2018 gegužės 20, sekmadienis.   Games.lt naršo: 3   Registruotų vartotojų: 113117
              
El. paštas
Slaptažodis 
Prisimink  
  
2017 sausio 5 d.
Naujienos
Rekordinis „LT Game Jam“ grįžta į 4 Lietuvos miestus
2017-01-05, parašė Žebenkštis, aplankė 1175


Jau tapo tradicija, kad Lietuvos ir pasaulio žaidimų kūrėjai naujus metus pasitinka dalyvaudami didžiausiame žaidimų kūrimo maratone „Global Game Jam 2017“. Lietuvoje šie renginiai taip pat ypač populiarūs, o kiekvienais metais į žaidimų kūrimo šventę susirenka vis didesnis skaičius žmonių. Natūralu, kad „LT Game Jam“ išaugo ir šiemet pirmą kartą vyks net keturiuose Lietuvos miestuose vienu metu – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.


Garbinga „LT Game Jam“ istorija


Lietuviška „Game Jam“ renginių istorija tęsiasi jau daugiau nei 13 metų. Sekdami renginio sumanytojų Chris Hecker ir Sean Barret pavyzdžiu, Lietuvos žaidimų kūrimo industrijos entuziastų grupė, pasivadinusi „Nesnausk“, dar 2002-aisiais metais suorganizavo antrąjį „Game Jam“ pasaulyje. 2003 metais šis renginys buvo pakartotas, tačiau pirmųjų renginių organizatorių įsitraukimas į žaidimų industrijos sūkurį lėmė, kad renginių serija nutrūko.


2009-aisiais metais „LT Game Jam“ idėja buvo atgaivinta, kaip pasaulinės iniciatyvos dalis ir nuo to laiko susidomėjimas šiuo renginiu Lietuvoje kasmet vis augo. 2014-aisiais metais renginių organizavimą perėmė Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacija, o pernykštis renginys atsidūrė rekordų knygoje, surinkęs net 640 dalyvių trijuose didžiausiuose Lietuvos miestuose.


lt-game-jam-2017


Lietuvos žaidimų kūrėjų asociacijos pirmininkas Gediminas Tarasevičius džiaugėsi augančiu susidomėjimu žaidimų kūrimu ir tikino, kad žaidimų kūrimo amatas kasmet darosi vis populiaresnis.
„Metai iš metų „LT Game Jam“ renginių mastas vis didėja, o Lietuva gali didžiuotis būdama viena iš nedaugelio valstybių, kurioje šis pasaulinis renginys sulaukia tokio dėmesio. Pernai mūsų šalis buvo trečioje vietoje pasaulyje, jei skaičiuosime renginio dalyvius šalies sostinėje, tačiau svarbu nepamiršti, kad „LT Game Jam“ tuo pat metu vyko ne tik Vilniuje, bet ir Kaune bei Klaipėdoje, kur sukūrėme net 91 žaidimą. Šiemet šį skaičių tikimės dar padidinti, nes renginį pirmą kartą rengsime ir Šiauliuose“ – pasakojo Gediminas Tarasevičius.


lt-game-jam-akimirka-5


[Viso balsavo:0, Reitingas: 0]Tik registruoti vartotojai gali komentuoti. Prisijunkite!
Naujienos pagal datą: