Klik, klik. Praėjo jau savaitė, kai nebegirdžiu šio įkyraus garso. Spaudžiojant „Nexus SM-9000“ klavišus nesigirdi jokio plastmasinio kliksėjimo. Beveik nesigirdi. Nuspaudus kurį nors iš dviejų pagrindinių klavišų, nuaidi duslus spragtelėjimas, primenantis mobilaus telefono mygtukų bumbsėjimą.

Kito modelio pelės su tokia pačia technologija demonstracija:

Turiu pripažinti, kad manęs niekada nevargino pelės klavišų garsai. Kai prie jų įpranti, nustoji kreipti dėmesį. Nyderlandų kompanija „Nexus“ mano kitaip. Anot jos, pelės mygtukų kliksėjimas yra praeities reliktas, kuriam nėra vietos šiuolaikinėse pelėse. Dar 2011 metų pavasarį „Nexus“ pristatė pirmąją tylią pelę „SM-7000“ (Silent Mouse – SM). Tų pačių metų rudenį „Nexus“ išleido naują modelį pavadinimu „SM-9000“. Tai kol kas vienintelė lazerinė belaidė pelė visame „SM“ asortimente.

Pirmąsias kelias valandas dirbti su „SM-9000“ labai keista. Mygtukų paspaudimas aiškiai jaučiamas pirštu, bet beveik negirdimas. Praėjus savaitei standartinių pelių kliksėjimas ima priminti griaustinį, pravirkdantį aplinkui stovinčių automobilių signalizacijas.

„Nexus SM-9000“ yra kiek didesnė nei nešiojamo kompiuterio pelė, bet drauge ir šiek tiek mažesnė nei stalinių kompiuterių pelės. Jeigu turi įprasto dydžio delną, „SM-9000“ priglus kaip šilkinė pirštinė. Pagrindiniai klavišai yra specialiuose grioveliuose, todėl kiekvienas pirštas visuomet nuslysta tiksliai ten, kur jam reikalinga būti. Kairės pusės šone yra paliktas šiurkštesnio paviršiaus plotelis, atrodantis kaip susiraukšlėjusi alkūnės oda. Jis skirtas pasidėti nykščiui ir padeda tvirčiau suimti pelę.

„SM-9000“ korpuse viešpatauja juodas matinis plastikas. Viršutinė dalis padengta blizgia anglies pluošto imitacija. Pelė tokia lengvutė, kad ją sugebėtų pakelti keturios siūlu surištos kamanės. Kuklaus svoris ir ergonomiškas reljefas dirbą su „SM-9000“ paverčia tikru malonumu. Žaidimams, tiesa, vertėtų pasiieškoti apkūnesnės pelės, tarkime, „SM-8000“.

Tylioji „SM-9000“ turi ir trūkumų. Pelėje viso labo tik trys mygtukai. Neapsakomai trūksta klasika tapusių „back“ ir „forward“ klavišų, kuriais naudojantis daug patogiau naršyti intrenete. Belaidžiam ryšiui skirtą nano-imtuvą galima įdėti į pelės dugne padarytą specialią angą, tačiau iš ten jis styro lyg kokia išvarža. Būtų buvę protingiau palikti imtuvui vietos kur nors šalia dviejų AA baterijų. Trečiasis trūkumas – nėra galimybės pasikeisti pelės DPI. Jis įcementuotas ties 1600 DPI reikšme.

„Nexus SM-9000“ kainuoja apie 75 litus. Jei tai per daug, rinkoje cirkuliuoja pigesnių „SM“ modelių, kurie tokie pat tylūs kaip ir apžvelgtasis variantas. Bet dėl mažesnės kainos tai bus optinės, o ne lazerinės pelės. Tai kai kuriems yra lemiamas faktorius renkantis tokio tipo produktą.