąsias Kingston ausines.