Chieftec tik paprastų ofisinių ir su žaidimais nesusijusių korpusų gamintoja? Jeigu kalbėtumėme prieš penkis metus, šis teiginys gal ir būtų teisingas. Chieftec gaminami žaidimų korpusai yra paprasti ir skirti sutaupyti norintiems vartotojams? Prieš penkis mėnesius ši frazė irgi būtų teisinga. Tačiau nuo šiol Chieftec turi ir tikrų, high end žaidimų korpusų.

Pasitikite naująjį Chieftec Scorpion korpusą. Jis sukurtas pagal naujausią korpusų madą, todėl vizualiai atrodo kaip pusė pastaruoju metu sukurtų gaming klasės korpusų. Tačiau skirtingai nei kiti korpusai šis yra sukurtas su savybėmis, kurių konkurentai negali pasiūlyti.

Pakuotė ir komplektacija

Korpusas pas pirkėją atkeliauja supakuotas į paprastą rudo kartono dėžę – matyt spalvota per daug stipriai iškeltų kainą. Joje pasigedau išpjautų skylių, kurios galėtų palengvinti nešimą.

Į korpuso komplektaciją įeina montavimo važtai, keli paprasti laidų grupuokliai bei instrukcija, kuri nusako, kaip valdyti priekinėje panelėje esantį aušintuvų valdiklį. Pastaroji instrukcija yra aukso vertės priedas. Ir tai sakau be sarkazmo – be instrukcijos ne tik sunku išsiaiškinti, ką reiškia kiekvienas mygtukas, tačiau iš viso sunku suprasti kam jis skirtas ir kaip jis veikia.

Komplektacijoje pasigedau ventiliatorių kabelių šakotuvo. Kam jis man yra reikalingas papasakosiu sekančiame puslapyje.

Žvilgsnis į išorę ir ventiliatorių valdiklį

Korpuso dizaino filosofija yra moderni, tačiau jau labai daug kur naudojama. Permatomas šonas, permatomas priekis ir pro jį šviečiantys ventiliatoriai – tokią dizaino filosofiją šiuo metu siūlo didelė dalis korpusų gamintojų.

Tačiau reikia pripažinti, kad į minėtąją filosofiją Chieftec įgyvendino gan neblogai. Raudonai šviečiantys žiedai atrodo iš ties gražiai. Asmeniškai man, RGB apšvietimas ir šviečiantys ventiliatorių centrai korpusuose atrodo šiek tiek lėkštai, todėl aš ir čia jų visiškai nepasigedau.

Viršuje, šalia įjungimo ir perkovimo mygtukų bei ausinių ir mikrofonų lizdų randamos ir trys USB jungtys. Dvi iš jų yra trečiosios kartos, o likusioji – senoji USB 2.0.

Priekinės panelės viršuje laiką rodo aušintuvų valdiklis. Kas keisčiausia, šis aušintuvų valdiklis negali keisti apsukų. Nustebęs čiupau instrukciją ir bandžiau aiškintis kam jis iš viso yra skirtas. Atsakymas mane labai nustebino.

Principas yra toks: Į korpusą yra įmestas oro temperatūros matuoklis,, fiksuojantis ir rodantis kompiuterio viduje esančią temperatūrą. Pasiekus užbrėžtą ribą įjungiamas prie antro kanalo prijungtas ventiliatorius. Prie pirmo kanalo esantis ventiliatorius dirba visą laiką.

Kaip matote, ventiliatorių valdymas yra labai primityvus. Juolab tokio dizaino korpuse šviečiančius žiedus turintys ventiliatoriai turėtų veikti visą laiką. Valdiklis, keičiantis ventiliatorių greičius būtų buvęs daug geresnis sprendimas.

Beje priekyje yra trys ventiliatoriai, o aušintuvų valdiklis turi tik du kanalus. Chieftec‘ui kažkas blogai su matematika. Likusį ventiliatorių teks montuoti į motininę arba į šakotuvą. Pastarojo Chieftec į komplektaciją kažkodėl neprideda.

Beje, prieš įjungdamas ventiliatorių aušintuvų valdiklis ima pypsėti. Kokio velnio to reikia? Tai yra įkyru ir man tikrai nebūtina žinoti, kada ventiliatorius bus įjungtas. Įsivaizduokite, kas būtų, jeigu kompiuteris būtų paliktas įjungtas nakčiai, o temperatūra korpuso viduje staiga pakiltų…

Ką daryti, kad valdiklis negadintų geros Jūsų nuotaikos? O gi nusistatyti, jog antras ventiliatorius įsijungtų esant žemai temperatūrai. Kompiuteris visą laiką atrodys gerai, be to bus ramu, kad neįsijungs neprognozuotas pypsėjimas.

Tęsiant apie pypsėjimą, aušintuvų valdiklis turi žadintuvo funkciją. Na gerai, net jeigu sugalvočiau žadintuvu naudoti kompiuterį, greičiausiai naudočiau internete esančius žadintuvus ir kolonėles. Kita papildoma valdiklio funkcija yra stebėjimas, kiek laiko kompiuteris buvo įjungtas tą dieną. Irgi sunku sugalvoti situaciją, kada tai teiktų apčiuopiamą naudą.

