Tarp technologijomis besidominčių žmonių tapo populiaru siųstis telefonus, planšetinius kompiuterius ir kitus panašius dalykus iš užsienio internetinių parduotuvių. Toks sprendimas leidžia ne tik žymiai pigiau gauti norimų specifikacijų įrenginį, tačiau ir rasti įrenginį labiau atitinkantį poreikius. Pavyzdžiui jeigu Jums netinka nesolidus ir greitai susidėvintis plastikinis korpusas, o vietoj to norite metalinio, jeigu norite berėmio ekrano, Lietuvoj pasirinkimas bus kur kas mažesnis.

Toli gražu, tai nėra vieninteliai daiktai, kuriuos siūlo tarptautinės parduotuvės. Jose galima nusipirkti ir kompiuterių komponentų, tokių kaip vaizdo plokštės ir t.t. Tačiau tai nėra populiaru, paanalizuokime kodėl.

Kinijoje parduodama daugiau nei pusė visų vaizdo plokščių. Dėl to viena didžiausių Kinijos kompanijų Colorful nelabai suinteresuota plėstis toli už savo namų ribų. Ir tai Colorful visiškai netrukdo būti vienai didžiausių vaizdo plokščių gamintojų pasaulyje. Pastaroji siūlo labai stipriai patobulintą GTX 1070 iGame versiją. Joje rasime masyvų penkių šiluminių vamzdelių ir trejų ventiliatorių aušintuvą, modernią 8+2 fazių maitinimo sistemą, papildomą jungtį overclock‘intos plokštės maitinimui bei pakeltus darbinius dažnius. Už GTX 1070 iGame prašoma 419 eurų. Lietuvos parduotuvėse panašų tandemą sunku rasti – net ir 100 eurų daugiau kainuojančios GTX 1070 visų šių savybių savyje negali talpinti.

Tuo tarpu Yeston yra mažiau žinoma vaizdo plokščių gamintoja nei Colorful. Ji siūlo GTX 1060 3GB už 201 eurą. Pastaroji turi Custom aušintuvą. Lietuvoje analogiškų vaizdo plokščių kainos prasideda maždaug ties 20 eurų aukštesne riba.

Dėl to, jog grafinius branduolius diskrečioms vaizdo plokštėms gamina tik nVidia ir AMD, neįmanoma pagaminti žymiai pigesnės vaizdo plokštės, nei rekomenduojama gamintojo mažmeninė kaina. Nors kainų skirtumas ir yra, jis per mažas, kad žmonės imtų ieškoti naujų pirkimo taškų.

Bet kokiu atveju tokios kompanijos kaip Colorful siūlo daug išskirtinių sprendimų, kurie nėra galimi įprastinėse Asus ar MSI vaizdo plokštėse. Pradėti galime tiesiog labiau patobulintomis vaizdo plokščių versijomis, kaip pavyzdžiui GTX 1070 iGame, o baigti, ties tokiais kosminiais gaminiais kaip GTX 680 iGame, kurie yra visiškai unikalūs ir neturintys analogų konkurentų gretose.