JAV gyvenantys blogeriai gali lengviau atsikvėpti – jie teisinėje šios šalies praktikoje prilyginti žurnalistams. Tai reiškia, kad blogerių, kaip ir žurnalistų, teisę į šaltinio paslapties išsaugojimą bei laisvą nuomonės reiškimą saugo specialūs teisės aktai.

Ši paburnoti nevengiančių blogerių svajonė tapo realybe po to, kai vienoje iš bylu kur buvo bylinėjamasi dėl bloge ne va paskelbto šmeižto teisėjas priėmė sprendimą, kad blogo autorius gali būti prilygintas žurnalistui ir neprivalo atskleisti informacijos šaltinio. JAV veikia precedentinės teisės sistema, taigi, šis pavyzdys gali tapti etalonu daugybės kitų panašių bylų sprendimui.

Blogai, kaip ir daugelis kitų dalykų, turi ne tik šviesiąją, bet ir tamsiąją pusę. Jie padeda išlieti širdį, rasti draugų ir pasidalinti įspūdžiais internete, tačiau atsiranda ir puiki terpė pseudoekspertų pasireiškimams, gandų skleidimui ir pan..

Teismo sprendimai tradiciškai nėra aptarinėjami, bet šis sulaukė nemažai komentarų. Iš loginės pusės taip, tarp žurnalisto ir blogerio darbo esama panašumų, bet pažvelgus giliau matyti ir daugybė skirtumų, svarbiausiais iš kurių yra tai, kad drauge su papildomom teisėmis bei įstatyminėmis apsaugomis žurnalistai gauna ir krūvą pareigų, savireguliacijos institucijų ir panašiai. Tuo tarpu blogeriai tampa beveik nebaudžiami virtualūs pranašai, kurių skelbiamos žinios tikrai ne visuomet atitinka tiesą.