2018 gegužės 20, sekmadienis.   Games.lt naršo: 1   Registruotų vartotojų: 113117
              
El. paštas
Slaptažodis 
Prisimink  
  
2016 lapkričio 1 d.
Naujienos
Pokalbių kambarys. Interviu su Vilniaus miesto meru Remigijumi Šimašiumi
2016-11-01, parašė Tagio, aplankė 4708

Praėjusį savaitgalį „Litexpo“ parodų centre praūžė didžiausias regione žaidėjams ir ne tik jiems skitas renginys „GameOn“. Dvi dienas trukusią fiestą aplankė ne vienas tūkstantis kompiuterinių ir stalo žaidimų, e-sporto ir cosplay gerbėjų. Renginyje taip pat apsilankė nemažai žinomų Lietuvos asmenybių. Viena jų – Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.

Netrukus po renginio atidarymo, kuriame ir dalyvavo žaidėjus savaitgaliui priėmusio miesto meras, mums pavyko su juo trumpai pasikalbėti.

Trijų vaikų tėvas R. Šimašius pripažino, kad šiuo metu negalėtų savęs pavadinti žaidėju, nors vis dar su išlaiko ryšį su žaidimais žaidžiančių vaikų dėka. Tačiau meras džiaugiasi žaidžiančiais ir kuriančiais žaidimus.

Pirmiausiai noriu Jums padėkoti, kad atidarėte šį renginį. Ačiū Jums. Ir pradėkime nuo ko gero svarbiausio klausimo – ar Jūs pats žaidžiate?

Iš tiesų nesu didelis žaidėjas, dažniausiai stebiu sūnų per petį. šiuo atveju esu daugiau stebėtojas - tikrai smagu pažiūrėti, kuomet žaidime vyksta kažkas gero. O jei pradėčiau žaisti, būtų liūdna situacija su kitais darbais.

Žaidimai taip nukreiptų dėmesį?

Na įprastai, jei jau aš įsigilinu į ką nors, tai gana smarkiai. Gali kilti pavojus, kad įsigilinsiu per daug. (Juokiasi)

Koks Jūsų ryšys su žaidimais šiuo metu?

Iš tikrųjų manęs kažkada paklausė kaip buvo, kai buvau jaunesnis, pavyzdžiui mokyklos laikais. Tiesą sakant „15min retro zonoje“ radau aparatą, arba bent panašų į tą, kuriuo žaisdavau. Jis leidžia iš audio kasetės per televizorių paleisti žaidimą. Tokiais anuomet žaisdavau nemažai. Na o šiais laikais nesu didelis žaidėjas, bet labai gerbiu ir mėgstu tuos, kurie žaidžia.

Vėlgi man atrodo kad skiriamosios žaidimų ribos yra blogai nubraižytos. Daugelis nežaidžiančiųjų įsivaizduoja, kad žaidimai yra tas pats kaip ir televizorius, kuomet krenti į pasyvią būseną ir atitrūksti nuo viso kito. Na taip, visada yra rizika, kad atitrūksi nuo ko nors. Ir maratono bėgikai gali atitrūkti nuo likusio gyvenimo. Bet man atrodo, kad tuos dalykus reikia išnaudoti ne tik malonumui, bet ir savęs, kūrybingumo lavinimui. Aš sakyčiau atvirkščiai – kad reikėtų galvoti kaip žaidimus integruoti į mokymosi procesą ir panašius dalykus, kam mūsų vyresnė karta, atrodo, pasistatė sieną ir nelabai tai priima.

Dar Justas [Jankevičius] pajuokavo, kad žaidžiu „Farmville“. Tai turbūt labiau su politinėmis aktualijomis susiję. Apskritai daug kas turbūt gali pagalvoti, kad po paskutinių rinkimų tai yra politiškai aktualiausias žaidimas, bet iš tiesų tai buvo tik juokas.

Minėjote, kad per petį stebite žaidžiančius vaikus. O ar patys vaikai neskatina įsitraukti?

Truputį skatina, bet jiems yra priimtina, kuomet aš tik pasižiūriu iš šalies.

Pirmoji pažintis su žaidimas turbūt ir buvo tuomet, kai pasakojote apie naudotą įrenginį, paleidžiantį žaidimą iš kasečių?

Tikrai taip.

Kada tai įvyko?

Tai buvo turbūt 1985-1986 metais. Aš net pats pažiūrėjau, kokių laikų yra tas aparačiukas. Buvo parašyta 1984 ar 1985 metai. Pasirodo, jau tais laikais kažkas buvo, o aš galvojau, kad dar nieko nebuvo.

[Viso balsavo:9, Reitingas: 9]
Ankstesnis puslapisKomentarai: 1-1   
GAMES999, parašė 2016-11-02 16:08
Reitingas:0
GAMES999
Šaunuolis, Tagio!!!  kietas
Cituoti
Komentarai: 1-1   
Tik registruoti vartotojai gali komentuoti. Prisijunkite!
Naujienos pagal datą: