2018 birželio 24, sekmadienis.   Games.lt naršo: 1   Registruotų vartotojų: 113129
              
El. paštas
Slaptažodis 
Prisimink  
  
2017 rugsėjo 12 d.
Naujienos
Kiek iš tikrųjų kainuoja užsienio universiteto diplomas
2017-09-12, parašė Games.lt Info, aplankė 1018

Studijos užsienyje gali nekainuoti nė cento, bet gali pareikalauti ir keliasdešimties tūkstančių eurų išlaidų iki to momento, kol pagaliau laikysite rankose išsvajoto universiteto diplomą. Ekspertai pateikia naujausią informaciją apie studijų užsienyje ir pragyvenimo kainas.

Lietuvių susidomėjimas studijomis užsienyje toliau auga, ypač – Jungtinėje Karalystėje, kur studijuoti, pasak specialistų, gali kiekvienas – ir pirmūnai, ir tie, kuriems labiau sekasi praktinės disciplinos.

Prognozuojama, kad šiemet stojančiųjų į Anglijos universitetus skaičius turėtų išaugti apie 10 proc.

Manoma, kad prie studijų Jungtinėje Karalystėje paklausos augimo prisidėjo ne tik praktinės priežastys, bet ir politinės aktualijos – šalies priimtas sprendimas pasitraukti iš ES.

Ateityje studentams iš Lietuvos studijos čia gali brangti, tad skubama pasinaudoti paskutine proga mokėti mažiau.

Mokslai užsienyje: kiek kainuoja studijos ir kiek – pragyvenimas

Jei tektų mokėti už mokslą, bakalauro studijos Jungtinės Karalystės universitete iki diplomo gavimo kainuotų apie 30 tūkst. eurų, tačiau dauguma lietuvių ir kitų šalių studentų (tarp jų – ir patys britai)  pasinaudoja galimybe gauti valstybinį Jungtinės Karalystės finansavimą studijoms – t.y. paima paskolą 30 metų.

„Bakalauro studijos Jungtinėje Karalystėje yra finansuojamos valstybine „Student Finance England“ paskola, kuri padengia visą studijų kainą. Mokėti paskolą reikės pradėti nedidelėmis dalimis tik pradėjus dirbti ir tik tuomet, kai gaunamos pajamos pasieks tam tikrą lygį. Šią progą išnaudoja daugelis, o statistika rodo, kad dėl taikomų lengvatinių sąlygų grąžinti visą studijų paskolos sumą prireikia tik 7 proc. studentų“, - pastebi karjeros konsultantas Rytis Jurkėnas, bendrovės „KALBA” vadovas.

Tad ruošiantis studijoms Jungtinėje Karalystėje labiausiai reikėtų pasirūpinti lėšomis pragyvenimui. Specialistai skaičiuoja, kad Anglijoje pragyvenimas trejus metus (kiek ir trunka bakalauro studijos) gali kainuoti apie 23,5 tūkst. eurų. Tiesa, tam irgi galima gauti valstybinį finansavimą, tačiau reikės atitikti nustatytus kriterijus.

„Pradžiai reikia turėti santaupų, o vėliau, kaip rodo praktika, 9 iš 10 lietuvių studijų metu dirba ir patys užsidirba pragyvenimui reikalingas lėšas“, - teigia R. Jurkėnas.

Tuo tarpu studijoms pasirinkus, pavyzdžiui, Daniją, skolintis mokslams nereiktų, nes studijos ES piliečiams čia apskritai nemokamos. Tačiau pragyvenimas yra brangesnis nei Anglijoje ir per trejus metus gali atsieiti apie 29 tūkst. eurų. Tiesa, čia taip pat galima kreiptis dėl valstybinio finansavimo pragyvenimo išlaidoms padengti.

„Nepaisant to, pastebime, kad Danijos valstybė neseniai gana drastiškai nurėžė ES piliečiams skirtų studijų programų anglų kalba skaičių, dėl to ši studijų kryptis tarp lietuvių darosi mažiau populiari“, - priduria karjeros konsultantas R. Jurkėnas.

Olandijoje studijos yra mokamos praktiškai be jokių išlygų ir siekiantiems bakalauro laipsnio kainuoja per 6 tūkst. eurų. Papildomai daugiau nei 21 tūkst. eurų reikėtų planuotis pragyvenimui arba taip pat bandyti sėkmę gauti šalies finansavimą pragyvenimo išlaidoms.

Dar daugiau išlaidų nei Europoje žada studijos Jungtinėse Amerikos Valstijose: jei nepavyksta gauti stipendijos gabiausiems ar pasinaudoti kitomis finansavimo galimybėmis, čia bakalauro diplomo kaina, įskaitant pragyvenimo išlaidas, gali siekti ir 42-50 tūkst. eurų.

[Viso balsavo:1, Reitingas: 1]
Ankstesnis puslapisKomentarai: 1-3   
-ToXic, parašė 2017-09-12 10:05
Reitingas:1
-ToXic
wow wow wow. Kas per naujienos? Click baitus rinkti pradėsim? Tada jau ir aš palieku šita portalą po 10 metų lojalumo.
Cituoti
~Dzeusas~, parašė 2017-09-12 13:23
Reitingas:1
~Dzeusas~
Labai jau su žaidimais susijusi naujiena. Suprantu, kai puslapis vos ne lavonynas nuo kokių 2008 m. pabaigos, tai bet kokios naujienos dabar sueina, ane?
Cituoti
-ToXic, parašė 2017-09-12 15:03
Reitingas:1
-ToXic
Suprantu gal kam ir aktuali tema ;D Bet kokiam procentui manau o visiems kitiems clickbaita, kad pasiskaityt ir prie butelio būti apsišvietus. Nes vieniems dar toli iki tu studiju kitiems jau baigta visi mokslai.
Cituoti
Komentarai: 1-3   
Tik registruoti vartotojai gali komentuoti. Prisijunkite!
Naujienos pagal datą: