Antec Earthwatts serija yra viena seniausių maitinimo blokų serijų visame pasaulyje. 2006-aisiais pradėjusi gyvuoti serija savo pirmaisiais egzistavimo metais buvo tikra bomba ir vienas populiariausių pasirinkimų žaidėjų tarpe.

Pirmą kartą apie 80 Plus Gold efektyvumo Earthwatts serijos maitinimo blokus išgirdome 2014-aisiais. Tada buvo išleisti paprastučiai didelio efektyvumo FSP platforma paremti maitinimo blokai. Pastarieji nebuvo labai populiarūs, galimi tik tam tikrose rinkose, net ir pati gamintoja nelabai rūpinosi jų marketingo klausimais.

Na o besibaigiant 2017-iesiems, Antec rimčiau susiėmė ties auksinį efektyvumo standartą turinčiais Eartwatts maitinimo blokais ir pristatė naująją Earthwatts Gold Pro seriją. Iš karto matosi, kad Antec sudėjo visą savo širdyje likusią meilę ir pristatė kur kas labiau užbaigtus blokus Earthwatts Pro Gold.

Maitinimo bloką galime laikyti supaprastinta Seasonic Focus Gold serijos modifikacija. Ne pirmas ir ne paskutinis kartas – užtenka prisiminti Antec bestseller’į HCG seriją. Games.lt išbandymui Antec atsiuntė galingiausią 750W PSU versiją, kurios turėtų pakakti daugeliui.


Pakuotė ir komplektacija

Antec, nuo seno pasižymi gražiomis, bet neiškalbingas pakuotes liko ištikima pati sau. Nors ant pakuotės nematome paties bloko, tačiau dėžutė atrodo iš ties dailiai.

Antec vis dar mėgsta unikalias, per viršų atsidarančias dėžutes. Jos yra kur kas mažiau patogios nei įprastos, atsidarančios per priekį. Tai reiškia, kad jos turinį teks arba traukti iš dėžės gilumos arba viską tiesiog iškratyti.

Apvertus dėžutę aukštyn kojom iš jos pirmiausiai išsirideno maitinimo blokas. Po to išsirideno ir moduliniai kabeliai, maitinimo laidas ir varžtukų maišelis. Pažvelgęs į pakuotės vidų pamačiau, kad joje vis dar likę informaciniai lapeliai.

Detalus žvilgsnis

Antec Earthwatts Pro Gold seriją sudaro 550W, 650W ir 750W galios agregatai – buvo parinkta optimali galia įvairaus kalibro žaidėjų sistemoms.

Maitinimo bloko dizainas yra iš ties žavus ir džiaugiuosi, kad Antec gerai pasistengė kurdama jį. Maitinimo blokas pasižymi nauju dizainu, kuris nematytas ne tik konkurentų gaminiuose, bet ir pačios Antec produktų linijoje. Nors ir buvo sukurtas naujas dizainas, senoji Antec dizaino dvasia vis dar išliko, kas yra labai džiugu.

Šiais laikais populiaru korpuse turėti tik vienos spalvos akcentus, dėl to dažnai maitinimo blokai turi daug pilkos ir juodos spalvos, kad sugebėtų prisiderinti prie bet kokios sistemos. Būtent dėl to kai kurie kritikavo Earthwatts Gold Pro dizainą, nes jame yra geltonų akcentų, kurie gali nesiderinti prie bendro sistemos vaizdo. Mano asmenine nuomone blokas atrodo iš ties gerai ir nereikia čia ieškoti detalių, kurios nesiderintų su kitais komponentais, blokas yra gražus ir ties čia galima dėti tašką.

Antec rado būdą, kaip šioje kainų kategorijoje pasiūlyti gerus maitinimo blokus šiek tiek pigiau. Jeigu šioje klasėje tapo populiaru gaminti maitinimo blokus su pilnai atjungiamais kabeliais, Antec pasirinko pusiau modulinį kabelių dizainą.

Iš maitinimo bloko kaip neatjungiamieji išeina pakankamai nemažai kabelių, kurie užsibaigia 20+4 kontaktų motininės plokštės, 2x 6+2 kontaktų vaizdo plokštės jungtimis. Dar du fiksuoti kabeliai užsibaigia 4+4 procesoriaus maitinimo jungtimis. Kodėl nė vienas iš jų nėra atjungiamas istorija nutyli – juk nedaug motininių plokščių procesoriaus maitinimui naudoja dvi jungtis, tad vienas iš šių laidų dažnai liks nepanaudotas.

