Žaidimo debesyse terminas žaidimų industrijoje girdimas jau kuris laikas, tačiau tai kol kas pakankamai mažai paplitusi technologija. Vis tik šviežios didelių kompanijų investicijos į žaidimo debesyse sprendimus leidžia spėti, kad debesijos sprendimų skirtų žaidėjams netolimoje ateityje tik daugės.

Bendraja prasme, žaidimas debesyse – tai toks technologinis sprendimas, kurio pagalba net naujausius kompiuterinius žaidimus galime žaisti su senais kompiuteriais. Ši technologija turi labai daug panašumų su vaizdo transliavimo servisais, tokiais kaip „Netflix“. Naudojantis debesija, mūsų kompiuterio galia tampa tik nereikšminga detale, nes visas sunkus skaičiavimo darbas užkraunamas debesijos kompiuteriams, kurie į mūsų ekraną pertransliuoja apdorotą žaidimo vaizdą. Mūsų pelės, klaviatūros ar valdymo pultelio paspaudimų duomenys yra siunčiami į kažkur toli esantį galingą serverį, kuris apdoroja šiuos duomenis ir vaizdo bei garso formatu parsiunčia juos atgal į mūsų kompiuterį.

Be gero interneto žaidimas debesyse tiesiog neįmanomas. Nuo interneto greičio priklauso kone visi sklandaus žaidimo veikimo aspektai – vaizdo kokybė, lagas ir taip toliau. Pavyzdžiui, šiuo metu vienas populiariausių žaidimo debesyse paslaugas teikiančių servisų „Vortex“, nors ir yra laikomas pakankamai gerai optimizuotu įrankiu, sunaudoja išties nemažai interneto. Per valandą „Vortex“ persiunčia apie 5 gigabaitus informacijos.

Daugiau apie žaidimo debesyse privalumus ir trūkumus galite sužinoti šios savaitės Žaismo DNR naujienų laidoje: