2018 birželio 20, trečiadienis.   Games.lt naršo: 2   Registruotų vartotojų: 113127
              
El. paštas
Slaptažodis 
Prisimink  
  
Veiksmų ekonomika
2017-10-14, parašė JcDent
Žaidimo įvertinimas: 9.0, puslapis 1 iš 3

Paprastai man patinka žaidimai, kuriuose gali lakstyt ir šaudytis kaip tik nori. Vadinasi, nesu didelis action adventure, slapukavimo, platforminimo ar galvosūkių mėgėjas. Jau senai nejaučiau noro žaisti „Tomb Raider“, gal du kartus bandžiau „Prince of Persia: Sands of Time“ ir nemanau PC kažką praranda dėl to, kad „Uncharted“ serija taip ir neišsilaisvina iš konsolių gniaužtų. Kita vertus, aš visai greitai perėjau ECHO, tai ką čia žinai.En yra baltaplaukė mergina, atsibusi kosminiame laive po šimto metų praleistų stazėje. Tiksliau, pažadinta laivo DI London. Jie pagaliau pasiekė slaptą planetą, kurios koordinates mergina pateikė vos įsiveržusi į laivą. London jos net nepažįsta – tačiau gerai supranta ką reiškia tai, kad En rankoje gniaužia Foster, jo draugo, žiebtuvėlį. Tad jei laivas ir nenori padėti – vis dėlto, Foster žuvo dėl En kaltės – tai daryti teks. Ir taip mergina, apsivilkusi skolintą kosminį kostiumą, nusileidžia planetoje, kurioje yra gyvybę prikelt galintys Rūmai (Palace), kurių prašmatnios salės ir koridoriai leidžiasi iki planetos šerdies. O jas labai greitai užpildo echo – aidai – En kopijos, norinčios ją užmušti.

O po šio Eridano knygos galinio viršelio verto aprašymo galiu pasakyti, kad ECHO yra trečio asmens slapukavimo ir galvosūkių žaidimas, ir didžiąją jo dalį praleisime žiūrėdami En per petį. Reikiamą informaciją pateiks jos kostiumo holografinis displėjus. Jame rodomas energijos skalės padalos – jas išnaudosi šokinėdamas iš didelio aukščio arba šaudydamas – bei artmiausiai esančių gyvų būtybių kėslų atspindys. Kostiumas blyksi raudonai, kai tu gydaisi. Jis šitaip rodo ir kur yra tavo sekantis tikslas.

Tačiau ECHO iš tikrųjų sėlinimo ir galvosūkių žaidimas. Planeta – Rūmai – cikliškai eina per aktyvumo ir persikrovimo periodus. Aktyviu metu šviečia lempos, veikia energijos įkrovimo taškai ir žaidimo išsaugojimo vartai. „Naktį“ visa tai išsijungia, bet vis dar funkcionuoja durys ir liftai. O po nakties ekranas užtemsta... ir visi tavo užmušti aidai atgimsta tupėdami (tiksliau, tupėdamos) gemalo pozoje ir vėl pradeda patruliuoti.Kotaku antraštė skelbė, kad ECHO yra žaidimas, kur mokai priešus užmušti tave. Tai... nėra visiškai tiesa. Čia tu stengiesi priešui suteikti kuo mažiau resursų: tiksliau, kovos judesių ir skirtingų manevrų. Įprastai tavo aidai tik vaikštinėja aplinkui, pastebėję vejasi En ir bando ją nugalėti artimoje kovoje. Tačiau „dienos“ metu planeta įrašinėja tavo veiksmus. Peršokai per turėklą, vaikščiojai per vandenį, šaudei pistoletu? Po persikrovimo ir aidai mokės tai daryti – tiesa, iki kito persikrovimo. Veiksmų laisvę turi tik „naktį“, kai Rūmai tavęs neįrašinėja ir gali pleškinti į kopijas kiek širdis geidžia.


Tik registruoti vartotojai gali komentuoti. Prisijunkite!