Motininės plokštės maitinimo kabelis yra tvirtai įmautas į Sleeve’ą. Jį sudarantys juodi laidai atrodo tvarkingai. Visi kiti kabeliai atrodo dar dailiau nes yra moderniojo plokščiojo tipo, kas leidžia jiems atrodyti tvarkingai ir užimti nedaug vietos.

Žvilgsnis į vidų

Maitinimo blokas naudoja Seasonic gaminamą platformą. Pastaroji buvo kurta Seasonic Focus Gold serijos maitinimo blokams. Pastarieji tapo žinomais, kaip vieni geriausių gaminių savo klasėje, tad Antec savo produktui suteikė labai tvirtą pamatą.

Iš tikrųjų net šiek tiek keista, kad Earthwatts serijai, kuri lig šiol garsėjo paprastumu, buvo suteikta tokia solidi platforma. Tai tarsi pakėlė visą seriją į aukštesnį lygį – nuo šiol jie yra kur kas daugiau, nei paprasti maitinimo blokai su dideliu efektyvumu.

Pagrindinis kondensatorius yra ne ypatingai didelės 390µF talpos. Tačiau kokybės klausimu Japoniškasis Hitachi jokių abejonių nekelia.

Dvejoti maitinimo bloko kokybe neleidžia ir antrinėje filtravimo grandinėje esantys kondensatoriai. Čia taip pat matoma vien tik išskirtinai japoniška produkcija, sukurta Nippon Chemi Con gamyklose.

Apsauginė maitinimo bloko grandinė susideda iš OCP (apsauga nuo pernelyg didelės srovės), OVP (apsauga nuo per aukštos įtampos), UVP (apsauga nuo per žemos įtampos) SCP (apsauga nuo trumpojo jungimo), OPP (apsauga nuo perkrovos), OTP (apsauga nuo perkaitimo), SIP (apsauga nuo iš tinklo ateinančių energijos šuolių) apsaugų.

Internete galima rasti krūvą senų Antec pasakojimų, kuo kelias 12V linijas turintys maitinimo blokai yra geresni už viengubą 12V liniją turinčius analogus. Antec nelaimei vienos 12V linijos maitinimo blokai laimėjo karą ir kompanija neliko nieko kito, kaip tik pasiduoti, vis daugiau produktų padarant turinčiais vieną 12V liniją ir pamiršti savo įsitikinimus, ne išimtis yra ir šioji serija.

Bloką aušina nedidukas 120mm skersmens Hong Hua HA1225H12S-Z ventiliatorius. Jame randasi skystieji dinaminiai guoliai, kurie yra populiarūs aukštesnės klasės ventiliatoriuose.

Nors maitinimo blokas neturi pusiau pasyvaus veikimo režimo, tačiau iki 60 procentų apkrovos ventiliatoriaus sukimosi greitis tėra vos 500 apsukų per minutę. Tai reiškia, kad nors ir ventiliatorius sukasi, maitinimo blokas išlieka praktiškai negirdimu. Esant dar didesnei apkrovai ventiliatorius jau rimčiau kimba į darbą, bet vis tiek išlieka pakankamai negarsiu.


Išvados

Žmonėms bus sunku suprasti, kuom Earthwatts Pro Gold maitinimo blokai yra geresni už Earthwatts Platinum. Kad ir kaip neįprastai tai skamba, tokia yra tiesa, bet suirutė ženklinant blokus nebus lengvinanti aplinkybė besirenkant maitinimo bloką.

Antec Earthwatts Pro Gold yra pakankamai geras, kad taptų viena rimčiausių alternatyvų savo maitinimo šaltinių klasėje. Pagrindiniai jo konkurentai yra Corsair RMx bei tą pačią platformą turintis Seasonic Focus Gold, dėl kurios Antec turėjo paaukoti savo įsitikinimus ir priimti vienos 12V architektūrą.

Lyginant su Corsair RMx serija Antec Earthwatts Pro Gold yra šiek tiek primityvesnis – jis neturi pusiau pasyvaus ventiliatoriaus veikimo režimo, tik dalis kabelių yra atjungiami, vietoj 10 metų garantijos suteikiami „tik“ 7 metai.

Laimei, kainuodamas 100 eurų jis yra šiek tiek pigesnis už Corsair RM750x, ir Seasonic interpretaciją. Ir nors jis ir neturi 10 metų garantijos, tačiau turi pilnus 7 metus, nors ventiliatorius sukasi visą laiką, tačiau sukasi tyliai, nors ne visi kabeliai yra atjungiami, tačiau dalį iš jų galima atjungti. Ar verta už tai sutaupyti pinigų, kiekvienas gali apsispręsti pats, kiekvienoje pusėje bus pakankamas pirkėjų kiekis.