Žvilgsnis į vidų

Viduje Chieftec Scoripon yra modernus korpusas. Viskas, švaru, erdvu, maksimaliai išnaudotas ribotas vidaus plotas. Vietos užteks tiek ilgesnei vaizdo plokštei, tiek galingesnei aušinimo oru sistemai.

Kitoje sienelės pusėje esančios erdvės pilnai pravesti ir suslėpti maitinimo bloko kabeliams. Tai atrodys estetiškai, nes laidai išeis per guma pridengtas skyles.

Kaip ir įprasta daugumai naujos kartos žaidėjų korpusų, dizaino sumetimais, maitinimo blokas yra paslėptas tunelyje. Maitinimo bloko oro įsiurbimo angoje yra dulkių filtras.

Už jo seka dvi vietos, paruoštos 3,5 colio formato kietiesiems diskams. Šiais laikais gamintojai jau nepersistengia, suteikdami vietą šiam komponentui.

Tuo tarpu vietos 2,5 colio įrenginiams yra palikta daugiau. Korpuse galima sumontuoti net keturis tokio tipo įrenginius – du vienoje sienelės pusėje, likusius du – kitoje.

Apačioje esančioje nuotraukoje galite pamatyti, kaip atrodo korpusą aušinantys ventiliatoriai. Dėl šviečiančių žiedelių jų mentės yra kiek mažesnės, nei kitų 120 milimetrų aušintuvų. 

Jie sukasi 1200 apsukų per minutė greičiu. Galiu pasakyti, kad kaip dirbdami tokiu greičiu, jie yra gan tylūs, tačiau apskritai, trys greitai besisukantys ventiliatoriai visada bus girdimi. Todėl tylių sistemų entuziastams šis Chieftec nebus pats geriausias pasirinkimas (žiūrint iš gaming sistemų perspektyvos garsumas nėra didelis). Tai yra dar viena priežastis, kodėl reikėjo ventiliatorių valdiklio, galinčio keisti apsukas.

Priekyje esančias tris 120 mm ventiliatorių angas pritaikyti ilgoms 360 mm aušinimo sistemoms nepavyks – jas blokuos kietųjų diskų montavimo vietos. Tai yra gan nemalonus niuansas, nes šią problemą išspręsti buvo galima labai nesunkiai.

Aušinimo skysčiu sistemas ar papildomus ventiliatorius galima montuoti korpuso viršuje arba gale. Viršutinėje dalyje rasime ir dulkių filtrą. Deja čia palaikomi tik 120 mm ventiliatoriai. Kokio velnio Chieftec neprigręžiojo daugiau skylių ir nepadarė palaikomų 280 mm skystųjų aušintuvų bei 140mm ventiliatorių?

Išvados

Esate vienas iš tų pesimistų, sakančių, kad Lietuvoje viskas yra brangiau, nei užsienyje? Vakarų Europoje Chieftec Scorpion kainuoja 75 – 90 eurų. Lietuvoje korpusas pasirodo balandžio viduryje, tačiau užsisakyti korpusą galite nors ir šiandien. Ir tai galima padaryti vos už 65 eurus – pigiau nei kitose šalyse.

Chieftec Scorpion korpusas atrodo kaip gerų, bet tarpusavyje nederančių savybių kratinys. Trys ventiliatoriai korpuso priekyje atrodo geras dalykas, aušintuvų valdiklis taip pat. Tačiau kodėl aušintuvų valdiklis palaiko tik du ventiliatorius, kai korpuse jų yra trys. Ir kam reikalinga savybė išjungti ventiliatorius korpuse, kuris vizualiai yra sukurtas dirbti tik su visais įjungtais ventiliatoriais? Taip pat nesupratau, kam reikalingas pypsėjimas įsijungiant ventiliatoriui.

Bet nėra viskas taip jau blogai, kaip gali pasirodyti iš pirmos išvadų pastraipos. Ventiliatorių valdiklį palikus funkcionuoti tik kaip laikrodį, Chieftec Scorpion tampa gražiu, moderniu ir funkcionaliu kompiuterio korpusu.

Išvaizda gal ir jau yra atsibodusi iš galybės kitų panašiai atrodančių korpusų, tačiau Chieftec interpretacija yra tarp gražesniųjų variantų. Taip pat džiugina geras vidaus išplanavimas. Nuvilti gali nebent galimybės montuoti 360 mm ilgio aušinimo sistemas nebuvimas, nors ir yra trys 120 mm ventiliatorių angos, einančios viena paskui kitą. Daugiau keistų sprendimų aptikta nebuvo.

Tinkamai susikonfigūravus korpusą jis tampa tikrai gerais žaidimų kompiuterio namais, Pabandykite įsivaizduoti, jeigu Chieftec ant tos pačios platformos sukurtų naują korpusą, kuris vietoj šio ventiliatorių valdiklio turėtų skaitmeninį analogą su trejais valdymo kanalais ir tolydžiu apsukų valdymu bei greičių monitoringu. Jei, šalia to, dar būtų skylės 280 mm ilgio aušinimui skysčiu, neabejotinai šio straipsnio pavadinimas būtų buvęs „Geriausias žaidimų korpusas iki 70 eurų“. Bet ir dabar drąsiai galime sakyti, kad šis variantas yra vienas iš geresniųjų.